Strona główna > Dziennikarstwo śledcze > Tajny ośrodek broni biologicznej w Gruzji

Tajny ośrodek broni biologicznej w Gruzji

broń biologiczna w Gruzji

Escherichia coli (EHEC) infections in Northern Germany increaseTajny ośrodek „biologiczny” wybudowany przez USrael w Gruzji służy najprawdopodobniej do produkcji broni biologicznej. Gruzini mówią, że to stąd wydostały się różne szczepy wirusowe, jakie opisywały żydo-media nie wskazując sprawców ich powstania.

Wyspa doktora Moreau: Jakie potwory hodują Amerykanie w Gruzji

Istnienie w Gruzji amerykańskiego laboratorium wojskowo-biologicznego pozostaje główną przeszkodą w nawiązaniu więzi gospodarczych tego kraju z Rosją. Taki wniosek pochodzi z oświadczenia szefa Rospotriebnadzor Giennadija Oniszczenko. W jego opinii, amerykańskie struktury wojskowe znajdujące się na terytorium Gruzji, nie są kontrolowane przez władze tego państwa, a laboratorium jest zaangażowane w działania zakazane przez konwencje w dziedzinie biologii i broni biologicznej.

The Lugar Research Center jest nazywany jednym z najbardziej tajnych obiektów w Gruzji. Ośrodek został zbudowany za pieniądze amerykańskie w ciągu ostatnich 5 lat, i od razu stał się legendą. Mieszkańcy zastanawiali się: Dlaczego Ameryka musi przeznaczyć 270 mln dolarów na budowę laboratorium w innym kraju? Wielu podejrzewa, że USA miało dobry powód, aby dokonać tej inwestycji. Jednym z najbardziej rozpowszechnionych założeń jest to, że Amerykanie mogą produkować broń biologiczną i chemiczną w Gruzji. O wielkim zainteresowaniu Ameryki w otwarciu tej instytucji na terytorium Gruzji, świadczy ranga gości, którzy wzięli udział w oficjalnym otwarciu laboratorium, np. asystent Sekretarza Obrony ds jądrowych, chemicznych i biologicznych programów obronnych, Andrew Weber. Połowa pracowników centrum badawczego składa się ze specjalistów wojskowych. Były minister bezpieczeństwa Gruzji, Valery Khaburdzaniya, mówi:

Ośrodek nie cieszy się zaufaniem społeczeństwa, ponieważ Amerykanie nie okazali żadnego zainteresowania gruzińską gospodarką, za to nagle wyrazili zainteresowanie pracami nad jakimiś biologicznymi szczepami i prowadzą jakieś tajne operacje. Fakt, że pracują tam żołnierze jest podejrzany. Nadal nie wiadomo, dlaczego żołnierze pracują w obiekcie cywilnym„.

To wszystko tylko mnoży pogłoski: o rozprzestrzenianiu wirusa ptasiej grypy w 2011 roku, epidemii odry pod koniec 2012 r., świńskiej cholerze z 2013 roku. Mieszkańcy Gruzji kojarzą te wszystkie nieszczęścia z istnieniem u nich tego laboratorium. Niektóre media nawet publikują informacje, że Amerykanie testowali niektóre wirusy na gruzińskiej ludności. Dziś, prawie nikt nie wierzy w oficjalną wersję, że to Centrum Badań monitoruje sytuację epidemiologiczną w Gruzji, mówi gruziński politolog, Archil Chkoidze:

Mój ojciec żyje na wsi. I mogę powiedzieć z pełną odpowiedzialnością: setki świń należących do miejscowej ludności umiera co roku. I przyczyną śmierci jest ten właśnie wirus, jaki, zdaniem rządu, nie został stwierdzony w Gruzji od wielu lat. Uważam, że musimy zbadać pochodzenie tego wirusa. I trzeba to zrobić we współpracy z rosyjskimi specjalistami, ponieważ i oni, i my powinniśmy wiedzieć, skąd się wziął ten wirus„.

Warto zauważyć, że laboratorium w Gruzji uzupełnia sieć takich instytucji budowanych przez Amerykanów w wielu krajach europejskich, a także w Tajlandii, Egipcie, Kenii i innych regionach świata. I to jest wielka tajemnica wojskowa, czy ta sieć ma jakiś ogólny cel, czy może każdy zakład zajmuje się swoimi specyficznymi zadaniami.

źródło: http://voiceofrussia.com/2013_10_03/The-Island-of-Doctor-Moreau-What-kind-of-monsters-does-US-raise-in-Republic-of-Georgia-0581/

przygotował: stophasbara

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *