Strona główna > Bez kategorii > Tajny dekret Baracka Obamy legitymuje operacje CIA w Syrii

Tajny dekret Baracka Obamy legitymuje operacje CIA w Syrii

źródło: http://www.zmianynaziemi.pl

Prezydent USA podpisał podobno tajny rozkaz pozwalający agentom CIA na przeniknięcie do Syrii w celu wspomożenia rebeliantów syryjskich. W mediach na próżno słychać informacji na temat tego, że podobne wsparcie dla tak zwanej opozycji syryjskiej zadeklarowała i realizuje również Al Kaida.

Jak donoszą światowe agencje prasowe, dekret został podpisany około trzech miesięcy temu a centrum dowodzenia  operacją znajduje się w Turcji. To, w jaki sposób CIA pomaga syryjskim powstańcom pozostaje zagadką. Można jednak z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić, że pomoc zakładała wsparcie wywiadowcze, z satelitarnym włącznie oraz szkolenia żołnierzy.Całkowicie niewykluczone jest też to, że CIA w jakiś sposób pomaga w doposażeniu armii powstańczej. Chodzi głównie o broń i środki łączności. Okoliczne sunnickie państwa nie kryją się ze wsparciem dla bojowników. Dla nich konflikt syryjski to przede  wszystkim wojna religijna. Dlatego właśnie potencjał zapalny wojny syryjskiej jest bardzo poważny.

Z drugiej strony trwa podobna gra ze strony Rosji, która posiada na terytorium Syrii bazę morską zwaną eufemistycznie „punktem logistycznym”. Przez ten punkt dociera broń dla Assada. Rosjanie nie dość, że realizują swoją imperialną politykę to jeszcze testują swoje uzbrojenie w konfrontacji z Natowskim. Działo się to już w przeszłości przy okazji każdego dużego konfliktu.

Rosyjskie siły zbrojne ostrzegły w piątek, jak określono „zbrojne gangi w Syrii”,   że jeśli spróbują ostrzelać lub w jakikolwiek sposób zagrozić bezpieczeństwu portu Tartus to znajdujące się tam oddziały są gotowe do walki o port. Gdyby do tego doszło mielibyśmy kłopot z Rosją i potencjalną przyczynę do konfliktu militarnego NATO – Rosja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.