Strona główna > NWO > Technologia biometryczna w Smartfonach: nowy kierunek

Technologia biometryczna w Smartfonach: nowy kierunek

Pojawienie się iPhone 5S firmy Apple wprowadziło modę na smartfony z czytnikami linii papilarnych jako dodatkowy sposób identyfikacji. Następnie  tą technologię zaczęto aktywnie realizować w urządzeniach innych producentów . Japońska firma Fujitsu , nie należąca do dużych producentów gadżetów, poszła własną drogą . Firma zaoferowała zeskanować dłoń.

Zasada identyfikacji pozostała praktycznie bez zmian. Wzór skóry dłoni jest tak samo wyjątkowy, jak odciski palców. Ale dodatkowo zastosowano bezkontaktowe skanowanie struktury żył. Wyniki skanowania są porównywane z danymi użytkownika. Fałszywe potwierdzenie identyfikacji rejestrowane tylko w  0,0008 procent przypadków.

Na pierwszy rzut oka wprowadzenie takiego systemu wydaje się być bardzo trudne i dalekie od współczesności. Ale Fujitsu już go używa w laptopach Lifebook E741/C, produkowanych od 2011 r., i Celsius H730 produkowanych od 2013 roku. Niektóre giełdy Kraju Wschodzącego Słońca uważają to rozwiązanie za uzasadnione i cieszące się popytem.

Teraz kolej na smartfony. Nie jest wymagany fizyczny kontakt z powierzchnią. W związku z tym technologia nie wymaga dużej powierzchni  na obudowie urządzenia. Specjalistom udało się zmniejszyć rozmiar skanera do wymiarów znaczka pocztowego. Najmniejszy czujnik przedstawiony przez nich w 2013 roku ma wymiary 25×25 mm i waży 4 gramy . Ale oni nie zamierzają poprzestać  na tym. Ponad 2000 tabletów testowych Arrows Q704 / H z takimi czytnikami wkrótce rozpocznie pracę w Fukuoka Financial Group, która jest właścicielem kilku banków. Z tableta może korzystać tylko ten, kogo dane są przechowywane w pamięci urządzenia.

Zarząd uważa, że wykorzystanie technologii umożliwi dostęp do rachunków bez przedstawiania dokumentów. Japońscy konsumenci uważają też, że w sytuacji katastrofy identyfikacja na podstawie dłoni zapewni szybszy dostęp do środków finansowych w przypadku utraty dokumentów. Tylko trzeba zachować nieuszkodzone ręce i zakończyć proces rejestracji . Do poprawnej pracy wystarczy pokazać rękę z normalnym obiegiem krwi .

Temat ochrony danych osobowych użytkowników z wykorzystaniem czujników biometrycznych jest bardzo istotny i jego rozwój w najbliższej przyszłości nie podlega wątpliwości .

Źródło: http://android-tornado.ru

Tłum. Olga Ka

P.S. Suplement:

a

a
Instrukcja czytnika układu naczyń krwionośnych dłoni
a
Czytnik układu naczyń krwionośnych dłoni w laptopie Fujitsu Celsius H730 z technologią PalmSecure.
a
Technologia PalmSecure Fujitsu wykrywa ułożenie żył w naszych dłoniach, które są unikalne dla każdego człowieka. Cała procedura jest bezkontaktowa i wykorzystuje funkcję NIRS, gdzie nasza dłoń jest naświetlona promieniami bliskiej podczerwieni, które są absorbowane przez hemoglobinę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.