Strona główna > Polska > Szokująca zmiana polityki wobec GMO w Polsce. PiS realizuje ludobójstwo Polaków

Szokująca zmiana polityki wobec GMO w Polsce. PiS realizuje ludobójstwo Polaków

Szokująca zmiana polityki wobec GMO w Polsce. Stanowisko ICPPC, prezes Sir Julian Rose.

a8

PiS wprowadza GMO tylnymi drzwiami i proponuje przesunięcie terminu wejścia w życie zakazu stosowania pasz GMO o kolejne 4 lata!

Zakaz stosowania pasz GMO został wprowadzony ustawą w 2006 r. i miał wejść w życie po upływie 2 lat od dnia jej ogłoszenia, tj. od dnia 12 sierpnia 2008 r. Termin wejścia w życie ww. zakazu został jednak ponownie przesunięty na dzień 1 stycznia 2013 r., a później na dzień 1 stycznia 2017 r. …CO BYŁO MOCNO KRYTYKOWANE PRZEZ POSŁÓW PiS.
UWAGA! Obecny projekt ustawy o paszach, autorstwa Ministra Rolnictwa (PiS), przesuwa termin wejścia w życie ww. zakazu na dzień 1 stycznia 2021 r., czyli o kolejne 4 lata!

a7

PiS proponuje też tworzenie stref upraw GMO!!!

Projekt „Ustawy o zmianie ustawy o mikroorganizmach i organizmach genetycznie zmodyfikowanych oraz niektórych innych ustaw z dnia 29 czerwca 2016 „(!) sugeruje, że możliwa jest koegzystencja/współistnienie/sąsiadowanie upraw tradycyjnych i GMO.

a88

JUŻ OD DAWNA WIADOMO, ŻE NIE JEST TO MOŻLIWE!

UWAGA! W projekcie ustawy wspomnianej wyżej są min. zapisy:

Art. 49a 1. Ustanawia się terytorium Rzeczypospolitej Polskiej strefą wolną od GMO, z zastrzeżeniem (!!!) ust. 2:
Uprawę GMO prowadzi się (!) wyłącznie w strefie wskazanej do jej prowadzenia na określonym obszarze położonym na terenie gminy, zwanej dalej strefą wskazaną do prowadzenia upraw GMO… itd.

Nowa postawa partii Prawo i Sprawiedliwość jest kontrowersyjnym zwrotem od dotychczasowego stanowiska przeciwko importowi i uprawie GMO oraz jego stosowaniu w paszach. Zarówno obecny Minister Środowiska, prof. Jan Szyszko, jak i Wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Rolnictwa, Krzysztof Ardanowski, publicznie wypowiadali się za wprowadzeniem całkowitego zakazu GMO m.in. w czasie konferencji prasowej w 2012 roku

  • http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/transmisje_arch.xsp?unid=FF16B5E6364B2605C1257A2B00334356(link is external)

Z uwagi na mocne stanowisko PiS (w przeszłości), który opowiadał się przeciwko GMO, partia zyskała silne poparcie społeczeństwa, które było zawsze podejrzliwe wobec genetycznie modyfikowanych roślin i wprowadzania ich do łańcucha pokarmowego.

a90

TO SKANDAL! NOWE STANOWISKO PiS WOBEC POWYŻSZYCH USTAW TO WYRAŹNY GEST POPARCIA DLA KORPORACJI KOSZTEM ZDROWIA, NIEZALEŻNOŚCI I WOLNOŚCI POLAKÓW.

Niżej podpisane organizacje domagają się, by Rząd PiS wytłumaczył się z tej zaskakującej zmiany w stronę upraw i pasz GMO, które stanowią zagrożenie dla środowiska naturalnego, dla zdrowia ludzi i zwierząt oraz dla polskiego rolnictwa.

  • Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi ICPPC, Sir Julian Rose – prezes, rolnik, pisarz
  • Stowarzyszenie Polska Wolna od GMO – Anna Szmelcer – prezes, specjalista biolog
  • Stowarzyszenie BEST PROEKO, Anna Bednarek – prezes
  • Stowarzyszenie EKOLAND o/Zachodniopomorski, Edyta Jaroszewska – Nowak, prezes, rolniczka
  • Fundacja Wspierania Rozwoju Kultury i Społeczeństwa Obywatelskiego QLT, Lena Huppert prezes

Adres do korespondencji:

Sir Julian Rose, prezes
Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi – ICPPC
34-146 Stryszów 156, Poland, tel./fax +48 33 8797114, [email protected]

a33

zrodlo: http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/07/szokujaca-zmiana-polityki…

a44

Ciekawostki

W Indiach zmutowana żywność zabiła tysiące osób
Już 150 tysięcy farmerów padło ofiarą genetycznie zmodyfikowanej żywności w Indiach. Ludzie masowo popełniają samobójstwa, bo wydali swe oszczędności i zaciągnęli wysokie kredyty na zakup specjalnych ziaren. Ale te… nie wykiełkowały.
„On był takim dobrym, troskliwym człowiekiem. Jednak kiedy stracił wszystko przez ziarna, które nie wykiełkowały, załamał się ” – mówi brytyjskiemu „Daily Mail” Nirmala Mandaukar, której mąż jest jednym z tych, którzy popełnili samobójstwo przez wadliwe ziarna GMO.

Indyjscy farmerzy uwierzyli w miraże obiecywane przez zachodnie koncerny. Myśleli, że czekają ich milionowe zyski, dzięki którym wyciągną rodziny z biedy. Dlatego kupowali ziarna, które miały być odporne na choroby i pasożyty za całe swoje oszczędności i pożyczali pieniądze od lokalnych lichwiarzy. Ich marzenia legły w gruzach, gdy okazało się, że firmy kłamały. Ziarna wcale nie były odporne, a wymagały dwa razy tyle wody do podlewania. Dlatego farmerzy potracili wszystkie swe zbiory. Nie mogli nawet użyć zwykłych ziaren, bo rząd wycofał je ze sprzedaży.

Dlatego farmerzy wpadli w pułapkę bez wyjścia i zaczęły się masowe samobójstwa. Według rządowych danych, miesięcznie zabija się tysiąc osób. Ale organizacje pozarządowe szacują, że do tej pory zabiło się aż 150 tysięcy Hindusów.

Oczywiście koncerny się do winy nie przyznają. Według nich, ziarna są doskonałe, a Hindusi albo nie umieją sobie z nimi poradzić, albo te samobójstwa to wynik biedy i alkoholizmu.

link: https://prawda2.info/viewtopic.php?t=4402

a20

Rząd PiS zapewnia o bezpieczeństwie GMO i ich kluczowej roli dla rolnictwa :)

O tym, że GMO jest niezbędne dla polskiego rolnictwa, przekonuje nas rząd Prawa i Sprawiedliwości!

Członkowie Prawa i Sprawiedliwości należeli do „najzagorzalszych przeciwników GMO” w Sejmie, krytykując każdą inicjatywę poprzednich rządów w kwestii wydłużania moratorium na zakaz stosowania pasz GMO.

a22

1.Pomóżcie nagłośnić tę sprawę 2. Zapraszajcie do wydarzenia swoich znajomych. 3.Nie pozwólmy na GMO!

GMO zabija. Oglądajcie w sieci dokumanty o Monsanto i przekazujcie dalej. Niestety GMO nie ratuje od głodu dzieci w afryce jak głoszono kilka lat temu, tylko nabija kabzę wielkiemu koncernowi Monsanto, który nie cofa sie przed niczym by rozszerzyć swoje wpływy. Raz zasadzone GMO jest już nieodwracalne, bo jest silniejsze niż naturalne rośliny i poprzez zapylanie owadów rozprzestrzenia się i wyeliminowuje normalne rosliny. Rolnicy mówia o bezpłodności i zwiekszeniu chorób raka u zwierzat jedzących paszę GMO. Jak wyglądaja Amerykanie, którzy w wiekszości jedzą GMO, to chyba widać. Ogladaj dokumenty o MONSANTO i przekazuj dalej. To jest tak samo ważne jak ACTA.

https://www.facebook.com/events/566121646747416/

Za: http://niepoprawni.pl/blog/archiwum-x/szokujaca-zmiana-polityki-wobec-gmo-w-polsce-pis-realizuje-ludobojstwo-polakow

Data publikacji: 9.10.2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.