Strona główna > Świat > Tajna broń CIA w waszych domach, kieszeniach i torebkach

Tajna broń CIA w waszych domach, kieszeniach i torebkach

Rozrasta się skandal światowy, związany z wyciekiem super tajnych informacji – z oficjalnymi oświadczeniami wystąpił już Kreml i Biały Dom …

a

9-10 marca 2017 roku w Internecie pojawiło się mnóstwo publikacji, związanych z największym w historii wyciekiem wysoce poufnych informacji amerykańskich służb specjalnych.

Telewizory – szpicle (spyware TV), laptopy i tablety zawsze gotowe zdradzić swoich właścicieli; podglądające gospodarzy „inteligentne” iPhone i iPad-y; artykuły gospodarstwa domowego i inne ciekawostki cyber​​szpiegostwa, funkcjonujące u ludzi dosłownie pod nosem, znalazły się w realnym hakerskim arsenale Centralnej Agencji Wywiadowczej USA, prowadzącej śledzenie ludzkości w skali globalnej.

Ogłoszona przez stronę „Wikileaks” w ramach projektu Vault 7 informacja demaskuje tę działalność i zawiera prawie 9000 plików i dokumentów, otrzymanych z wewnętrznej sieci CIA Cyber Centrum – wywiadu w Langley w stanie Wirginia. Zgodnie z dokumentami, na terytorium Niemiec w konsulacie USA we Frankfurcie n/Menem znajduje się tajny ośrodek hakerski CIA, odpowiedzialny za operacje cybernetyczne w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Azji i Afryce. Według danych „Wikileaks”, personel centrum pracuje pod przykryciem dyplomatycznym i może swobodnie poruszać się po terytorium Unii Europejskiej i innych regionów.

Założyciel strony Julian Assange zorganizował 9 marca konferencję prasową w Londynie. Według jego słów, jedna z najpotężniejszych służb wywiadowczych na świecie nie potrafiła ochronić samą siebie przed hakerami i wpadła do dołu, który wykopała dla innych: „CIA stworzyła największy na świecie arsenał szkodliwych programów – trojanów (malware) i wirusów, które atakowały większość systemów, wykorzystywanych przez polityków, urzędników, dziennikarzy, szefów korporacji, a nawet zwykłych ludzi, ale nie udało się jej zapewnić odpowiedniego zabezpieczenia tego tajnego arsenału, dopuściła do jego wyciekania i wydaje się, że zataiła ten fakt – powiedział Julian. – Mówimy o programach szpiegujących, przeznaczonych do przeniknięcia na smartfony, komputery, telewizory i inne urządzenia po to, aby było można ich kontrolować, włączać i wyłączać zdalnie, pobierać zdalnie z nich informacje lub wpisywać na nie informacje „konieczne””- wyjaśnił Assange, ukrywający się w ambasadzie Ekwadoru w brytyjskiej stolicy.

Opublikowana przez „Wikileaks” dopiero pierwsza (!) część już nie tajnych materiałów – stanowi instrukcje dla hakerów, informacje na temat włamań hakerskich do różnych systemów. Wszystko jest o wiele bardziej poważne niż tylko dowód o cyberatakach.

Handlowe szkody firm mogą obecnie wynosić wiele miliardów dolarów. W dokumentach „Wikileaks” mówi się o współpracy cybernetycznego ośrodka CIA ze służbami wywiadowczymi państw zaprzyjaźnionych. Na przykład z wywiadem brytyjskim MI-5. Wspólnie agenci-hakerzy byli w stanie przekształcić w urządzenie podsłuchujące nawet inteligentny telewizor z funkcją sterowania głosem w naszych domach.

Podsłuchują oni was w samochodach, za pomocą telewizorów, a nawet za pomocą dowolnego urządzenia, które nosicie przy sobie i które ma baterię. Jest to bardzo rozpowszechnione. Istnieje mnóstwo możliwości!” – mówi ekspert w dziedzinie cyber bezpieczeństwa Will Donaldson (USA).

Doszliśmy do wniosku, że niemożliwym jest sprawować kontrolę nad broną cybernetyczną środkami walki cybernetycznej – powiedział Assange. – Jeżeli opracowujecie złośliwe oprogramowania, to prędzej czy później stracicie kontrolę nad ich wykorzystaniem. Staną się one własnością innych, wpadną w ręce innych, a wy nie będzie w stanie temu zapobiec.”

Były pracownik NSA (National Security Agency) USA Edward Snowden nie ma wątpliwości co do autentyczności dokumentów CIA, które opublikowała znana ze swoich głośnych demaskatorskich akcji strona „Wikileaks”. Powiedział on, że ze strony rządu USA było „bezmyślnością” tworzenie w amerykańskiej elektronice słabych miejsc, które mogą być wykorzystane przez wszelkich hakerów.

a

Dlaczego jest to niebezpieczne? Dlatego, że dopóki te słabe miejsca nie zostaną zamknięte, każdy haker może wykorzystać pozostawione przez CIA luki w systemie bezpieczeństwa, aby włamać się do każdego iPhone w świecie”- dodał ekspert. Snowden również zauważył, że opublikowane przez Wikileaks „materiały” są prawdziwe (autentyczne). „Wciąż jeszcze badam publikację, ale to, co ujawnili pracownicy ”Wikileaks”, jest naprawdę ważne” – powiedział Edward Snowden.

Skandal z wyciekiem informacji z CIA spowodował prawdziwą panikę w Białym Domu. „Myślę, że każdego z nas powinna oburzać sama myśl o tym, że w naszym kraju nadal są wycieki poufnych informacji. Ujawnienie tego rodzaju danych osłabia nasze bezpieczeństwo narodowe i naszą pomyślność” – powiedział 9 marca 2017 roku na oficjalnym briefingu sekretarz prasowy Białego Domu Shon Spicer. – Rząd USA ma stanowisko w stosunku do Juliana Assange’a. Takie stanowisko było i w przeszłości i nie widzę powodów, aby zmieniać go teraz. Assange osłabił i zaszkodził naszemu bezpieczeństwu narodowemu” – podsumował.

Po szczegółowe komentarze Spicer radził dziennikarzom zwracać się do Departamentu Sprawiedliwości USA. Więcej nic nie mógł powiedzieć. Nie bez podstaw mówią: „Na złodzieju czapka gore”.

W związku z tym na Kremlu uznano za szczególnie godną uwagi informację o próbach „przesłuchania” Prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Putina ze strony Stanów Zjednoczonych, jednak nie wykazano szczególnego zdziwienia. 9 marca 2017 roku sekretarz prasowy głowy państwa Dmitrij Pieskow powiedział dziennikarzom: „Wraz z całą społecznością międzynarodową naturalnie zwróciliśmy uwagę na te opublikowane dane. Oczywiście, zasługują one na uwagę i powinny być dokładnie przeanalizowane, – powiedział Pieskow. – Chociaż dla nas nie jest tajemnicą, że USA aktywnie podsłuchuje rosyjskie osoby oficjalne. Na przykład, ambasadora Rosji w USA Siergieja Kislaka” – zakończył sekretarz prasowy Prezydenta.

Coraz większy wpływ na charakter sytuacji międzynarodowej ma rosnąca konfrontacja w globalnej przestrzeni informacyjnej, uwarunkowana dążeniem niektórych państw do wykorzystania technologii informacyjnych i komunikacyjnych dla osiągnięcia swoich celów geopolitycznych” – nieprzypadkowo mówi się w „Strategii bezpieczeństwa narodowego Rosji”.

Szczegóły sensacyjnych materiałów o działalności CIA i zdemaskowaniu mitu o „rosyjskich hakerach”, którzy jakoby włamali się do serwerów Clinton – podamy w kolejnych publikacjach.

Walerij Pawłowicz Filimonow, rosyjski pisarz, specjalista w dziedzinie cybernetyki i systemów sterowania

a

Źródło:

Тайное оружие ЦРУ в ваших домах, в ваших карманах и сумочках

http://ruskline.ru/news_rl/2017/03/10/tajnoe_oruzhie_cru_v_vashih_domah_v_vashih_karmanah_i_sumochkah

Tłumaczył Andrzej Leszczyński

30.4.2017 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *