Strona główna > Świat > Szturm imigrantów na macedońską granicę. Grecji grozi chaos

Szturm imigrantów na macedońską granicę. Grecji grozi chaos

Grecja jest w niebezpiecznej sytuacji. Fala imigrantów wciąż naciera na Europę, lecz nie mogą oni przedostać się w głąb kontynentu i zatrzymują się już przed Macedonią. Uchodźcy zaczynają się buntować a dziś doszło do pierwszego ataku na ogrodzenie graniczne.

aaaaa

Jak podają media, kilkadziesiąt osób zniszczyło ogrodzenie i przedarło się na drugą stronę. Dopiero potem zareagowały siły porządkowe, które próbowały opanować sytuację przy pomocy gazu łzawiącego. Macedonia ogłosiła jakiś czas temu że zamyka granicę, lecz sporadycznie otwiera ją i przepuszcza tylko nielicznych. Pozostali zatrzymują się w Grecji.

W przygranicznej wiosce znajduje się obóz, w którym uchodźcy zazwyczaj przebywali zanim wyruszyli dalej do Macedonii. Obecna sytuacja spowodowała, że obiekt stał się przepełniony – ulokowano w nim nawet 4 razy więcej uchodźców, niż jest w stanie pomieścić. Władze Grecji obawiają się, że w najbliższych dniach na granicy  zjawi się nawet 70 tysięcy osób.

a1

Grecja stała się tak naprawdę ostatnim europejskim krajem, do którego mogą przybywać uchodźcy. Kanclerz Niemiec Angela Merkel zapowiedziała już, że pomoże Grecji rozwiązać problem i nie pozwoli aby zapanował tam chaos. Dodała również, że nie ma zamiaru ograniczać masowego napływu migrantów do Niemiec. Rozwiązań jest niewiele – możemy wpuścić wszystkich przyjezdnych do Europy a Grecja przestanie wpuszczać kolejnych azylantów, albo Turcja powstrzyma wreszcie napływ uchodźców na nasz kontynent.

Za: http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/szturm-imigrantow-macedonska-granice-grecji-grozi-chaos

Data publikacji: 19.02.2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *