Strona główna > Dziennikarstwo śledcze > Tajemnice kabały które muszą poznać chrześcijanie

Tajemnice kabały które muszą poznać chrześcijanie

Deanne Loper wyświadczyła nam ogromną przysługę umieszczając informacje w książce „Tajemnice kabały które muszą poznać chrześcijanie„.  Nie znalazłem w niej wnikliwego badania o Koszernej Świni, czym chwali się na okładce, ale pokazała nam próżne  myślenie i wymyślonych bogów tak powszechnych we współczesnym odstępczym judaizmie. Nie mam pojęcia co to jest Koszerna Świnia, ale zakładam, że jest to inne paskudne, poniżające imię dla Jezusa czy Jego ludu, skoro obietnica jest taka, że Koszerna Świnia wróci by pojednać się z judaizmem.

Obnaża wiele próżnych postulatów, takich jak ten, że sam Jezus pewnego dnia sam odejdzie od swojego kościoła by wrócić do judaizmu, odwrócić się i zniszczyć własny kościół. Co za dzika wyobraźnia! Ale to jest jednym z wielu przykładów jakimi dzieli się z nami gdy zagłębia się w dziwne i nieodpowiednie hipotezy.

Wnikliwe badanie Koszernej Świni i bogów żydowskiego mistycyzmu

Ponieważ nie są posłuszni ani nie rozumieją Bożych dróg, uciekają się do innych środków wyrazu i myśli, tworząc pomieszanie pomysłów; tzn. rzeczy są takie tylko dlatego, że oni mówią iż takie są! Czytałem, że poszukiwanie przez nich „głębszych” poziomów znaczenia w Piśmie Świętym, czy niejasnych  i ezoterycznych „kodów”, jest tylko po to by mogli usprawiedliwić, a później zlekceważyć swój nonkonformizm i nieposłuszeństwo wobec Słowa Bożego, tym samym wyzwalając się od niego i od panowania Boga w swoim życiu.

Przesłanka książki jest taka, że to odstępcze, antychrystowe żydostwo twierdzi, że chrześcijanie zostaną sprowadzeni do apostazji poprzez naukom Zohar i Kabały, i że oni zanegują Jezusa Chrystusa en masse i wrócą do starych żydowskich praktyk, m.in. zniewolenie prawem, konieczność przestrzegania go co do joty i udziału w składaniu ofiar ze zwierząt.

Odkryłem, że w tych naukach było trochę uwodzenia, ale uwodzenie jest tylko duchem i można je wytrzymać. Jesteśmy ostrzeżeni przed zwodzącymi duchami i naukami diabłów. Są to na pewno nauki diabłów, bo one nie zgadzają się ze Słowem Bożym. Wiemy, że Słowo Boże jest prawdziwe, i że jest ono pionem do mierzenia prawdy, bo tak powiedział Jezus: „Uświęć ich w prawdzie. Słowo Twoje jest prawdą”. (Jan 17:17) Jeśli jakaś nauka czy koncepcja nie zgadza się ze Słowem Bożym, to nie jest prawdziwa ani rozsądna. To jest nasz sposób rozróżniania prawdy i błędu na świecie.

Odkryłem, że nie ma absolutnie żadnej korelacji między Słowem Bożym oraz Zoharem i Kabałą. One nie mówią tym samym językiem ani nie mają takich samych zainteresowań. Zohar i Kabała nie mają remedium na grzech i o tym nie dyskutują. Oni tylko mówią, że iskra boża jest we wszystkim. Łącznie ze złem, i że wszystkie te boskie iskry należy od nowa połączyć z Bogiem. ALE JAK?

Żydowscy mistycy z Zohar i Kabały sugerują, że to stanie się DZIĘKI PRACY LUDZI, tzn. nich samych, na pierwszym ponownym zgromadzeniu narodowego Izraela i potem zdominowaniem świata prawami noahidzkimi; że one wykreują format pogodzenia z Bogiem przez ich własne wysiłki i prawa i dominację, a następnie znowu przedstawienie świata Bogu.  Powodzenia w tym, dżentelmeni! Jest to sprzeczne z całością Słowa Bożego, które sugeruje, że jest to niemożliwe z powodu nieodłącznego grzechu człowieka. W odstępczym judaizmie nie ma nosiciela grzechu. W żadnej religii stworzonej przez człowieka nie ma nosiciela grzechu; to pozostaje tylko w chrześcijańskiej koncepcji.

Jedynie chrześcijaństwo ze wszystkich religii na ziemi ma lekarstwo na grzech człowieka. Nasz Święty Bóg, który nie może znieść grzechu w żadnej formie, nie przyjmie na swoje łono tych, którzy nie przyszli do Niego przez Ofiarę Oczyszczającej Krwi swojego Baranka. Jego Słowo mówi, że nie ma przebaczenia bez przelewu krwi. Nie ma żadnej innej drogi do Jedynego Prawdziwego Boga niż sposób, który On nam zapewnił, poprzez zastępczą śmierć i zmartwychwstanie Jego Jednorodzonego Syna i wiarę w Jego Dzieło na Jego krzyżu jako naszego Wielkiego Nosiciela Grzechu. Bóg dał wielką cenę za nasz okup. Chce, aby Jego Syn był szanowany za to, co zrobił dla nas wszystkich…

To że myśli i koncepcje Zoharu i Kabały są obce Izraelowi jest oczywiste. Nic nie dorówna Staremu Testamentowi i na pewno Nowemu. Bóg nazywa ziemską Jerozolimę Sodomą i Egiptem w Księdze Apokalipsy. On wydaje się wiedzieć skąd przyszły jej anomalie. Niemniej jednak i w odpowiednim czasie, Obiecany Zbawiciel przyszedł, tak jak przepowiedziano w Słowie Bożym. ON SPEŁNIŁ SWOJĄ OBIETNICĘ I POJAWIŁO SIĘ SPEŁNIENIE OBIETNICY BOGA. Możemy polegać na tym, że Jego Słowo jest prawdziwe, bo wiele razy na przestrzeni dziejów wyraźnie się spełniło. Do tej pory wszystko przepowiedziane przez Boga w 100% się spełniło. Większość z nas, znając Jego charakter i dobroć, wie, że WSZYSTKO co zadekretował spełni się w odpowiednim czasie.

Ms. Loper poinformowała nas, że teraz istnieje Izraelska Biblia, w której nie ma wzmianki o Jezusie Chrystusie, a to jest zgodne z odstępczym światopoglądem. Niestety, to wcale nie jest zgodne z Prawdziwym i Wiecznym Słowem Boga.

Wiemy kto wygra, i możemy przeczytać Jego historię od początku do końca Księgi Boga. Jezus jest Panem, Królem, i Absolutnym Zwycięzcą! Ale jeszcze nie jesteśmy na ostatniej stronie księgi!

Kaballah Secrets Christians Need To Know

4.11.2019

Bardzo osobista opinia  

Autor:  „M”

Tłum. Ola Gordon

(henrymakow.com) 

https://www.henrymakow.com/

One thought on “Tajemnice kabały które muszą poznać chrześcijanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.