Strona główna > Świat > Ten sojusznik Stanów Zjednoczonych więzi kobiety za przestępstwo zostania zgwałconymi

Ten sojusznik Stanów Zjednoczonych więzi kobiety za przestępstwo zostania zgwałconymi

Sojusznik Stanów Zjednoczonych rutynowo więzi i poniewiera kobietami, które zostały zgwałcone, zgodnie z nowym materiałem śledczym wyemitowanym przez BBC Arabic w ub. sobotę. Zjednoczone Emiraty Arabskie (ZEA), które narzucają surowy zakaz na seks pozamałżeński, rzekomo umieszczają w więzieniach kobiety, które zostały seksualnie znieważone. Ten brutalny problem dotyczy głównie pracownic migracyjnych, które mają słaby głos w społeczeństwie, ale odzwierciedla także szersze aspekty odnośnie respektowania (lub jego braku) praw człowieka przez narody Zatoki.

a

Chociaż zachodni propagandziści często ostro krytykują prawo Sharia, ZEA wprowadzą w życie części religijnego kodeksu prawnego jako dodatek do cywilnych i kryminalnych podstaw. Nałożenia prawa Sharia włącza w to nałożenie przez sojusznika Stanów Zjednoczonych zakazu na seks pozamałżeński, nazywany „Zina”, tak samo jak na pozamałżeńską ciążę.

Sabbah Mahmoud, który spędził 15 lat w ZEA jako prawnik powiedział „Konstytucja stanowi, że islam jest oficjalną religią narodu i Sharia jest źródłem praw w kraju. Nie ma mowy, żeby ktoś się temu sprzeciwił”.

Wyroki za popełnianie Zina obejmują miesiące do lat w więzieniu, a także chłostę. Chociaż ta klauzula prawa Sharia może technicznie mieć zastosowanie do mężczyzn, częściej stosowana jest w stosunku do kobiet- szczególnie do 150 tysięcy żeńskich pracowników migracyjnych, które obecnie przebywają w ZEA w znacznej mierze nieuświadomione i niechronione przez prawo.. Ta klauzula stosowana jest nawet wtedy, gdy kobiety zostały zgwałcone.

Jak the Guardian podsumowuje, problem jest pogarszany przez politykę innych krajów: „Pod obowiązującym w ZEA systemem kafala, pracownicy z innych krajów – którzy stanowią do 90% populacji– muszą być sponsorowani przez pracodawcę. Mogą pracować tylko dla tego pracodawcy i nie mogą opuszczać kraju bez zgody. Dodatkowo wbrew prawu ich paszporty są rutynowo konfiskowane”.

Ten system kafala oznacza, że najwidoczniej kobiety, które są gwałcone albo znieważane, są zobligowane do kontynuowania pracy dla swojego oprawcy. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku pracownic domowych. Jedna z kobiet, której imię zostało zmienione na Laily w celu ochrony jej tożsamości, opowiedziała o byciu gwałconą przez jej pracodawcę. Powiedziała, że inni pracownicy ostrzegali ją, że był on „naprawdę złym człowiekiem”.

„Powiedziałam, że zabiję się porażając prądem, jeśli by nie wyszedł”, powiedziała. „Krzyczałam i błagałam u jego stóp. Nazywałam go „ojcem”. I powiedziałam” ‚Ojciec nie może zrobić tego swojej córce!’ i popchnęłam go; i upadł. Biłam go. Wtedy przytrzymał moje stopy i ręce i znieważył mój honor”.

Podczas gdy popychanie i bicie niewątpliwie są agresywne, jednak nie są usprawiedliwieniem dla brutalnego gwałtu. Z powodu systemu kafala, Laily była zmuszona do kontynuowania życia ze swoim szefem- do momentu, aż zdała sobie sprawę, że jest w ciąży. W tym momencie mężczyzna wraz z rodziną prędko zabrali ją na lotnisko- wyłącznie w ubraniach, które miała na sobie- ponieważ mężczyzna mógł również zostać sądzony.

Ponieważ wiele z ofiar to pracownice migracyjne, jest trudno uzyskać konkretne dane na temat tego, jak wiele kobiet było więzionych po zostaniu przedmiotem seksualnej zniewagi. Jednakże zgodnie z tym, co podaje raport informacyjny BBS Arabic, setki zostało zakute i wrzucone do więzień- wiele z nich ciężarnych. Faktycznie, ciąża często jest używana jako „dowód” popełnienia „przestępstwa” pozamałżeńskiego seksu.

Jedna pracownica migracyjna z Filipin, określona jako Marie, miała dwójkę dzieci w długoletniej relacji poza małżeńskiej. Została postawiona przed sądem bez prawnika i skazana na więzienie wraz z córkami. Warunki są straszliwe.

„Dają tygodniowo jedną butlę mleka i 25 pampersów. Ale to za mało. Nawet wodę trzeba kupować.”, powiedziała. „Jest nas w tym pokoju od trzech do czterech osób i mamy dzieci. Śpimy na jednym małym materacu”.

Niechęć ZEA do pozamałżeńskiego seksu najwyraźniej stworzyła namacalne skrzywienie w sposobie, w jaki „sprawiedliwość” jest stosowana. „Ofiary gwałtów zostały oskarżone o nawiązywanie zakazanych relacji seksualnych, podczas gdy same zarzuty o gwałt pozostają bez dochodzenia”, powiedział badacz Amnesty International Drewery Dyke. „Podczas gdy doniesienia prasowe sugerują, że sytuacja nieznacznie się poprawiła, ustalone na podstawie anegdot dane wskazują, że wrażliwe kobiety ze społeczności migranckich w dalszym ciągu są zatrzymywane za zakazane relacje seksualne, często będąc pozostawionymi aby zgnić w więzieniu z ich nowonarodzonymi dziećmi”. ZEA zostały również skrytykowane za brak brania domowej przemocy na poważnie.

ZEA są oskarżone o różne naruszenia wielu innych praw człowieka. Jak doniosło Human Rights Watch:

„Zjednoczone Emiraty Arabskie (ZEA) arbitralnie kontynuowały w roku 2014 zatrzymywanie jednostek postrzeganych przez nie jako stwarzające zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego, a ich siły bezpieczeństwa w dalszym ciągu stawały przed zarzutami, że torturują zatrzymanych w areszcie przedprocesowym. Sądy ZEA powoływały się na represyjne prawa do stawiania w oskarżenie krytyków rządu, a nowe prawo antyterrorystyczne stwarza dalsze zagrożenie dla krytyków rządu i aktywistów na rzecz praw człowieka. Migracyjni pracownicy budowlani jednego z najbardziej spektakularnych projektów dalej mierzyli się z poważnym wyzyskiem, a żeńskie pracownice domowe dalej były wykluczone spod regulacji, które stosuje się o pracowników w ich sektorze”.

Pomimo tych wielu naruszeń, Stany Zjednoczone kontynuuje bliski sojusz z ZEA.

Inne państwa w rejonie również utrzymują zakaz na seks pozamałżeński: Arabia Saudyjska, Yemen, Katar, Maroko, Iran, Afganistan, Irak, Kuwejt, Bahrain i Południowy Sudan – wszystkie narzucają politykę represyjną. Chociaż Stany Zjednoczone twierdzą, że są zaangażowane w ochronę praw człowieka i kobiet na całym świecie, utrzymują bliskie więzy z Arabią Saudyjską, Katarem i innymi państwami, pomimo argumentów, że ich zakazy na pozamałżeński seks narusza prawo praw człowieka (jak na ironię, popularna „feministka”, kandydatka na prezydenta, Hilary Clinton zaakceptowała dotacje na Fundację Clinton od Arabii Saudyjskiej, ZEA, Kataru i Kuwejtu- wszystkich państw, którym spodobały się umowy zbrojeniowe zawarte gdy była ona Sekretarzem Stanu).

ZEA są sojusznikiem Stanów Zjednoczonych od 197 roku, kiedy po raz pierwszy stały się państwem po zjednoczeniu sześciu odrębnych krajów w regionie. Do 1974 roku ZEA ustanowiły ambasadę w stolicy Waszyngtonie. Do 1975 roku, jak dokumentuje to strona internetowa ambasady, „Abu Dhabi, stolica ZEA, ustala, że przemysł naftowy ZEA pozostanie otwarty na zewnętrzne inwestowanie, pozwalając spółkom ze Stanów Zjednoczonych kontynuować ich zaangażowanie”. Do roku 1979 General Motors otworzyło fabrykę w tym bogatym w ropę państwie.

Chociaż Stany Zjednoczone twierdzą, że wspierają prawa człowieka (podczas gdy je naruszają), ich poparcie dla reżimów, które represjonują nie tylko kobiety, ale wszystkich ludzi, odkrywa prawdziwą naturę ich wartości: korzyści i władza stoją przed ludźmi.

Powyższy artykuł jest darmowym i otwartym źródłem. Masz zgodę na jego publikowanie na licencji Creative Commons z prawami autorskimi Careya Wedlera i AntiMedia.org

Carey Wedler, 27. października 2015

Źródło: http://theantimedia.org/this-u-s-ally-imprisons-women-for-the-crime-of-being-raped/

Tłum. Work Buy Consume Die

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *