Strona główna > Dziennikarstwo śledcze > Szwedzka firma testuje alternatywę dla zwykłego biletu kolejowego – mikroczip w dłoni

Szwedzka firma testuje alternatywę dla zwykłego biletu kolejowego – mikroczip w dłoni

Szwedzkie linie kolejowe SJ to pierwsza na świecie firma umożliwiająca klientom zastąpienie tradycyjnego biletu już nie tylko dowodem transakcji w smartfonie a… mikroczipem umieszczonym w dłoni.

Rozwiązanie znajduje się na razie w fazie testów i dedykowane jest do posiadaczy mikroczipów oraz – jednocześnie – programów lojalnościowych SJ Prio.

„Jeśli nie chcecie sobie zawracać głowy biletem, kartą, biletem w telefonie, etc. wystarczy wam członkostwo, chip, smartfon z aplikacją dzięki której powiążecie numer członkowski z chipem, a także rzecz jasna bilet wykupiony w ramach SJ Prio. Kupuje się go przez internet, jak zwykły bilet kolejowy” – informuje portal transport-publiczny.pl.

Mimo skomplikowanej terminologii dotyczącej czipu korzystającego z technologii NFC, wszystko sprowadzać ma się dla podróżującego do przyłożenia ręki do smartfona kontrolera.

Źródło: http://www.m.pch24.pl/mikroczip-w-dloni–szwedzka-firma-testuje-alternatywe-dla-zwyklego-biletu-kolejowego,53649,i.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.