Strona główna > Bez kategorii > Szwajcaria przygotowuje się do masowych zamieszek w Europie

Szwajcaria przygotowuje się do masowych zamieszek w Europie

źródło: http://www.infowars.com/switzerland-prepares-for-mass-civil-unrest-in-europe/

autor: Paul Joseph Watson, Infowars.com

Pomimo bycia jednym z najbardziej stabilnych i dynamicznych gospodarczo krajów na świecie, głównie z powodu odrzucenia propozycji przystąpienia do euro, Szwajcaria przygotowuje się do masowych zamieszek cywilnych w Europie środkowej, jakie mogą dotrzeć do jej granic, mobilizuje wojsko, aby poradzić sobie z potencjalnym zagrożeniem.

Wojsko szwajcarskie formuje 4 nowe bataliony, jakie mogą zostać rozmieszczone na terenie kraju w celu zaradzenia skutkom powszechnego stanu zamieszek, jakie mogą wybuchnąć w eurostrefie i rykoszetem odbić się na sytuacji w Szwajcarii.

“”Minister Maurer kierując się głosami ze szczytu kierownictwa państwa próbuje sprawić, aby społeczeństwo miało pełną świadomość, że powszechny europejski kryzys wywołany wadliwą polityką fiskalną może nabrać bardzo nieprzyjemnego kształtu” pisze prof. John R. Schindler, wykładowca spraw narodowego bezpieczeństwa na the U.S. Naval War College. „Ćwiczenia wojsk szwajcarskich we wrześniu pod nazwą STABILO DUE, opierały się na założeniu wybuchu niestabilności w UE i wymknięcia się zamieszek spod kontroli. Szwajcarzy trzymali się zdala od UE, rzecz z powodu której cieszący się z prosperity Szwajcarzy obecnie triumfują, i na pewno nie życzą sobie, aby problemy UE wkroczyły do tego małego pokojowego państwa”.

Maurer wydaje się zatroskany sprawą powszechnego upadku wojsk europejskich, gdyż koniec Zimnej Wojny sprawia, że obecnie państwa kontynentu są podatne na powstania,a nawet wojny rasowe.  

Schindler zauważa, że gniew muzułmanów objawił się po wyemitowaniu na YouTube “filmu”, jaki obrażał Mahometa, a co doprowadziło imigrantów w Europie do wrzenia.

“Istnieje powszechne przekonanie źródeł z kręgów europejskich służb bezpieczeństwa, że jeśli kolejne wcielenie Andersa Brievika weźmie sobie za cel muzułmanów, a nie Europejczyków, sprawy mogą szybko przybrać niewyobrażalnie zły obraz”. „Trudno wyobrazić sobie, że zmniejszone siły zbrojne w Europie mogłyby dać sobie radę z masowymi cywilnymi zamieszkami. (i nie proście Wuja Sama o pomoc, gdyż ostatnią rzeczą, jakiej chce Pentagon to dać się wciągnąć w tłumienie jakichkolwiek zamieszek – szczególnie powstania muzułmanów, w jakimkolwiek kraju w Europie)”.

Szwajcaria utrzymuje wyszkoloną armię liczącą 200 tysięcy żołnierzy, wielką liczbę, jeśli wziąć pod uwagę niewielką populację tego kraju. Wszyscy mężczyźni w wieku poborowym obowiązkowo przechodzą podstawowy zakres szkolenia wojskowego, co oznacza że państwo może opierać się na wielkiej ilości członków milicji zbrojnej w czasach kryzysu. Z powodu tego faktu, jak twierdzi wielu historyków, Hitler nie zdecydował  się na inwazję na Szwajcarię podczas II WŚ mimo tego, że była ona otoczona przez kraje okupowane przez nazistów.  

Europa była wstrząsana zamieszkami i różnymi niepokojami społecznymi przez okres ostatnich 3 lat, a napięcia te tylko rosną. Francja, UK, Włochy, Grecja, Portugalia, a ostatnio Hiszpania, wszystkie one były świadkiem scen bezprecedensowych zamieszek.

Poszerza się rozdźwięk między bogatymi a biednymi, czemu towarzyszą surowe środki oszczędnościowe, jakie karzą tych, którzy są najmniej odpowiedzialni, jednak najbardziej podatni na skutki upadku gospodarczego , co podsyciło płomienie niezadowolenia.

W Hiszpanii, jaką przeszła fala ogromnych buntów społecznych, jakie zostawiły wiele zniszczeń, bezrobocie wśród młodych ludzi wzrosło do 50 %, gdy w tym samym czasie zasiłki uległy redukcji. Całkowita stopa bezrobocia osiągnęła cyfrę 25,1 %. W porównaniu do Szwajcarii, gdzie bezrobociem objęte jest 2,8 % ludności, prognozy tego kraju, aby pozostać poza strefą euro, jest decyzją zdumiewająco słuszną. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.