Strona główna > NWO > Apokalipsa > Technologie totalnej kontroli

Technologie totalnej kontroli

Technologie totalnej kontroli. Nowe metody identyfikacji – dźwiękowe drgania czaszki.

Technologie biometryczne wchodzą na miejsce tradycyjnych metod, od skromnych haseł, czujników linii papilarnych, którymi użytkownik może odblokować telefon, do zaawanowanego skanowania tęczówki oka, teraz na horyzoncie pojawiła się nowa metoda, dźwiękowe drgania czaszki użytkownika.

a

Niemieccy naukowcy pracują nad systemem, który może wykrywać drgania czaszki człowieka w odpowiedzi na napromieniowanie ultradźwiękowym sygnałem ponieważ ten dźwięk jest tak unikalny jak linie papilarne palców. W ostatecznym rachunku może to służyć jako dowód na to, że użytkownik jest właśnie tą osobą za którą on się podaje przy wejściu na pocztę elektroniczną albo przy próbie uzyskania dostępu w sieci Pentagonu.

Jak donosi gazeta Gizmodo, chociaż do przetestowania urządzenia była wykorzystana niewielka próbka złożona z 10 zaledwie osób to nowy system zdołał, w 97% przypadków, prawidłowo określić użytkownika tylko na podstawie dźwiękowych drgań czaszki.

Oczywiście dla pomiaru drgań czaszki konieczny jest pewien specjalny zestaw albo akcesoria, naukowcy pracują obecnie nad urządzeniem  analogicznym do Google Glass, do wprowadzenia do systemu.

Ostatecznie taka technologia może być wprowadzona do smartfonów i wtedy podniesienie telefonu do ucha w celu odebrania połączenia będzie wystarczające do zidentyfikowania użytkownika.

Nowy system nazywa się Skull Conduct i łączy inne,  opracowywane dzisiaj, i wydające się z pozoru dziwnymi i niesamowitymi, technologie biometrycznych zabezpieczeń, w tym także konfiguracje żył i fale mózgowe. Pomysł polega na tym, że te biologiczne markery jest dużo trudniej sfałszować.

„Zapisany za pomocą mikrofonu sygnał dźwiękowy zawiera w sobie charakterystyczne cechy głowy użytkownika” – informują naukowcy w artykule zamieszczonym w czasopiśmie ACM.

„Jakoże strukturalnie głowa ludzka składa się z takich różnych elementów jak czaszka, tkanki, chrząstki i płyny, a ich zestaw i rozmieszczenie u każdego użytkownika jest ściśle indywidualny to szablon fali dźwiękowej także ma unikalny charakter”.

Zanim technologia Skull Conduct stanie się wygodna do praktycznego użytkowania to trzeba będzie koniecznie rozwiązać kilka problemów, informuje gazeta New Scientist.

Po pierwsze, system powinien wydzielać szum tła (na razie ten czynnik nie jest brany pod uwagę w przedstawionym prototypie) a po drugie, urządzenie obecnie wykorzystuje biały szum jako sygnał testowy, w przyszłości zamiast tego będzie można wykorzystywać krótki sygnał muzyczny.

Za: http://3rm.info/main/62606-tehnologii-totalnogo-kontrolya-novye-metody-identifikacii-zvukovaya-vibraciya-cherepa.html

Publikacja: 2.05.2016

Tłumaczenie Tamara

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.