Strona główna > Bez kategorii > Szejk Ahmed Yassin

Szejk Ahmed Yassin

Ponadczasowy artykuł w hołdzie Szejkowi Yassin’owi, który trzeba przeczytać.

Źródło: http://www.gilad.co.uk/writings/sheikh-ahmed-yassin-by-gilad-atzmon.html

data druku 03.10.2009 r. (data powstania 22.03.2004 r.)

Artykuł Gilada Atzmona, tłum. z j. ang. wMordechaj

Szejk Ahmed Yassin, duchowy przywódca Hamasu, zamordowany został o świcie w poniedziałek. Śmigłowce izraelskich sił lotniczych wystrzeliły rakiety w samochód przewożący przykutego do wózka inwalidzkiego szefa grupy islamskiej, gdy opuścił meczet koło swego domu w mieście Gaza. Wszystko wskazuje na to, że nad operacją zgładzenia szejka osobiste dowództwo sprawował Ariel Sharon, co nie jest czymś zaskakującym, jeśli wziąć pod uwagę jego krwawą historię.

Dla tych, którzy nie mają pojęcia, wyjaśniam, że dzisiejszy barbarzyński akt mordu dokonany przez Izrael jest otwartym wezwaniem do światowej wojny. To ostateczne wołanie „obudźcie się” do wszystkich muzułmanów na świecie. To dowód na przemoc Izraela nie tylko wobec Palestyńczyków, ale wobec całego Islamu. Izrael zabił najważniejszego duchowego przywódcę w drodze z meczetu. Nie mam najmniejszych złudzeń, że ten izraelski akt nie zostanie przebaczony. Nie żywię złudzeń również co do tego, że wielu izraelczyków zapłaci życiem za działanie Sharona. Co więcej, jestem pewien, że raczej wcześniej niż później wielu niewinnych nie-izraelczyków na świecie zginie tylko dlatego, że znajdą się w pobliżu izraelskiej ambasady, konsulatu, synagogi czy nawet amerykańskiego banku…Taką rzeczywistość Sharon ceni najbardziej.

To dokładnie to, czego chce Izrael: uczynić cały świat ofiarą terroryzmu. To może pomóc nam zrozumieć zasadniczą różnicę pomiędzy izraelską lewicą a prawicą. O ile obydwie wierzą w prawo żydów do życia w Syjonie kosztem ludu Palestyńskiego, prawica izraelska pokłada ufność w trwaniu w krwawych masakrach, prześladowaniu Palestyńczyków (w szczególności) i poniżaniu Arabów (co do zasady). Lewica izraelska natomiast podjęłaby próbę przedstawienia jakichś nierealnych, ale prawidłowych sugestii, które zadowalałyby naród Palestyński i światową opinię społeczną (porozumienie z Oslo na przykład). Prawe skrzydło w Izraelu będzie popierać jedyną metodę gwarantującą bezpieczeństwo państwa, jaką ich zdaniem jest utrzymywanie konfliktu z Palestyńczykami i doprowadzenie jego eskalacji aż do wojny międzynarodowej.

Dziwne się wydaje na pierwszy rzut oka, że Sharon ostatnio pozornie sugerował wprowadzenie planu „nieangażowania się” Izraela w strefie Gazy. Dzisiaj dał nam prawdziwą szansę, aby przejrzeć, co tak naprawdę drzemie w jego głowie. Ten plan „nieangażowania się” był jednym z wielu tricków Sharona. Tak naprawdę Sharon i prawicowcy potrzebują Palestyńczyków, muszą ich uciskać i poniżać, i potrzebują ich terroru. Hegemonia prawicy wspiera się na terrorze. A teraz jest nowa potrzeba. Izrael stanął przed widmem katastrofy demograficznej. W ciągu najbliższych pięciu lat, na terytoriach kontrolowanych przez Izrael będzie mieszkać większość palestyńska (między Morzem Śródziemnym a rzeką Jordan).

To oznacza dosłownie koniec syjonistycznej mrzonki. Inaczej Izrael będzie musiał się pożegnać ze swą żydowską tożsamością. Izrael niepokoi się tym faktem, lecz prawica jest na to w pełni przygotowana. Przez lata izraelscy podżegacze wojenni otwarcie deklarowali „przesiedlenie”: czystkę etniczną narodu Palestyńskiego. Dostrzegając aktualny stan spraw świata i ogólną opozycję wobec Izraela, trudno uwierzyć, że czystki etniczne na wielką skalę będą mieć miejsce, chyba że wydarzy się jakaś kolosalna katastrofa. Sharon właśnie przygotowuje grunt pod takie straszne wydarzenie. Chce wojny, dużej wojny, czegoś, co pozwoli mu poszaleć, wyrwać się spod kontroli, wzniecić kampanię, w której izraelscy żołnierze zamienią się w mordercze szwadrony gotowe masakrować Palestyńskich cywilów. Sharon chce powtórzenia się Nakby z 1948 roku. Sharon w pełni rozumie, że tego właśnie chce izraelska opinia publiczna. Jest wyspecjalizowany w odczytywaniu jej najskrytszych pragnień.

Zabójstwo Szejka Yassina popchnęło przemoc daleko poza rozsądne granice. Popycha masy Palestyńczyków w kierunku martyrologii. Według izraelskiej doktryny wojennej, Izrael nigdy nie zostanie pokonany przy użyciu terroru. Lecz jednocześnie każdy izraelczyk ma świadomość, że syjonistyczna przygoda kategorycznie skończy się w obliczu kryzysu demograficznego. Zgładzenie Szejka Yassina ma na celu zmusić Palestyńczyków do działań, jakie pozwolą izraelczykom podjąć wobec Palestyńskich cywilów jeszcze bardziej mordercze środki. Mr. Sharon, okrzyknięty przez światową opinię publiczną zbrodniarzem wojennym i seryjnym zabójcą, ponownie dowiódł, że gdy idzie o krwawe gry, to on zawsze jest o krok do przodu w takiej grze.

Ps. Wypowiedzi Szejka Ahmeda Yassina:

“Naród Palestyński stoi na rozdrożu dokonania wyboru: albo się poddamy albo dalej będziemy się bronić”

„Oni (zachód) uważają, że postawa Palestyńczyków, którzy bronią się kamieniami i innymi możliwymi środkami, jest nieusprawiedliwioną przemocą przeciw syjonistom”

„To całkowicie haniebne niezrozumienie natury konfliktu. Zachód żąda od nas powstrzymania się od oporu. Zamiast żądać od okupantów opuszczenia naszej ziemi, oni chcę abyśmy sie poddali okupantowi”

„Aż do tej chwili, stanowisko Hamasu jest niezmienne i jest nim Dżihad jako strategiczna opcja, od której nie odejdziemy, chyba że syjoniści zgodzą się na rozejm”

„Rozumiem to w taki sposób, kreatury oparły swe rządy na opresjach i konfiskacie ziemi. Każde zbiorowisko kreatur, które bazuje na opresji innych i grabieżach ziemi jest skazane na dezintegrację”

„Jeśli zostanę zabity, na moje miejsce wyrośnie tysiąc takich, jak ja”

„Oni (syjoniści) powinni wiedzieć, że walka trwa i że nasz naród zmusi ich do zdania rachunku i zapłaty za swe zbrodnie”

„Pokój, który wzmacnia okupację i osadnictwo oraz skazuje naród Palestyński na tułaczkę, nie jest prawdziwym pokojem”

„Wszyscy syjoniści to kombatanci na polu bitwy”

„Wierzę, że nasze rozpaczliwe położenie jest naszą opoką i wzywa nas do ofiar i cierpliwości. Ale przyszłość do nas należy, z woli Boga”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.