Strona główna > Bez kategorii > Szwedzki „kościół” luterański zaakceptował oficjalnie sodomię

Szwedzki „kościół” luterański zaakceptował oficjalnie sodomię

Źródło: http://3rm.info/501-shvedskaya-cerkov-razreshila-venchatsya-odnopolym.html

Data publikacji: 23.10.2012

Sodomo-luterańskie pastoro-duchowniaki. Czym to się skończy?

Szwedzki „kościół” luterański zezwolił parom homoseksualnym na śluby. 176 z 249 członków jego soboru głosowało „za”. Ustawa o rejestracji „małżeństw jednopłciowych” w Szwecji weszła w życie w dniu 1 maja 2009 roku. Sobór szwedzkiego „kościoła” luterańskiego zezwolił na małżeństwa parom jednopłciowym a szef Stowarzyszenia Wychowania Seksualnego Szwecji (RFSU), Osa Regner, przyjął decyzję soboru z zadowoleniem i powiedział, że będzie ona z korzyścią dla równości. Kościelny ślub pomiędzy ludźmi jednej płci został uznany po tym jak w Szwecji homoseksualizm przestał być uważany za chorobę. W ten sposób pary seksualne prawnie otrzymują takie same prawa jak pary heteroseksualne. Jednakże, pomimo decyzji soboru, duchowni według własnego uznania mogą odmówić „ślubu” poszczególnym parom. Decyzję można nazwać historyczną. Kościół szwedzki jest jednym z pierwszych, dużych, w świecie, który zgodził się na obrzęd „ślubu” pomiędzy homoseksualnymi parami. Sobór podjął taką decyzję pomimo listu protestacyjnego duchownych anglikańskich w którym pisze się o zagrożeniu rozłamem pomiędzy kościołami z powodu uznania „małżeństw homoseksualnych”.

W Szwecji ustawa o „małżeństwach homoseksualnych” weszła w życie1 maja 2009 roku i pozwala władzom oficjalnie rejestrować „małżeństwa pomiędzy homoseksualnymi parami”. W Holandii „małżeństwa homoseksualne” zezwolono rejestrować jeszcze w 2000 roku. W 2002 roku dołączyła do Holandii Belgia, w 2005 roku Kanada i Hiszpania. Takie związki zezwolono są w Republice Południowej Afryki, Kolumbii i w dwóch stanach USA, Kaliforni i Massachusetts. Norwegia była pierwszym krajem w którym homoseksualistom zezwolono na „śluby kościelne”.

Ewa Brunne, lesbijsko-luterańska pseudo-„biskupka” Sztokholmu (tak się chyba powinno to dziwadło pisać). Żyje w stałym lesbijskim związku ze swoją mążą (?)
Luterańsko-lesbijskie sodomo-pseudo-„biskupki”, Ewa Brunne i po prawej Tuulikki Koivunen. Jaki fundator taki „kościół”. Kiedy zoofilia i nekrofilia?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.