Szykuje Się KOLOSALNA PROWOKACJA!

Już drugą dekadę trwa system władzy tandemu Putin-Miedwiediew, w osnowie partii – „Jedyna Rosja”. To okres postępującej systemowej, wielopłaszczyznowej degradacji. Degradacji, zdaniem coraz większej liczby ludzi zatroskanych o swój kraj, – na skraju nieodwracalności. To kraj zdeindustrializowany, zwasalizowany, zredukowany do rzędu kolonii surowcowej, uzależniony od importu, z gospodarką w obcych rękach. W tym kraju, od 2000 roku, zlikwidowano dziesiątki tysięcy zakładów przemysłowych, zniknęły całe gałęzie przemysłowe*1, W putinowskiej Rosji zamknięto niezliczoną liczbę szkół, szpitali, przychodni zdrowia. W Rosji doprowadzono do największej na świecie polaryzacji majątkowej.

Szerzą się korupcja, przestępczość, prostytucja  alkoholizm, samobójstwa, narkomania (146 krotny wzrost w porównaniu z końcowym okresem ZSRR)*2. To kraj przywiedziony do ideowego i moralnego upadku. W Rosji trwa katastrofa demograficzna, maskowana imigracją, zmieniającą kompozycję etniczną a w rezultacie, tożsamość narodową, kulturową i religijną.Trwa drastyczna pauperyzacja społeczeństwa i klimat wszechogarniającej beznadziei. Ta sytuacja skutkuje, nieprzerwanym exodusem z zapowietrzonego kraju. Emigrują fachowcy, inteligencja, i młodzi absolwenci bez perspektyw życiowych (co 5-ty młody Rosjanin zamierza emigrować).

Mają się jedynie świetnie kompradorska burżuazja i napompowana nieograniczonymi funduszami – uprzemysłowiona propaganda (np. fabryka trolli w Petersburgu).

http://www.rbc.ru/magazine/2017/04/58d106b09a794710fa8934ac

Zrozumiale, ten stan rzeczy budzi frustrację, prowadzącą  przez alienację i coraz szerzej manifestowany sprzeciw – do podnoszenia ciśnienia społecznego i politycznego w kraju. Trwa mobilizacja i manifestacja niezadowolenia, bez wątpienia  – podsycanego, również z zewnątrz. W Rosji otwarcie mówi się, że tak dłużej być nie może. Internet jest pełen głosów jawnie już nawołujących do rewolucji. Pamiętamy, prowadzoną z zagranicy, w intencji wywołania destabilizacji społecznej, niedawną falę alarmów telefoniczych o podłożonych ładunkach wybuchowych. A to jedynie fragment scenopisu.

Właśnie zbliża się setna rocznica Rewolucji Październikowej (5 listopada, wg starego kalendarza). Ten dzień, antysystemowa czy agenturalna ( bo nie wiem) opozycja określa jako datę wybuchu nowej rewolucji (Wiaczesław Malcew).Ten dzień, to również znakomita okazja, dla realizacji cynicznie wyreżyserowanego, wyprowadzenia ludzi na ulice  -i w następstwie – krwawej rozprawy, umożliwiającej utrwalenie egzystencji skompromitowanego, oligarchicznego reżimu.

Przed taką ewentualnością przestrzega, w swym apelu – oferując alternatywę – profesor Stepan S. Sułakszin, lider i założyciel „Partii Nowego Typu”.
Oddajmy mu głos:
(bezmetki)

 

——————————————————

 

Autor: Stepan Stepanowicz Sułakszin – przewodniczący „Partii Nowego Typu”, dr.politologii i dr nauk mat.-fiz., profesor.

Szykuje Się KOLOSALNA PROWOKACJA

Tytułem emocjonalnego i muzycznego – wprowadzenia i jako mementum:

„Prawda na Prawdu”
Jurij Szewczuk, DDT

Jak zwracali się w historii w krytycznych momentach, liderzy kraju i myśli: „Bracia i siostry! Dzeci Moje” i tak dalej. Tak oto i ja zwracam się ku tym, którzy szykują się prowadzić na rzeź.
11
Rozmowa o 5.11.2017, to znaczy o 5 listopada 2017 roku.

Już od dłuższego czasu trwa przygotowanie za pośrednictwem Internetu, ludowych rozgłośni i – kolportowanego, z rąk do rąk – tak zwanego, „początku nowej politycznej epoki”.
„5 listopada, – powiada Wiaczesław Malcew, już od wielu lat, – zacznie się nowa polityczna epoka.” Najważniejsze – trzeba zbierać się tysiącami, setkami tysięcy, milionami, iść na place, iść ku siedzibom władzy i gabinetom, żeby wziąć władzę i nastąpiło szczęście.*3.

Jestem profesorem nauk politycznych. Jestem człowiekiem, który zajmuje się praktyczną polityką, monitoruje ją. Władam  specjalistycznymi narzędziami socjologicznymi.  Posiadam mózg , sumienie i serce, które teraz boli – bo szykuje się nowy 9 stycznia 1905 roku.

Gotuje się kolosalna prowokacja. Gotowi się ona na różnych osnowach: ktoś, przygotowuje ją profesjonalnie, ktoś, przygotowuje ją dyletancko, ktoś, przygotowuje ją za wynagrodzenie, ktoś, szczerze wierzy, ktoś, z gorącym romantycznym sercem, gotów pójść za szczerym pragnieniem przekształcenia kraju. Rzeczywiście, kraj powinien ulec przekształceniu. Tak żyć nie można. Ale popatrzcie, co się dzieje profesjonalnie! Cały szereg lat przez, tak zwane  „spacery”, przez powołanie grup sztabowego profilu, stosowne służby otrzymały możliwość stworzenia dossier obejmujące wszystkich aktywnych, romantycznych ludzi, którzy mówią: ” tak żyć się nie da, kraj trzeba zmieniać!” To oznacza, że stosowne służby stworzyły warunki, dla skonstruowania – tych dossier.

Mówiłem Wiaczesłwowi Malcewowi, patrząc mu w oczy, że na miesiąc przed 5 listopada, ciebie po prostu aresztują, i nie jednego ciebie , ale jeszcze szereg aktywistów-organizatorów , a 5 listopada tam, na placach, wszędzie będzie przygotowana 100 procentowa -gotowość. Tak rewolucji się nie robi. Jej nie objawia się z wyprzedzeniem, jej nie oznacza się ” o 10-tej rano, pod wskazanym adresem będziemy brać władzę”. To skrajna forma prowokacyjności.

Ale ludzie młodzi i szczerzy Nabiorą się na to. Im trzeba : „odwagi”. Im trzeba: „rewolucyjności”. Im trzeba: „przeciw”. im trzeba: „precz”. Ich za te instynkty osądzać nie należy.  Kto w młodości nie był rewolucjonistą, to podlec. A kto na starość nie stał się konserwatystą, zmądrzałym człowiekiem, – to dureń. To oczywiste. I łajać, winić młode polenie, młodzież za „tak żyć nie można”, za to, że młodzi  – nie ma prawa ani sensu. Oni nie są gorsi od nas. Oni są inni. Trzeba ich zrozumieć. A w razie możliwości pomóc, uprzedzić, nauczyć, dać szansę na zrozumienie, żeby swój patos ” tak żyć nie można!, kraj trzeba przemienić!”, przetworzyć w realny projekt, w realny scenariusz „Tak żyć nie można! Przeistaczamy Kraj”!

Co przygotowuje się na 5 listopada? Oczywiście, przygotowują się struktury siłowe, przygotowują się na dalekich podejściach. Jeśli naiwni planiści mają nadzieję, że z regionów przyjadą pociągi dalekobieżne i podmiejskie „elektriczki”, autobusy, i gęsiego, pojawią się piesi przybysze, to w tym przypadku, też wszystko jest gotowe. Nie będzie przejść dla pieszych ani pociągów dalekobieżnych, ani autobusów, ani pociągów podmiejskich. Byłoby bardzo głupio sądzić, że ci, których z góry, na rok z wyprzedzeniem, ostrzegano, nie podjęli żadnych działań – w tej sprawie. Na to, nie ma co – liczyć!

22

Rozstrzelanie demonstrantów na placu pałacowym 9 stycznia 1905 r.

Po drugie — wszyscy ludzie będą rejestrowani na video-kamerach, fotografowani, z koordynatami do odpowiednich akt, tym bardziej, że dużą ich część już zarejestrowano w trakcie wielokrotnych procedur przygotowawczych. Co to znaczy? To oznacza  szeroki fizyczny i w większym stopniu polityczny pogrom, w tym ruchu młodzieżowego ruchu, który dąży do swojej szansy, poprawy sytuacji w Rosji.

Ten pogrom przygotowuje się, jak pokazuje analityczna rekonstrukcja, z obu stron: reżim wzmocni i utrwali się, a ci, którzy to wszystko sprowokowali, także otrzymają swoje ciasteczka. Nie mówię teraz o ludziach szczerych, być może romantycznych,  lub niezbyt rozgarniętych w realiach i odpowiedzialności. Nie daj Bóg, jeśli dojdzie do prowokacji ze strzelaniem.

Będą pałki, będzie przygotowana spec-technika z identyfikującymi polewaczkami, z szumowymi i gazowymi arsenałami, nie ma wątpliwości. Taki trening, takie wyposażenie i arsenały – przygotowane. Ale podobnie, jak na Majdanie w Kijowie ,jeszcze trzeba uwzględnić – karabiny snajperskie. Ale jeśli kto poprosi lub powie -„dawaj, mów co wiesz o tym? Adresy, hasła, kto to powiedział” – a to jedynie analityczna rekonstrukcja, a nie ma lepszego szpiona, niż logika.
33
W 1991 roku strzelali w plecy. W 1993 roku również strzelali w plecy. W latach 2013-2014, w sąsiednim kraju, także strzelali w plecy. Dlaczego obecnie tego jeszcze nie stosują – a po to, żeby pogrom zrobić pełnym i ostatecznym, żeby wybić chęć, a nawet samą myśl o tym, że reżim putinowski może odejść do historii, że kraj można uzdrawiać, że można pójść na wybory i je wygrać. Wybić nawet pokusę na taką myśl – oto, co gotuje się na 5 listopada.

Sposobią się, żeby całemu światu pokazać do jakiego stopnia zgniła putinowska Rosja

Mnie mogą zarzucić, szczególnie młodzi: Ty jak przemądrzały kiełb namawiasz, żeby odsiedzieć pod kłodą, i nie iść na ryzyko?”, – nie. Ci do których zwracam się w związku z 5.11.17, dobrze wiedzą, do czego wzywam. Krajowi należy dać szansę na Wielki Projekt przebudowy, który jasno wyjaśni, co robić 5 listopada,  6 listopada, 7 listopada, 31 listopada, i we wszystkie następne lata. Kraj należy przekonać, że inna Rosja jest możliwa. W kraju powinna się pojawić masowa organizacja polityczna, ku której, w rezultacie uświadomienia, historycznie nieuniknionej konieczności, postliberalnej i post-putinowskiej przebudowy, przyłączą się i ci, którzy gotowią się obecnie do represji przeciw narodowi. Tam także ludzie, także ojcowie, mający dzieci, oni mają własne mózgi i swoje sumienie. Tak, my to wiemy.

Takich ludzi można znaleźć w spec-służbach. Ja swoje socjologiczne dane ogłoszę, w tej liczbie także dla tych, ze spec-służb, którzy mnie słyszą. Największym zaufaniem naród darzy – nie Putina i Miedwiediewa, „Jedyną Rosję”, ale – spec-służby. Niech to zadziwi, ale w kraju są ludzie z pagonami i sumieniem, którzy, jak i my, myślą jak zbawić kraj, jak oszczędzić mu zaplanowanych: krwawej kaszy, chaosu i rozgromu. Tacy ludzie istnieją.

Z tego powodu nasz apel – nie podawajcie się prowokacji, zdajcie sobie sprawę, że przeistoczenia kraju w inny, o nowym post- liberalnym, post-putinowskim profilu;  w sprawiedliwy, narodo-władczy, pracowniczy, z rusko-rosyjską kulturowo-cywilizacyjną tożsamością, można dokonać w kilka lat, po przejściu pierwszego etapu, na wyborach w marcu 2018 roku.


ДДТ – Родина, – Ojczyzna

Trzeba się podnieść, trzeba Krajowi przedstawić Wielki Projekt, trzeba zawojować umysły naszego narodu Wielkim Marzeniem, Wielkim Projektem przebudowy kraju. I zapewniam, zdołamy zdobyć zaufanie, ponieważ wyrażamy prawdę, ponieważ podejmować ryzyko należy odpowiedzialnie i roztropnie. Trzeba przyjąć odpowiedzialność za tych, których się przyzywa i tych, których za swoimi plecami wiedzie się do przodu. A chowając się samemu i przyzywając innych pod pałki i kule, to nazywa się całkowicie jednoznacznym słowem, którego nie wypowiem.

Dlatego przekonuję, dlatego proponuję przyłączenie  się ze wspólną myślą- do uzdrawiania kraju, zamiast naiwnie jak szczenięta, iść na prowokacje. Przyłączajcie się! Przed nami długa i trudna droga.

I nawet ci, którzy po 5 listopada będą w najgłębszy sposób rozczarowani, zrozumieją, o czym mówię (a tego, o czym ja nawet nie mam prawa mówić, sami domyślcie się), przyjdźcie! Będziemy razem iść do przodu! Kraj trzeba uzdrowić. Kraj trzeba przekształcić! Ale bez głupich ofiar; do zniszczenie marzeń o odnowie kraju dopuścić nie można. Wszyscy, którzy mogą to zrozumieć, wszyscy, którzy mogą przekazać to swoim sąsiadom, dzieciom, studentom, doktorantom, proszę, dajcie znać ludziom: „5 listopada tego roku przygotowuje się klasyczna prowokacja przeciwko narodowemu marzeniu i nadziei na uzdrowienie kraju, – klasyczna prowokacja w celu wzmocnienia putinowskiego reżimu !


zapis apelu prof.Sułakszina na video

———————————————————-

Przypisy:

*1. http://mikstury-bezmetki.neon24.pl/post/140788,potencjal-produkcyjny-rosji

*2. W okresie 25 lat liczba narkomanów w Rosji wzrosła 146 razy.  Szef ФСКН  – Federalnej Służby RF d/s Kontroli Obrotem Narkotykami, Wiktor Iwanow – poinformował o ponad stukrotnym wzroście liczby narkomanów w kraju, w porównaniu do końca lat osiemdziesiątych, przekazuje RIA „Novosti”.
„W końcu lat 80-tych liczba narkomanów wyrażała się 50 tysiącami. Można powiedzieć, że narkomanii nie było. Dzisiaj,  w naszej ocenie, następuje stopniowe obniżenie liczby narko-konsumentów: jeśli rok – dwa wstecz, tych, którzy regularnie lub epizodycznie używali narkotyków, było 8 milionów ludzi, to dzisiaj jest ich 7,3 mln”, oświadczył Iwanow.
Podkreślił on, że przyczyną wzrostu,był słaby reżim pograniczny. Wg w/w na granicy konfiskuje się nie więcej niż 1% wwożonych do kraju zakazanych środków.

https://www.gazeta.ru/social/news/2015/06/26/n_7323209.shtml
informacja opublikowana 26.06.2015.
——————————
https://rg.ru/2017/10/26/reg-urfo/na-urale-chislo-narkomanov-za-god-uvelichilos-v-17-raza.html
26.10.2017 19:12
Od paniki do zwidów
Nowy narkotyk wielokrot‪nie silniejszy od heroiny
Na Uralu w ciągu roku liczba narkomanów wzrosła 1,7 razy, a śmiertelność od przedawkowania narkotyków w obwodach: Swierdłowskim, Tiumeńskim i Kurgańskim wzrosła dwukrotnie.
Obwieścił to Jurij Turgin z aparatu pełnomocnego przedstawiciela prezydenta d/s  narkomanii w Prokuraturze Generalnej w Uralskim Okręgu Federalnym.

От паники к видениям
Новый наркотик многократно сильнее героина
Текст: Владимир Богданов
Российская газета – Федеральный выпуск №7410 (244)

*3.Najbardziej  nagłośnionym opozycjonistą, wydaje się być, od kilku tygodni – Wiaczesław Malcew, który w porę ostrzeżony przed  „zdjęciem”, zdołał zwiać zagaranicę; i teraz stamtąd „nadaje”. Jest niezwykle aktywny. Na YouTube każdego dnia pojawiają się jego wystąpienia. Malcew, bez skrupułów obiecuje demonstrantom – za udział, mieszkania w Moskwie, anulację zobowiązań finansowych (kredyty, alimenty, itp.), amnestie, trybunały ludowe. Ani słowem natomiast, nie zająknie się o niebezpieczeństwie rzezi dla ludzi wyprowadzanych na ulice.
Zwraca się nawet do kryminalistów tzw. „smotriaszcich” z apelem o zorganizowanie buntów więziennych, mających związać OMON i inne represyjne formacje.
Wezwanie do „smotriaszczich”* do buntu na „zonach”.  Bądzie wielka amnestia.
27.10.17

https://www.youtube.com/watch?v=QsePDx-EUOY

To szczególna elita w rosyjskich więzieniach, wyłoniona przez „worów w zakonie” (zawodowych przestępców, rządzących się własnym kodeksem). „Smotriaszczi” zajmują ugruntowany wysoki status i funkcjonują jako zaaprobowani przez worów i administrację penitencjarną – pośrednicy w rozwiązywaniu konfliktów.
W tym samym czasie inni liderzy opozycji zachowują się wstrzemięźliwie. Nawalny np. deklaruje poparcie dla Malcewa, ale bez entuzjazmu.

————————————–

ŹRÓDŁO:
http://rusrand.ru/forecast/gotovitsya-kolossalnaya-provokaciya
21 октября 2017
Готовится колоссальная провокация
Сулакшин С. С.

——————————–

YouTube:

Wybitny rosyjski/radziecki reżyser obnaża rosyjską rzeczywistość
 


Podgrzewanie atmosfery.Jednoosobowy uliczny happening, w centrum Moskwy, w wielu wcieleniach, tu dwa.
pamiętacie Majora z „Pomarańczowej Alternatywy?”

 


Выступление генерал-лейтенанта В.И.Соболева на IX съезде союза советских офицеров, где он выступиyл с критикой существующего курса правительства РФ. http://neuromir.tv/ помощь каналу http://neuromir.tv/info/donations/
Wystąpienie generała-lieutenanta W.I. Soboliewa na IX zjeździe związku oficerów radzieckich, gdzie on wystąpił z krytyką kursu rządu RF

ПУТИН – ТРИБУНАЛ! ИЗМЕНА РОДИНЕ!
PUTIN – TRYBUNAŁ! Zdrada Ojczyzny!

https://www.youtube.com/watch?v=rGc9kmoSgN


znany royjski dziennikarz Jurij Prońko na temat postępującej nędzy Rosjan


Марк Гальперин! Символ новой революции! Звучное имя!
Mark Galpierin! – „Symbol nowej rewolucji”.
Do starszych: Pamiętacie takie twarze?


Malcew za rewolucją…


nastroje moskwiczan…

„Gdzie wy, putinowskie 86%?”…Odpytywanie Moskwiczan
«ГДЕ ВЫ, ПУТИНСКИЕ 86%?..» ОПРОС МОСКВИЧЕЙ

https://www.youtube.com/watch?v=8o5MIuq6qEw
Hymn Nowej Rewolucji


В Кремле паника – Революция приближается 5.11.2017 V
Putin, narada na temat bezpieczeństwa informatycznego,  m.in. w zamiarze
kontroli intrenetu dla przeciwdziałania łączności antysystemowej opozycji
Published on Oct 28, 2017

———————————–

ŹRÓDŁO:
http://rusrand.ru/forecast/gotovitsya-kolossalnaya-provokaciya
21 октября 2017
Готовится колоссальная провокация
Сулакшин С. С.

————————————

Tłumaczenie i opracowanie: (1a)bezmetki

Rozpowszechnianie  zawartości przetłumaczonych artykułów  dozwala się wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych (ze wskazaniem adresu tekstu źródłowego i nick’a autora tłumaczenia).

 

Udostępnij!

One Reply to “Szykuje Się KOLOSALNA PROWOKACJA!”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *