Strona główna > Bez kategorii > Szef ONZ drze z Iranu skórę za groźby wobec Izraela i negowanie holocau$tu

Szef ONZ drze z Iranu skórę za groźby wobec Izraela i negowanie holocau$tu

źródło: http://theuglytruth.wordpress.com/2012/08/30/u-n-chief-excoriates-iran-for-threats-to-israel-holocaut-denial/#more-44022

news.yahoo.com

Bez wskazywania Iranu palcem, Sekretarz Generalny ONZ, Ban Ki-Moon, potępił swych gospodarzy w Teheranie w czwartek za rzucanie gróźb zniszczenia Izraela i zaprzeczanie holocau$towi.

“Stanowczo sprzeciwiam się rzucaniu gróźb przez jednego członka organizacji pod adresem innego członka, że go zniszczy lub skandalicznym próbom negowania historycznych faktów takich, jak holocau$t” powiedział Ban w swym przemówieniu na szczycie NAM odbywającym się w stolicy Iranu.

„Twierdzenie, że Izrael nie ma prawa do istnienia lub opisywanie go jako państwa rasistowskiego jest nie tylko złe, ale podważa zasadę, jakiej zobowiązaliśmy się wszyscy przestrzegać”.

Irański prezydent, Mahmoud Ahmadinejad co jakiś czas powtarza, że holocau$t nie miał miejsca, a w tym miesiącu opisał Izrael jako „rakową narośl”. W 2005 r. spowodował  wzburzenie twierdząc, że Izrael powinien być “wytarty z mapy”.

Badacze języka perskiego mówią, że prawidłowe tłumaczenie jego komentarza powinno brzmieć: „Izrael musi zniknąć z karty czasu”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.