Strona główna > NWO > Szpiegowanie Internetu prowadzi do licznych nadużyć władzy

Szpiegowanie Internetu prowadzi do licznych nadużyć władzy

aCoraz częściej dochodzi do sytuacji, w których władza bardzo brutalnie obchodzi się z podsłuchiwanymi przez siebie obywatelami. Niedawno słynna była sprawa chłopaka, który został aresztowany pod zarzutem terroryzmu za głupi żart, który napisał na Facebooku, obecnie kłopoty sprowadziło przeglądanie w Internecie informacji o szybkowarach.

Władza patrzy szczegółowo na każdego z nas i wyszukuje selektywnie poszczególnych haseł interesujących z punktu widzenia służb. W przypadku nieszczęśnika, który wpisał coś niemądrego niektórzy potrafią sprowadzić na siebie kłopoty poprzez nieświadome działania. Trudno o lepszy przykład niż zdarzenie, do którego doszło ostatnio w USA. Sześciu uzbrojonych agentów włamało się do domu mieszkańców położonej w obrębie Nowego Jorku, wyspy Long Island.

Przyczyna najazdu była dosyć kuriozalna. Pani domu poszukiwała w Google informacji na temat szybkowarów, a jej mąż w tym samym czasie szukał na Ebayu plecaków. Jakby tego było mało ich syn czytał wiadomości o zamachu terrorystycznym w Bostonie. Mimo, że żadne z nich nie robiło niczego nielegalnego okazało się, że aktywność internetowa ich wszystkich wydała się podejrzana dla służb.

Z dostępnych informacji wynika, że funkcjonariusze, którzy dokonali najścia na obywateli USA, dokonali przeszukania w domu i sprawdzono dokładnie każdy kąt a nawet dokładnie zbadano psy. Według kobiety, która poszukiwała szybkowarów agenci przedstawili się, jako antyterroryści. Potem zadawali wiele pytań włącznie z fundamentalnym w tej sytuacji, czyli czy mają w domu bombę. Gdy pani domu kategorycznie zaprzeczyła zadali jej pytanie o to czy ma w domu szybkowary.

Potem nagabywali ją jeszcze o to, czy zna technikę budowy bomby z urządzeń AGD. Według słów pokrzywdzonej kobiety, agenci mieli jej powiedzieć, że przeprowadzają około 100 takich przeszukań tygodniowo i zwykle 99 z nich nie przynosi żadnego rezultatu. Mimo to najścia na niczego niespodziewających się obywateli rzekomo wolnego kraju są nadal kontynuowane.

Źródła: http://www.pcgamer.com/2013/07/12/league-of-legends-player-mouths-off-gets-arrested-for-making-a-terroristic-threat/

 https://medium.com/something-like-falling/2e7d13e54724

Za: http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/szpiegowanie-internetu-prowadzi-licznych-naduzyc-wladzy

 Data publikacji: 4.08.2013

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.