Strona główna > Bez kategorii > TEGO NALEŻAŁO OCZEKIWAĆ. PUTIN: „O IRAN ZATROSZCZY SIĘ IZRAEL”

TEGO NALEŻAŁO OCZEKIWAĆ. PUTIN: „O IRAN ZATROSZCZY SIĘ IZRAEL”

Źródło: http://www.3rm.info/24111-chego-i-sledovalo-ozhidat-putin-ob-irane-pozabotitsya-izrail.html

Data publikacji: 17.05.2012

Tłum. RX

Szajka obrzezańców debatuje nad „ostatecznym rozwiązaniem” kłopotów ze światem.

Były hiszpański premier Jose Maria Aznar ujawnia słowa rosyjskiego przywódcy, który  uzasadniał sprzedaż Teheranowi rakiet przeciwlotniczych S-300. Aznar opowiedział także o swoim spotkaniu z Ali Chamenei, który uważał otwarte starcie z Izraelem i USA za „nieuchronne”.

„Nie martwcie się z powodu Iranu, o niego zatroszczy się Izrael”– przytacza były premier hiszpański słowa obecnego prezydenta Rosji, Władimira Putina, wypowiedziane parę lat temu do Aznara. Aznar występując w środę w jerozolimskim Centrum Spraw Publicznych i opowiadając o swoim spotkaniu w 2002 roku z Najwyższym Przywódcą Iranu, Ali Chameneim, poinformował, że słowa Putina padły w odpowiedzi na prośbę o powstrzymanie się od sprzedaży Iranowi przeciwlotniczych rakiet S-300.

„Możemy sprzedawać wszystko na co mamy ochotę”, Aznar cytuje Putina, „dlatego, że w końcu zatroszczy się o to Izrael”. Aznar, jeden z nielicznych zachodnich przywódców, którzy spotykali się z Chameneim, powiedział, że Irańczycy w trakcie prowadzenia rozmów w 2000 roku, dali do zrozumienia, że „Izrael jest historyczną, rakową naroślą i anomalią, skazaną na zgubę”. Aznar wspomina, że zobaczył w Chameneim człowieka nie tylko zainspirowanego religią ale i „bardziej jeszcze niż sobie to wyobrażał, człowieka o silnych przekonaniach nacjonalistycznych”. Aznar powiedział także, że przywódca irański chciałby widzieć Islamską Republikę Iranu rozwijającą się we wszystkich dziedzinach, zwłaszcza w sferze nauki i techniki w celu osiągnięcia samowystarczalności i niezależności.

Szczególnie to dążenie do niepodległości, uważa hiszpański polityk, doprowadziło Irańczyków do pomysłu stworzenia własnej broni jądrowej zamiast kupowania jej od Korei Północnej lub Pakistanu. Aznar mówi, że podczas rozmowy z Chameneim, ten powiedział, że „nie można uniknąć otwartego starcia z Izraelem i USA” ale „Iran pracuje nad tym żeby zwyciężyć w takim starciu”. Według Aznara, Chamenei wyraźnie dał do zrozumienia, że „koniecznie trzeba wyeliminować zagrożenie, które przedstawia sobą Izrael”.

Były hiszpański premier jest przekonany, że w retoryce Chamenei oznacza to tylko jedno a mianowicie zniszczenie Izraela.

Czy Iran, pod kierownictwem Ali Chamenei, zdoła powiedzieć stop globalnym bandziorom?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.