Strona główna > Bez kategorii > Talmudyczno-kabalistyczny „naukowiec” Richard Dawkins: płód jest w mniejszym stopniu człowiekiem niż dorosła świnia

Talmudyczno-kabalistyczny „naukowiec” Richard Dawkins: płód jest w mniejszym stopniu człowiekiem niż dorosła świnia

Za: http://marucha.wordpress.com/2013/03/17/richard-dawkins-plod-jest-w-mniejszym-stopniu-czlowiekiem-niz-dorosla-swinia/#more-31235

Data publikacji: 17.03.2013

Tak wygląda skurwysyn
Tak wygląda skurwysyn

“W granicach znaczeniowych słowa »człowiek«, odnoszących się do kwestii moralności aborcji, każdy płód jest w mniejszym stopniu człowiekiem niż dorosła świnia – napisał na swoim profilu na Twitterze prof. Richard Dawkins. Ten zoolog i etolog jest znany z krytykowania religii. Po jego wpisie nawiązała się burzliwa dyskusja.

Dawkins podkreślił również, że “świnia nie ma ludzkiego DNA, ludzkiego potencjału oraz ludzkiej inteligencji”. “Prawdopodobnie ma zdolność odczuwania bólu, czego nie ma płód poddawany aborcji” – dodał.

Mimo że wpis Dawkinsa pojawił się na Twitterze 13 marca, cały czas trwa dyskusja na temat sensu tego, co napisał. “To głupie” – napisał jeden z internautów. “Płód daje początek ludzkiemu życiu” – dodał.

“Czy płód odczuwa ból?”

Naukowiec odnosi się do wielu wpisów dokonywanych przez osoby śledzące jego profil.

“Jak pan śmie coś takiego mówić. Są kobiety, które mają złamane serce po poronieniu” – brzmiał cytowany przez Dawkinsa komentarz. “One nie chciały dokonać aborcji, więc to nie ma znaczenia” – odpowiedział naukowiec.

“Zgadzam się z tym, ale nie oznacza to, że płód nic nie znaczy” – oceniła kolejna osoba. “Nie powiedziałem, że tak jest. Powiedziałem jedynie, że znaczy mniej niż świnia. Mam nadzieję, że to nie znaczy, że płód coś jednak znaczy?” – prowokował do dalszej dyskusji Dawkins.

Richard Dawkins zaznaczył, że w dyskusji na temat aborcji najważniejsze jest zadanie pytania, “czy płód odczuwa ból”.

“Świnie czują ból”

Pod tym twittem pojawiły się kolejne komentarze . “Pytanie, co z ludźmi, którzy nie odczuwają bólu? Musisz zastanowić się nad samokontrolą lub ich inteligencją” – napisał jeden z obserwujących dyskusję.

“Świnie czują ból, a papier nie. Ale szybciej zabiję zwierzę, niż spalę książkę” – napisał jeden z komentujących. “Naprawdę? Trudno jest mi sobie to wyobrazić” – odpowiedział naukowiec.

Zaapelował również, żeby wszyscy obserwujący jego profil przeczytali całą dyskusję, by zrozumieć, że napisał, iż “świnie NIE są ludźmi”. “Prawdopodobnie czują jednak ból, jak ludzie. Płody w wieku, w którym wykonuje się aborcję, nie czują” – zaznaczył Dawkins.

“Staraj się mocniej”

Kiedy jedna z osób napisała mu, że czasami nie rozumie jego logiki, ten odpisał: “staraj się mocniej”.

Dyskusja, która trwa na profilu Richarda Dawkinsa, sprawia wrażenie bycia podsycaną przez właściciela profilu, a sam naukowiec wykazuje się ogromną ironią. “Jeśli jesteś najbardziej inteligentną osobą w pokoju, prawdopodobnie jesteś w złym pomieszczeniu” – brzmi jeden z ostatnich wpisów naukowca.

sat1Richard Dawkins – rottweiler Darwina

Richard Dawkins jest ateistą, zwolennikiem teorii ewolucji. Krytykuje tzw. teorię inteligentnego projektu. 72-letni naukowiec został nazwany przez magazyn “Discover” “rottweilerem Darwina” w uznaniu bezpardonowej, a przy tym przekonującej obrony teorii ewolucji.

W 1987 został uhonorowany nagrodą “The Royal Society of Literature” i nagrodą literacką “Los Angeles Times” za “The Blind Watchmaker” (wydanie polskie “Ślepy zegarmistrz”).

W 1989 otrzymał srebrny medal “Zoological Society of London”, a w 1990 nagrodę Michaela Faradaya przyznawaną przez “The Royal Society” za popularyzację wiedzy naukowej. Został Wybrany do “Royal Society of Literature” w 1997 roku.

(Onet/Twitter;KK)
http://wiadomosci.onet.pl/

Wydaje nam się, że Richard Dawkins jest w mniejszym stopniu człowiekiem, niż świnia. Właściwie to w mniejszym, niż świńskie gówno.
Admin. Gajowy Marucha

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.