Strona główna > NWO > Kościół i cerkiew > Szewach Weiss potwierdza. Wojtyła „papieżem” żydów.

Szewach Weiss potwierdza. Wojtyła „papieżem” żydów.

Z okazji tzw. kanonizacji Jana Pawła II wp.pl przeprowadziła wywiad z byłym ambasadorem Izraela w Polsce. Oto pytanie i odpowiedź jakiej udzielił Weiss:

W czasie swojej pielgrzymki Jan Paweł II złożył wizytę w Instytucie Yad Vashem, którego był pan wtedy prezesem. Co najbardziej utkwiło z tego dnia w pana pamięci?

– Kiedy Jan Paweł II lądował na lotnisku Ben Gurion czekali na niego: premier Ehud Barak – urodzony generał, dowódca, którego matka urodziła się w Polsce, naczelny rabin Izraela w tamtych czasach Meir Lau – pochodzący z Piotrkowa Trybunalskiego i ja jako przewodniczący światowej Rady Instytutu Pamięci Narodowej Yad Vashem, również z Polski. Ta cała ceremonia była tak symboliczna, wyglądała jak polska konferencja. Papież Jan Paweł II – dla Polaków nasz papież jako Polak, dla Żydów – nasz papież jako Żyd. Większość Żydów ma jakieś pochodzenie z Polski i ten sympatyczny, humanistyczny, liberalny, cudny człowiek, o tak wspaniałej duszy stał się naszym papieżem. Czułem, że na moich oczach dzieje się historia.

O tym, iż Wojtyła był papieżem żydów Weiss wspominał wielokrotnie na łamach telewizji, radia i prasy.

Super Express: Szewach Weiss: Jan Paweł II był naszym papieżem.

Wielu Żydów, którzy dziś mieszkają w państwie Izrael, pochodzi z Polski. Dlatego też taki człowiek, jak JPII zaczął być naszym papieżem. Pamiętam doskonale, że kiedy on lądował w Izraelu, wszyscy mówili, że przybył nasz papież.

Cytat: Z Janem Pawłem mogliśmy rozmawiać po polsku, albo po jidysz…

A teraz proszę się zastanowić dlaczego pomimo tego, iż w Polsce żyje kilka milionów Żydów nie ma wielu synagog?

za: https://katolikintegralny.wordpress.com/2015/05/13/szewach-weiss-potwierdza-wojtyla-papiezem-zydow/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.