Tajemnica Elisy Lam

Elisa Lam

leadlamTajemniczy przypadek Elisy Lam

Są tajemnice, które są tak niesamowite i dziwne, że zajmują swą zagadką umysł na wiele dni. Przypadek Elisy Lam jest właśnie jedną z nich. W lutym 2013 r., ta 21-letnia studentka z Vancouver, Kanada, została znaleziona martwa wewnątrz zbiornika na wodę na dachu Cecil Hotel w Los Angeles. Urząd koronera orzekł, że śmierć nastąpiła z „powodu przypadkowego utonięcia”, oraz że nie stwierdzono śladów narkotyków lub alkoholu podczas sekcji zwłok. Istnieje jednak o wiele więcej faktów w tej historii, niż to, co jest zapisane w raportach policyjnych. Pierwszy dowód, jaki należy wziąć pod uwagę to taśma z nagraniem zachowania Elisy zaledwie kilka chwil przed śmiercią zapisana przez kamerę nadzoru windy.

Czterominutowe wideo pokazuje, jak Elisa wciska wszystkie przyciski windy i czeka na to, żeby ona się uruchomiła. Widząc, że drzwi windy się nie zamykają, zaczyna zachowywać się bardzo dziwnie. Oto video.

Elisa Lam Video

Najpierw dziewczyna wchodzi do windy i najwyraźniej naciska wszystkie jej przyciski. Potem czeka, aż winda zadziała, ale z jakiegoś powodu drzwi windy nie zamykają się. Zaczyna się rozglądać, jakby spodziewała się kogoś (lub chowała się przed kimś). W 01:57, jej ramiona i ręce zaczynają się poruszać w bardzo dziwny sposób (jakby w jakiś nieludzki sposób), wydaje się, że ona do kogoś/czegoś mówi… albo w ogóle do niczego. Potem wychodzi z windy. Drzwi windy wtedy się zamykają i ponownie winda działa normalnie.

Zaraz po wydarzeniach z filmu, Elisa podobno wchodzi na dach hotelu, wspina się drabince do zbiornika na wodę i w jakiś sposób kończy przez utonięcie w nim. Jej ciało znaleziono dwa tygodnie po jej śmierci, gdy hotelowi goście zaczęli skarżyć się na smak i kolor wody. Nie do wiary.

Widząc nagranie z obserwacji windy, większość ludzi stwierdzi, że była pod wpływem narkotyków. Jednak Elisa nie ma kartoteki policyjnej o używaniu narkotyków, ani jej sekcja zwłok nie wykazała obecności żadnych narkotyków w jej ciele. Kiedy patrzy się na kontekst całej sprawy i okoliczności śmierci, rzeczy stają się jeszcze bardziej tajemnicze.

Mroczna historia Cecil Hotel

Zbudowany w latach 20-tych ubiegłego wieku, aby przyjmować „biznesmenów przybywających do miasta i spędzających noc lub dwie”, Cecil Hotel, szybko został przyćmiony przez bardziej ekskluzywne hotele. Położony w pobliżu niesławnej dzielnicy Skid Row, zaczął powoli wynajmować pokoje za niższe ceny i stosować politykę przyciągania szerszej publiki. Hotelowa reputacja szybko zmieniła się z „zakręconego” na „patologiczny”, kiedy hotel stał się znany z licznych samobójstw i zabójstw, a także z pobytu w nim sławnych seryjnych morderców.

„Część brudnej historii hotelu, to historie dwóch seryjnych morderców, Richarda Ramireza i Jacka Unterwegera. Oczekujący na egzekucję w celi śmierci, Ramirez, nazywany „Nightstalker” (już podobno nie żyje – przypis), mieszkał w hotelu Cecil w 1985 roku, w pokoju na najwyższym piętrze. Płacił 14 dolarów za noc. W budynku pełnym nieznanych sobie osób, pozostawał anonimowy, gdy dopuścił się zabójstw 13 kobiet. Richard Schave powiedział: „Potem wrzucał swoje zakrwawione ubrania do śmietnika pod koniec pracowitego wieczora i wracał tylnym wejściem”.

Jack Unterweger był dziennikarzem opisującym przestępczość w Los Angeles dla austriackiego magazynu w 1991 roku. „Uważamy, że mieszkał w hotelu Cecil, aby uczcić dokonania Ramireza”, powiedział Schave. Jest on oskarżony o zabicie trzech prostytutek w Los Angeles, gdy był gościem w Cecil.

W latach 50-tych i 60-tych Cecil hotel był znany jako miejsce, skąd ludzie lubili wyskoczyć z okna, aby popełnić samobójstwo.

Helen Gurnee, po 50-tce, wyskoczyła z siódmego piętra, lądując na markizie hotelowej 22 października 1954 roku. Julia Moore skoczyła z okna pokoju na ósmym piętrze 11 lutego 1962 roku. Pauline Otton, 27 lat, wyskoczyła z dziewiątego piętra po kłótni ze swym mężem, z którym była w separacji, 12 października 1962 roku. Otton wylądowała na George’u Gianinnim, lat 65, który spacerował po trotuarze, ok. 90 metrów poniżej. Oboje zginęli na miejscu.

Było również zabójstwo jednego z mieszkańców. „Pigeon Goldie” Osgood, emerytowany operator telefoniczny, znany ze swej pasji do hodowli gołębi w pobliskim parku, został znaleziony martwy w swoim splądrowanym pokoju 4 czerwca 1964 roku. Został pchnięty nożem, uduszony i zgwałcony. Zbrodnia pozostaje nadal nierozwiązana”.

– Las Vegas Guardian Express, Elisa Lam, Morbid History Of Two Serial Killers Unfolds At “Cecil Hotel”

Sprawa Elisa Lam to kolejny parszywy dodatek do historii hotelu i może doprowadzić nas do pytania: „Co do cholery jest nie tak z tym miejscem”?

Film „Dark Water”

 dark_water-e1382364733435

Historia Elisy Lam jest niesamowicie podobna do fabuły horroru z 2005 roku, „Dark Water”. Dahlia, główna bohaterka filmu przeprowadza się do budynku mieszkalnego z młodszą córką, Cecylią. Oba te imiona są istotne. Black Dahlia to pseudonim nadany Elizabeth Short, kobiecie, która była ofiarą makabrycznego morderstwa w 1947 roku – jakie najwyraźniej miało szczególny rytualny charakter. Sprawa nigdy nie została rozwiązana. Według LA Observed, krążą plotki o tym, że Black Dahlia była w Cecil Hotel tuż przed tym, gdy straciła życie.

„The Black Dahlia, Elizabeth Short, w co najmniej jednej książce jest wymieniona, jako osoba, która szlajała się po Cecil i popijała w barze obok, zanim zniknęła w 1947 roku, choć historycy kultury, Kim Cooper i Richard Schav,e z Esotouric mówią, że to tylko plotki”.

– LA Observed, Serial Killer Central

W filmie, córka nazywa się Cecilia, a zatem oczywiście jej imię jest bardzo podobne do nazwy hotelu Cecil.

Po przeniesieniu się do mieszkania, Dahlia dostrzega ciemną wodę wyciekającą z sufitu w łazience. W końcu odkrywa, że młoda dziewczyna, Natasha Rimsky, utonęła w tym budynku, w zbiorniku wody na dachu, co spowodowało, że woda zmieniła kolor na czarny. Właściciel kamienicy wiedział o tym fakcie, ale odmówił podjęcia działań. Ciało Elisy Lam znajdowało się w zbiorniku przez ponad dwa tygodnie, a goście hotelu narzekali na fatalny smak „czarnej wody”.

Zakończenie filmu jest niesamowicie istotne: dochodzi do usterki windy w budynku i duch matki Cecilii plecie jej warkocz. Czy śmierć Elisy Lam jest jednym z tych rytualnych morderstw, które jest synchronicznie odzwierciedlone w tym hollywoodzkim filmie?

Kolejny dziwny zbieg okoliczności

Wkrótce po odkryciu ciała Elisy Lam, w Skid Row miał miejsce zabójczy wybuch gruźlicy, a więc w pobliżu Hotel Cecil. Pewnie nie uwierzycie, ale nazwa zestawu do badań używana w takich sytuacjach brzmi: LAM-ELISA. To jest już synchronizacja typu hardcore.

Czy tu się gra faul?

Władze LA orzekły w czerwcu 2013 roku, że śmierć Elisy Lam była przypadkowa, i że była „prawdopodobnie dwu-biegunowa„. Powiedziano, że niektóre pytania pozostają bez odpowiedzi. Jak Elisa, która oczywiście nie była przy zdrowych zmysłach w chwili tych zdarzeń, mogła skończyć w hotelowym zbiorniku na wodę, przecież to teren, który jest trudno dostępny? Oto reportaż opisujący obszar zbiornika wody.

Ciało Elisy Lam znaleziono w zbiorniku wody hotelu w LA

http://www.youtube.com/watch?v=kjoaZbhAH5w

Jak stwierdza reporter w filmie, powierzchnia dachu jest chroniona przez system alarmowy i zbiornik wody jest trudny do osiągnięcia. Jak Elisa dostała się w ogóle na ten obszar? Ponadto, jak udało jej się zamknąć pokrywę zbiornika wody od środka?

Jak to zwykle bywa w przypadku dziwnych zgonów, władze były bardzo tajemnicze, a dochodzenie policji nieprzejrzyste. Co naprawdę się stało? Dlaczego jest tak wiele dziwnych zbiegów okoliczności? Dlaczego Elisa Lam zachowywała się tak dziwnie w windzie? Czy z jej śmiercią jest związany jakiś rytualny aspekt? Dlaczego Hotel Cecil jest wylęgarnią tego typu historii? Czy tam dzieją się jakiś paranormalne rzeczy z udziałem ciemnych mocy? Tajemnica jest całkowita, a władze nie chcą badać jej dalej. Może trzeba przytoczyć tutaj slogan, który pojawia się na plakatach filmowych „Dark Water”: „Niektóre tajemnice mają pozostać nierozwiązane”.

Hipoteza aspektów rytualnych

Ciało tej młodej kobiety znaleziono w dniu 19 lutego 2013 r. Elisa była najwyraźniej na jakichś wakacjach w LA i zaginęła w dniu 31 stycznia 2013 r. Palindrom daty to 31113

Richard „The Night Stalker” Ramirez zmarł w więzieniu w dniu 7 czerwca 2013 r., a Jack Unterweger podobno popełnił samobójstwo w dniu 29 czerwca 1994 roku.

Od daty śmierci Jacka Unterwegera w dniu 29 czerwca 1994 r. do daty śmierci Richarda „The Night Stalker” Ramireza w dniu 7 czerwca 2013 r. upłynęło:

18 lat, 11 miesięcy, 9 dni

Co również może być zapisane jako:

18 lata, 343 dni = 6+6+6 lata, 7x7x7 dni // 666 777

Data premiery w USA filmu „Dark Water” to 8 lipca 2005 r., dzień po operacji fałszywej flagi w Londynie.

Od daty premiery filmu „Dark Water” z 08.07.2005 r. do dnia odkrycia ciała Elisy Lam w dniu 19.02.2013 r. mija dokładnie:

= 7 lat, 7 miesięcy, 11 dni

Co może być również zapisane jako:

7 lat, 227 dni

227 = Prime (49) lub P (49), a liczba 49 = 7 × 7

Tak więc 227 dni = P (7 × 7 dni)

Zatem od dnia premiery filmu „Dark Water” do dnia odnalezienia ciała Elisy Lam, minęło:

7 lat, P (7 x7) dni // 777

Liczba 227 może również być wywiedziona z daty 22 lipca, jako 227 // 227

Inne „wydarzenia” związane z datą 22.7:

Terroryści z Irgun dokonali zamachu na King David Hotel w Jerozolimie, 1946

Mossad dokonał zabójstwa wspaniale zapowiadającego się Palestyńskiego rysownika, walczącego z okupacją swego kraju, Naji al-Ali, na ulicach Londynu w 1987 roku

Syjonistyczny patsy, Anders Breivik, Oslo, 2011.

Egzekucja wyszkolonego przez izrahell Jeana Charlesa de Menezesa, Londyn, 2005

Publikacja haniebnego raportu Philipa D. Zelikowa, Raport Komisji na temat 9/11, 2004 r.

(dodać należy z polskiego podwórka – bandyckie „święto” żydowskich komuchów, tzw. rocznica ogłoszenia manifestu PKWN 22 lipca 1944 r., przez wiele lat haniebna uroczystość bolszewicka w okupowanej Polsce – przypis).

Istnieją mocne powiązania w tym wątku, które wyjaśniają związek między trzycyfrowym znakiem 666, 777 itd. a znaczeniem liczby 37 (Prime (12)) w budowie gwiazdy Dawida.

Istnieją też linki do strony internetowej, która może rzucić trochę światła na znaczenie trzycyfrowej konstrukcji 666 i 777, jak w przykładzie powyżej.

[Niezależnie od tego, czy poszczególne cyfry w każdym 3-cyfrowym układzie składają się z cyfr „znaczących” czy też zwykłych lub pochodzą z „ukrytych” liczb kardynalnych (porządkowych) z Prime’ów, jak w P (6), gdzie porządkową liczbą Prime jest 6 lub P (7), gdzie liczbą porządkową jest Prime 7 i tak dalej]

Teraz, gdy wiemy, że 911 oznacza ukryte 666, musimy zrozumieć, dlaczego trzycyfrowe oznaczenie 777 tak często występuje w tych diabelskich wydarzeniach.

Strona internetowa cytowana przez autora hipotezy:

leavethecult.com

Strona wyjaśniająca dlaczego 9/11 oznacza ukryte 666 to forum pod linkiem:

http://www.911forum.org.uk/board/viewtopic.php?p=165850#165850

Dlaczego? Odpowiedź jest prosta i nazywa się okultyzm! Weź to pod rozwagę, jeśli to wszystko bierze się z kabały (Kabbalah or Qabala), to odpowiedź najpewniej znajduje się w języku hebrajskim. Jak zapisać liczbę 6 w języku hebrajskim?”

Czy hebrajskie 6 – vav może być użyte jako okultystyczne, symboliczne 7?

Czy 777 stanowi utajone 666?

 666_hebrew_204

666-hebrew-letter-meaning

Hebrajska litera waw/vav i jej znaczenia:

używana jako spójnik „i”

hak lub gwóźdź

tajemny tytuł szatana

związek między „tym, co na górze” a „tym, co na dole”

powiązana z „ciszą”

szósta litera hebrajskiego alfabetu (liczba grzechu)

hierofant w Tarocie

„G” to odwrócona arabska litera waw, odpowiednik hebrajskiej vav

Tetragrammaton składa się z liter hebrajskich

Yod (znak króla Hirama z Tyru)

He’s (klucz Solomona)

vav/waw (klucz Hiram Abiff)

Te trzy klucze wyjawiają właściwą wymowę imienia Boga.

źródła:

The Mysterious Case of Elisa Lam

http://www.thetruthseeker.co.uk/?p=82845

http://www.911forum.org.uk/board/viewtopic.php?p=165854#165854

przygotował: stophasbara

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.