Strona główna > NWO > Szukasz ciekawego hobby? Poznaj knifemaking!

Szukasz ciekawego hobby? Poznaj knifemaking!

Warto posiadać hobby, które będzie odskocznią od codzienności. Poświęcanie czasu swojej pasji wpływa korzystnie na samopoczucie, daje spełnienie i radość. Doskonałym pomysłem jest rękodzieło, np. nożoróbstwo. Jeżeli interesują Cię militaria albo historia, to odwiedź poświęcony tej sztuce sklep – knifemaking oferuje Birkashop.pl.

Ręcznie robione noże

Nóż nie jest specjalnie zaawansowanym narzędziem, ale ciężko sobie wyobrazić bez niego życie. Narzędzie to może też być traktowane jako dzieło sztuki użytkowej. Istnieje bardzo wiele muzeów, w których można podziwiać przepiękną broń białą, w tym właśnie noże. Nożoróbstwo polega na składaniu noży z gotowych elementów albo wytwarzaniu tych elementów samodzielnie (np. poprzez wykuwanie głowni i toczenie drewnianych rękojeści). Daje to ogromną satysfakcję i  otwiera przed hobbystą nowe możliwości – na fachowych forach można poznać ludzi o podobnych zainteresowaniach, podzielić się wrażeniami i doświadczeniami. Ponadto nie brakuje różnego rodzaju zjazdów, festiwali i imprez, które zrzeszają rękodzielników. Zajęcie to dodatkowo pozwala się zrelaksować, uspokoić myśli i wpływa pozytywnie na samorozwój. Tworzenie noży ma bardzo długą historię. Kiedyś ręczna produkcja takich narzędzi była koniecznością, teraz stanowi obiekt zainteresowań wielu osób, szczególnie tych związanych z militariami lub historią i jej odtwórstwem. Knifemaking to też gratka dla kolekcjonerów. Sklep z materiałami dla nożorobów posiada w ofercie wszystko, czego potrzebujesz, aby zacząć lub rozwinąć swoje hobby.

 

Birkashop.pl – wyjątkowy sklep

Sklepem, który jest poświęcony sztuce knifemakingu, to Birkashop.pl. Miejsce to jest wyjątkowe, bo powstało z pasji do nożoróbstwa. Założycielem jest Robert Łaziński, który tworząc swoją unikatową białą broń miał bardzo wiele problemów z dostaniem potrzebnych elementów. Postanowił więc sprawę ułatwić innym hobbystom i otworzył własny sklep. Początki nie były łatwe, ale w tym momencie Birkashop posiada bardzo wiele produktów, z których można stworzyć samodzielnie różnego rodzaju noże. Asortyment dostosowany jest do zróżnicowanego poziomu zaawansowania kupujących. Ci, którzy jednak boją się tworzyć samodzielnie, ale chcą mieć swój piękny nóż, mogą tu kupić gotową sztukę. Bardziej wymagający znajdą tu głownie, stal na głownie, materiały na rękojeści, piny, nity, śruby i wiele innych. Zachęcamy do odwiedzin w sklepie oraz do wypróbowania tego wyjątkowego rękodzielnictwa. Gwarantujemy nietypowe i niezapomniane wrażenia oraz ciekawe doświadczenia.