Strona główna > Rosja > Ten Niemożliwy Maciejczuk!

Ten Niemożliwy Maciejczuk!

Właśnie za pośrednictwem rosyjskiej wyszukiwarki Jandex (Яндекс) dowiedziałem się o perypetiach Tomasza Maciejczuka z władzami rosyjskimi.

Przeprowadzono u niego w moskiewskim mieszkaniu rewizję i skutego przewieziono do regionalnego sądu moskiewskiego, skąd po przesłuchaniu został zwolniony.
Podobno grozi mu deportacja.


ДОЖДАЛИСЬ! Польского русофоба ВЫДВОРЯЮТ из России
Doczekaliśmy się. Polskiego rusofoba deportują z Rosji
19,541 views

Wśród niepotwierdzonych zarzutów wymienia się także współpracę z polskimi spec-służbami.

O kłopotach Maciejczuka informują również polskie media.

Maciejczuk to kolorowa, kontrowersyjna, postać. Jest znany z licznych prowokacyjnych i skandalizujących wystąpień telewizyjnych wpierw na Ukrainie a obecnie w Moskwie. Niewykluczone, cynicznie i świadomie auto-promujący się skandalista, wspinający się do kariery showmana.

„W programie „Prawo głosu” emitowanym w rosyjskiej TV Center, Polak, Tomasz Maciejczuk, został uderzony przez jednego z dyskutantów podczas zażartej wymiany zdań. Wcześniej został potrącony przez prowadzącego program redaktora.

Игорь Марков побил наглого поляка Томаша Мацейчука на шоу ТВЦ Право Голоса
Igor Markow pobił porywczego Polaka, Tomasza Maciejczuka na show „Prawo Głosu” (ТВЦ Право Голоса)

Tomasz Maciejczuk jest przedstawiany jako aktywista antywojenny oraz dziennikarz. Wspierał Ukraińców na Majdanie od pierwszych dni i był za to -w swoim czasie- bardzo przez nich ceniony. W Polsce zarzucano mu, że sympatyzuje z nacjonalistycznym Prawym Sektorem. Później, kiedy został korespondentem wojennym w Donbasie i zaczął opisywać jak ukraińscy bojcy odwołują się do niemieckiego nazizmu i noszą się w barwach Waffen-SS, został uznany przez ukraińskie służby za persona non grata i agenta Rosji.

Oberwał także od Rosjan za obronę Ukrainy i innych państw byłego bloku komunistycznego.”

Tomasz Maciejczuk jest znany w Rosji jako uczestnik telewizyjnych społeczno-politycznych show prowadzonych m.in. przez Pierwsze Studio z Moskwy, w trakcie których, wdaje się często w konflikty z innymi uczestnikami. Najbardziej znany spór Maciejczuka rozgorzał z dziennikarzem i redaktorem naczelnym PolitRussia, Rusłanem Ostaszko (Осташко), który przeistoczył się w bójkę.

Руслан Осташко дал в челюсть поляку Мацейчуку 26.04.2017 за „фашизм”
Rusłan Ostaszko przyłożył Polakowi Maciejczukowi 26.04.2017 za „faszyzm”
392,504 views

Rywale zgodzili się na uregulowanie konfliktu na ringu. Walka odbyła się w Moskwie 22 stycznia. Decyzją sędziów, wygrał Ostaszko.

БОКС. РУСЛАН ОСТАШКО – ТОМАШ МАЦЕЙЧУК. Хорошее качество.
Boks. Rusłan Ostaszko – Tomasz Maciejczuk. Dobra jakość.
110,576 views

Maciejczukowi nie brakuje swady, wiedzy historycznej refleksu i odporności psychicznej. Znakomicie radzi sobie po rosyjsku z zakrzykującymi go oponentami, wyrażającymi pro-kremlowską poprawość polityczną, podobnie jak utrwalone w rosyjskiej psychice, historyczne stereotypy, odziedziczone po propagandzie radzieckiej. Prezentuje się i jest obsadzany w rosyjskiej TV jako zagorzały polski nacjonalista, z czym zresztą mu do twarzy. Wśród narodowców polskich – podobno – cieszy się ograniczonym zaufaniem i autorytetem ze względu na częste wolty polityczne. Rosyjska telewizja wykorzystuje go, czy może tylko toleruje, ze względu na bezkarnie (poza mordobiciem), wygłaszane skandalicznie radykalne opinie. Rzecz nie pomyślenia dla Rosjan. Kim jest w istocie Tomasz Maciejczuk – przyszłość pokaże.

—————————-

Opracowanie: bezmetki
Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych materiałów:
dozwala się wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych,
ze wskazaniem adresu tekstu źródłowego i nick’a autora tłumaczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.