Strona główna > Bez kategorii > talmudvision reklamuje Hare Krisznę

talmudvision reklamuje Hare Krisznę

źródło: http://www.bibula.com

Promocja bardzo groźnego i antychrześcijańskiego ruchu Hare Kriszna w TVP Info. Ten kanał telewizji publicznej w jednym z materiałów dotyczących tegorocznego Przystanku Woodstock ocenił jako coś bardzo dobrego obecność w tym miejscu krysznaitów.

Po raz kolejny dochodzi do relatywizacji zagrożeń, szczególnie dla młodzieży, w opłacanej z naszych pieniędzy telewizji publicznej. Ile protestów trzeba było, aby w ubiegłym roku zaprzestano promocji satanizmu przez udział w jednym z programów Adama Darskiego “Nergala”. Przywoływanie w wywiadzie obecności na Przystanku Woodstock ruchu Hare Kriszna, bez jakiegokolwiek komentarza o zagrożeniach duchowych, jakie on ze sobą niesie, szczególnie dla młodych, to kolejna kompromitacja publicznej telewizji.

– Mamy do czynienia z relatywizowaniem rzeczywistych zagrożeń w sferze wartości i duchowości – nie ma wątpliwości senator Jan Maria Jackowski. – Inaczej przedstawia się przedstawicieli Kościoła katolickiego. Mam tu na myśli np. 10 lipca, kiedy pokazano jako ilustrację do materiału o sektach pielgrzymkę Radia Maryja na Jasną Górę. Natomiast faktyczne zagrożenia duchowe są prezentowane bez stosownego komentarza, przedstawiającego, na czym polega istota tej idei – ocenia w rozmowie z “Naszym Dziennikiem”, odnosząc się do faktu promowania ruchu Hare Kriszna w polskiej telewizji.

Czym jest zatem ruch Hare Kriszna? Burzy on całą wiarę katolicką, sens odkupienia, sens śmierci Chrystusa na krzyżu, cały sens wiary w zmartwychwstanie. Ale burzy również cały sens równouprawnienia i braterstwa międzyludzkiego, bo głosi, że dusza na różnym poziomie raz jest kozą czy królikiem, drugi raz jest człowiekiem, a trzeci raz jest nadczłowiekiem. – Nie ma równouprawnienia, nie ma mowy o braterstwie. Ruch Hare Kriszna bije w kulturę chrześcijańską, cywilizację europejską – mówi w rozmowie z “Naszym Dziennikiem” s. Michaela Pawlik OP, znawca tematyki sekt i nowych ruchów religijnych. – Hare Kriszna fałszuje objawienie Boże. To jest fałsz, który zatruwa duchowość katolicką. Jeżeli uzna się, że Kriszna jest bogiem, to przyjmie się różne jego błędy, a podstawowy to wiara w reinkarnację – podkreśla s. Pawlik. I to właśnie wiara w reinkarnację burzy wiarę katolicką, cały sens odkupienia, Sądu Ostatecznego, niebezpieczeństwo potępienia, sens zmartwychwstania. – Wiara w reinkarnację bije we wszystkie nasze dogmaty – tłumaczy s. Michaela Pawlik. Kriszna to znaczy m.in. czarny, ciemny, zły, nikczemny, a nawet ciemnota w znaczeniu moralnym itp. Warto mieć tego świadomość, bo Polakom mówią, że Kriszna znaczy wszechatrakcyjny lub boska energia, czego nie znajdzie się w indyjskim słowniku. A to także dziennikarze TVP powinni wiedzieć.

Działalność odwołującego się do hinduizmu ruchu Hare Kriszna nie jest jedynie uderzeniem w chrześcijaństwo, ale jest ogólnie dla człowieka groźna. Jego celem jest szerzenie na Zachodzie “świadomości Kriszny”. Osiąga się ją przez określoną medytację i powtarzanie mantr. Te praktyki prowadzą do niebezpiecznych zmian w świadomości. Do tego dochodzi jeszcze silna indoktrynacja połączona z izolacją adeptów. Efektem jest często wewnętrzna pustka, depresja, a nawet samobójstwa. Adepci Hare Kriszna promują i rozdają tanie wegetariańskie posiłki, które wcześniej poświęcone są Krisznie. Choć ta dieta może być groźna dla zdrowia, to traktowana jest przez ruch jako forma reklamy.

Małgorzata Bochenek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.