Strona główna > Bez kategorii > Tajemniczy raport mógł się przyczynić do nagłej abdykacji Benedykta XVI

Tajemniczy raport mógł się przyczynić do nagłej abdykacji Benedykta XVI

Źródło: http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/tajemniczy-raport-mogl-sie-przyczynic-naglej-abdykacji-benedykta-xvi

Data publikacji: 28.02.2013

wat1

W całym Rzymie można usłyszeć pogłoski na temat tajnego raportu, jaki rzekomo znajduje się u papieża. Według pogłosek jest napisany tylko dla Benedykta XVI i jego treść nie zostanie ujawniona przed konklawe. Być moze jest to wskazówka co do tego, iż papież ma jakiś plan a przywództwo Kościoła może się dostać w nieodpowiednie ręce.

Benedykt XVI dzisiaj o 20:00 oficjalnie przestanie być głową Kościoła. Rozpocznie się okres zwany Sede Vacante i Watykan zacznie się szykować do konklawe bez poprzedzającego go pogrzebu starego papieża. To zdarzenie bez precedensu i wszyscy są zagubieni. Ustalono, że do Benedykta XVI będzie się zwracać per „Papa Emeritus”, czyli emerytowany papież. Podawane są też rozmaite mniej istotne informacje, takie jak kolor butów, jakie będzie nosił ustępujący papież i czy będzie miał białą sutannę.

Mimo pozornej paplaniny bez sensu pod watykańskim dywanem już dochodzi do walki przypominającej rozprowadzanie się sprinterów na finiszu wyścigu kolarskiego. Kto wie, czy nagłe wyciągnięcie tajemniczego raportu nie ma na celu zapewnienie przewagi któremuś z „papabile”.

Wszyscy watykaniści snują domysły, co do możliwej zawartości tego dokumentu. Wiadomo o nim, że został napisany przez trzech starszych kardynałów i zawiera opis afery szpiegowskiej ujawniającej niemal zupełny brak zabezpieczeń tajemnic Watykanu. Jednak to by było zbyt proste, spekuluje się o jakiejś sensacyjnej zawartości tego dokumentu.

Pojawiają się sugestie, że opisano w nim działającą w Watykanie grupę wpływowych homoseksualistów. Część z nich miała być wpływowymi kardynałami. Istniały obawy, że przy kolejnym konklawe mogą oni zdobyć większość i pokierować Kościół prosto w nieznane. Benedykt XVI znał treść raportu od polowy grudnia 2012 i podobno pierwszy raz postanowił ustąpić już 17 grudnia 2012.

Włoska La Republica otwarcie mówi, że w Watykanie istnieją frakcje włącznie z taką, którą określono, jako „zjednoczeni przez orientację seksualną”. W związku z tym część kardynałów mogłaby być poddana zewnętrznemu wpływowi lub nawet szantażowi a to mogłoby doprowadzić do przejęcia Stolicy Piotrowej przez grupy nieprzychylne Kościołowi. Ostatnia rezygnacja z uczestnictwa w konklawe irlandzkiego kardynała Keith’a O’Briena ma właśnie związek z gejowskim skandalem w Watykanie.

Trzeba przyznać, że jedna z hipotez wyjaśniających nagłą rezygnacje Benedykta XVI jest ta, że liczył się z tym, iż po jego śmierci Kościół może upaść, jeśli nie zostanie zabezpieczony właściwy następca. Nagle pośpiech papieża okazałby się czymś zrozumiałym. Prawdopodobnie konklawe będzie próbą sił i już teraz może dojść do niewidocznej bitwy o przyszłość KK. Benedykt XVI liczy zapewne, że papieżem zostanie ktoś z jego nadania. Może się jednak przeliczyć, bo nawet, jeśli uda mu się przeforsować swojego kandydata to może go przecież spotkać to, co spotkało Jana Pawła I.

Źródła:

http://articles.latimes.com/2013/feb/26/world/la-fg-pope-20130227

http://www.independent.ie/world-news/europe/irish-cardinal-keith-obrien-resigns-over-inappropriate-behaviour-allegation-29092822.html

http://www.guardian.co.uk/world/2013/feb/23/vatican-pope-gay-conclave-reports

http://www.catholicworldreport.com/Blog/2010/its_official_benedict_xvi_will_be_pope_emeritus.aspx#.US8WqjuBzLk

http://www.foxnews.com/world/2013/02/28/benedict-xvi-begins-quiet-final-day-as-pope-before-flying-off-into-retirement/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.