Strona główna > Bliski Wschód > Tamarod, kolejna maska egipskiego NWO?

Tamarod, kolejna maska egipskiego NWO?

egipskie NWO

egyptBuntownicze ugrupowanie egipskie Tamarod składa petycję o zerwanie umowy w sprawie amerykańskiej pomocy oraz traktatu pokojowego z izrahellem

Kampania Rebeliantów (Tamarod) zamieściła na swojej oficjalnej stronie internetowej petycję z żądaniem unieważnienia zarówno umowy o amerykańskiej pomocy dla Egiptu, jak też traktatu pokojowego z Camp David między Egiptem i izrahellem.

Po niedopuszczalnej interwencji amerykańskiej w sprawy egipskie, oraz skandalicznym wsparciu USA udzielonym grupom terrorystycznym w Egipcie, jako obywatel Egiptu domagam się podpisania petycji w sprawie przeprowadzenia referendum w dwóch kwestiach. Po pierwsze, odrzucenia dalszej pomocy USA we wszelkiej formie. Po drugie, aby dokonano anulowania porozumienia pokojowego między Egiptem a podmiotem izrahellskim oraz przeredagowania umowy dotyczącej bezpieczeństwa, w celu oddania praw w zakresie zabezpieczenia swoich granic egipskiemu państwu„, brzmi petycja, jaka w sobotę znalazła się na oficjalnej stronie.

Egipt i izrahell podpisały traktat pokojowy w 1979 roku.

Tamarod domaga się anulowania pomocy USA i traktatu pokojowego w celu określonym jako „Ożywienie suwerenności narodowej”.

Narodowa suwerenność była łamana przez wiele lat i nadszedł czas, aby ją przywrócić„, wyjaśniono w petycji.

Tamarod już dołączył do kampanii „Nie dla pomocy”, która rozpoczęła się 1 sierpnia 2013 r. i wzywa do anulowania umowy o amerykańskiej pomocy.

Kampania Tamarod wsparła żądania obalenia poprzedniego prezydenta Mohameda Morsi, prowadząc masowe demonstracje 30 czerwca. Kampanii udało się zebrać, wg ich własnych wyliczeń, ponad 22 milionów podpisów pod petycją wzywającą Morsiego do ustąpienia i do wyznaczenia przedterminowych wyborów prezydenckich.

blog mubarak protest-1

W wywiadzie dla Reutersa opublikowanego w sobotę, Mahmoud Badr, współzałożyciel Tamarod, stwierdził, że ma wiadomość dla prezydenta Obamy, który wyraził zaniepokojenie dotyczące rozprawy, do jakiej doszło w Egipcie ze zwolennikami Bractwa Muzułmańskiego.

Mówię ci, prezydencie Obama, dlaczego ty i twoja mała, bezsensowna pomoc nie pójdziecie prosto do piekła?„, powiedział Badr oskarżając Waszyngton o „niedopuszczalną ingerencję w wewnętrzne sprawy Egiptu”.

„Szanujemy tylko tych, którzy szanują nas i naszą wolę, a odrzucamy tych, którzy tego nie robią, i to jest motto nowej egipskiej polityki zagranicznej. Mam nadzieję, że prezydent Obama to przeczyta i dowie się„, powiedział Badr.

Pomoc USA wynosi ok. 1,3 miliarda dolarów w dziedzinie wojskowej i około 250 mln dolarów pomocy gospodarczej rocznie.

egypt-protests-august-14

Żądania tego „rebelianckiego” ugrupowania rzucają jawne wyzwanie amerykańskiej i izrahellskiej interwencji, wręcz się jej domagają. Egipt pogrążony w wojnie „domowej”, która już pochłonęła oficjalnie 700 ofiar, z pewnością potrzebuje spokoju, a nie kolejnych walk. Wiadomo, że jest to najsilniejszy kraj arabski i na podsycaniu konfliktu zależy izrahellowi, gdyż tylko izrahell korzysta z zamieszek w Egipcie. Być może te apele, chociaż zupełnie uzasadnione, mają na celu sprowokowanie procedury wszczęcia planu Yinona, okupacji Synaju i rozpadu Egiptu. (przypis)

czytaj również:

Mossad dyryguje zamachem stanu w Egipcie – dowody

Psychopatyczna strategia izrahellska podboju Bliskiego Wschodu

Syryjski plan dla Egiptu?

źródło: http://www.albawaba.com/news/rebel-tamarod-egypt-us-israel-514363

przygotował: stophasbara

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.