Strona główna > Dziennikarstwo śledcze > TALPIOT-Szpicruta Izraela

TALPIOT-Szpicruta Izraela

MOST ELITE UNIT autorstwa Jasona Gewirtza opublikowana przez Gefen Jerusalem opisująca historię powstania tej szczególnej formacji.

Z obserwacji na gruncie amerykańskim wynika, że adepci tej jednostki bywają gośćmi kościoła ewangelickiego. Spotykają się z dużą gościnnością w ramach tzw. programu wymiany. To szczegół, bo praktycznie są oni widoczni wszędzie.

Powszechne opinie, że jednostka ta ma charakter obronny, są złudzeniem. Jej działalność ma wszelkie cechy ofensywności, co można wnosić z obecności jej przedstawicieli na całym świecie. Obrazowo i w skrócie ujmując, doświadczenia okupacji ziemi Palestyńczyków powoli stają się udziałem wielu innych zakątków świata. Eksperymenty doprowadzenia do perfekcji narzędzi kontroli w obszarze Gazy służą dalszej ekspansji. Uformowani na podstawach talmudu judaistyczni fanatycy atakują kościoły, dopuszczają się strzelaniny do bezbronnych cywilów przy całkowitej bierności żołnierzy izraelskich.

Jak szyderstwo brzmi motto B. Netanyahu: „Nadszedł nasz czas”, co równoznaczne jest z nieograniczoną globalną ekspansją. Dla nich technologia stała się narzędziem panowania nad światem. Tradycyjny wywiad oparty na ludzkiej inteligencji okazuje się przestarzały, kosztowny, powolny i ryzykowny. Boty (skrót od ro-bot) zastąpiły agentów, są strażnikami poprawności, lub destrukcji w internecie.

Talpiot za sprawą swej misji stał się izraelską szpicrutą w internecie. Jego przedstawiciele  prowadząc rozmaite szkolenia w realu penetrują wszelkie dziedziny życia. Nie nazywają się agencjami wywiadu, lecz think tanks. Od 1976 – roku założenia, czyli całe dziesiątki lat, przenikają kluczowe instytucje jak Biały Dom, Pentagon. Przyznają się do podwójnego obywatelstwa, mają paszporty we wszystkich krajach. Przykładem Stanley Fischer. Zarządzał Bankiem Izraela, następnie został zastępcą prezesa Banku Rezerwy Federalnej USA. Nikt nie oponował wobec jego przejścia z jednego kraju do drugiego.

Inni utalentowani obecni są także w wielu agencjach, urzędach Kongresu, największych korporacjach. Rodzi się pytanie, czy uwzględniając korzenie talmudyczne absolwentów Talpiot, są oni lojalni wobec Izraela, czy wobec kraju na terenie którego działają. Zarządzając IT decydują o działaniu lub wyłączeniu wszelkich absolutnie wszelkich urządzeń sterowanych elektronicznie.

Mając powiązania międzynarodowe think tanki w Polsce determinują politykę krajową, zagraniczną  oraz gospodarczą. Zaliczają się do nich

Centrum Adama Smitha

Ośrodek Studiów Wschodnich

Instytut Gospodarki

Instytut Sobieskiego ( nakreślający w pełni politykę Prawa i Sprawiedliwości)

Fundacja Kazimierza Pułaskiego

Instytut Kościuszkowski

Szczegóły ich działalności dostępne w Wikipedii.

Być może ten stan rzeczy tłumaczy dlaczego rządzący nie reprezentują interesu obywateli kraju którym rządzą.

https://en.wikipedia.org/wiki/Talpiot_program#History

Jola

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *