Strona główna > Ukraina > Ukraina – Tajemnica nieprawości w działaniu

Ukraina – Tajemnica nieprawości w działaniu

Tajemnica nieprawości rozwija się…Na Ukrainie zatwierdzono wydawanie biometrycznych dowodów tożsamości od lat 14. Deputowani przegłosowali projekt ustawy Nr 3224 zgodnie z którą wydawanie biometrycznych dowodów tożsamości w postaci kart cyfrowych będzie przeprowadzane od wieku lat 14. W tym nowym dokumencie usuwa się informację o małżeństwie.

a1,1

Projekt ustawy Nr 3224 był kilkakrotnie bezskutecznie poddawany głosowaniu po czym spiker parlamentu Andrij Parubij namawiał deputowanych do przyjścia na głosowanie ostrzegając, że z powodu nie przyjęcia tej ustawy może załamać się podpisanie porozumienia o ruchu bezwizowym z Unią Europejską. W rezultacie przyjęto ten projekt ustawy minimalną ilością głosów 226. Przeciwko zagłosowało 4 deputowanych, 17 wstrzymało się od głosu a 63 nie głosowało.

Zgodnie z ustawą wydawanie biometrycznego dowodu tożsamości będzie się odbywało począwszy od wieku 14 lat. Dowód tożsamości będzie wydawany na 4 lata osobom, które nie osiągnęły wieku 18 lat, a wszystkim innym na 10 lat. Biometryczny dowód tożsamości zawiera tekst w języku ukraińskim i w języku angielskim, brak w nim adnotacji dotyczącej małżeństwa.

Do wydawania paszportu zagranicznego, dyplomatycznego, służbowego i szeregu innych dokumentów tożsamości będą wykorzystywane cyfrowe odciski linii papilarnych. Aby otrzymać dowód tożsamości obywatela Ukrainy odciski linii papilarnych będą umieszczane w dokumencie jedynie za zgodą właściciela. Proponuje się wyłączenie z prawodawstwa przepisu o terminach i sposobach rozpatrywania wniosków o wydanie paszportu zagranicznego, który dopuszcza możliwość odmowy wydania dokumentu.

Zabrania się odbierania paszportu zagranicznego, za wyjątkiem przypadku ograniczenia praw jego właściciela, na wyjazd za granicę. Każdy obywatel Ukrainy będzie mógł posiadać nie więcej niż dwa paszporty (biometryczny paszport zagraniczny i biometryczny dowód tożsamości – tłum.). Prawnie uregulowano koszt wydania osobistych dowodów tożsamości.

Wczoraj numer, dzisiaj karta, jutro znamię Antychrysta
Wczoraj numer, dzisiaj karta, jutro znamię Antychrysta

Na bezstykowym nośniku elektronicznym (microchip – tłum.), umieszczonym w dowodzie tożsamości obywatela Ukrainy, który osiągnął wiek lat 18, będzie zapisany elektroniczny podpis cyfrowy. Ta ustawa jest częścią, tak zwanego, pakietu o ruchu bezwizowym z Unią Europejską. Przypomnijmy, że na Ukrainie wydawanie biometrycznych paszportów zagranicznych rozpoczęło się w styczniu 2015 roku. Według danych na maj 2016 roku, tego rodzaju dokumenty otrzymało już 1,3 miliona obywateli Ukrainy.

W marcu 2015 roku Rada Ministrów Ukrainy zatwierdziła wzór wewnętrznej ID-Karty. Koszt takiego dowodu tożsamości wynosi od 100 do 160 hrywien, bez VAT. Pierwsze wewnętrzne ID-Karty otrzymali 16-letni Ukraińcy w styczniu bieżącego roku. Rozpoczęcie wydawania tego rodzaju dokumentów wszystkim Ukraińcom zapowiedziano po przyjęciu odpowiedniej ustawy.

Za: http://3rm.info/main/63557-na-ukraine-utverdili-vydachu-pasportov-s-biometriey-s-14-let.html

Data publikacji: 16.07.2016

Nadesłał Borys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *