Strona główna > Zdrowie > Szczepionki są robione z ludzkich zarodków

Szczepionki są robione z ludzkich zarodków

 Nie obwiniaj się za to, że przegapiłeś ten ważny fakt, gdy zgodziłeś się na szczepienia poprzez podpisanie odpowiedniego formularza – to nie jest twój błąd, ponieważ ta informacja jest pominięta we wszystkich oferowanych formularzach. Większość ludzi nie ma pojęcia o tym, że przez dziesięciolecia w produkcji szczepionek są szeroko stosowane hodowle ludzkich komórek pochodzących z tkanek poronionych zarodków ludzkich.

a

Helena Ratajczak, były naukowiec w firmie farmaceutycznej, w ostatnim czasie wywołała debatę zwolenników różnych punktów widzenia na problem związku między autyzmem a szczepionkami, publikując obszerny przegląd publikacji naukowych związanych z autyzmem. Jej 79-stronicowy przegląd zawiera jeden szczegół, który może łatwo przejść niezauważony. Jest to pięć słów, które zdradzają jeden z najbardziej szokujących sekretów Big Pharmy (Big Pharma – termin, który w ostatnich latach stał się mocno zakorzeniony w leksykonie publikacji w mediach do określenia największych korporacji w branży farmaceutycznej) Str.79: „. ..Wychodowana w tkankach ludzkiego zarodka „.

Pomijając na razie ewentualne konsekwencje zdrowotne długoterminowego wpływu obcego DNA i odrzucenie stosowania tkanek zarodków ze względu na przekonania religijne, należy podkreślić, że zatajenie tego faktu jest niemoralne. Nie można pozwolić, aby firmy farmaceutyczne decydowały, czy podawać takie informacje ludziom, czy nie. Musisz być świadomy PRZED podjęciem decyzji o szczepieniu.

Według SCPI (Sound Choice Pharmaceutical Institute – organizacji badawczej non-profit, której celem jest informowanie społeczeństwa o powszechnym wykorzystywaniu poronionych płodów w przemyśle farmaceutycznym), obecnie są 24 szczepionki, do produkcji których są wykorzystywane komórki z poronionych zarodków i / lub zawierają DNA, białka, komórki pochodzące z poronionych płodów ludzkich. Są to szczepionki: 4 – aby zapobiec polio, 6 – w celu zapobiegania wirusowemu zapaleniu wątroby typu A, 5 – ospa wietrzna i półpasiec, szczepionka przeciwko wściekliźnie i 8 przeznaczonych do zapobiegania odrze, śwince i różyczce.

Krajowa Sieć Informacji o Szczepieniach (National Network for Immunization Information, NNII) w artykule na swojej stronie internetowej opisuje powody, dla których używane są komórki z ludzkich zarodków, a także historię ich stosowania w produkcji szczepionek. Podkreśla, że te zarodki nie pochodzą z ciązy przerwanej specjalnie do celów badawczych, do produkcji szczepionek lub do hodowli kultur komórkowych przez biologów.

W artykule czytamy: Produkcja leków biologicznych (np. szczepionki, przeciwciała) jest znacznie bardziej skomplikowana, niż leków chemicznych. Bakterie, które są częścią szczepionek bakteryjnych, mogą być hodowane w sposób prosty na nośnikach laboratoryjnych. Do hodowli wirusów potrzeba żywych komórek. Wirusy nie mogą się rozwijać poza żywą tkanką. One potrzebują żywego gospodarza, w którym się rozwijają, takiego jak zarodek kurczaka lub tkanki zwierzęce. Z istotnych powodów farmakologicznych i bezpieczeństwa ludzi, wybór kultur komórkowych do produkcji nowoczesnych szczepionek jest bardzo mały. Na przykład, wirus ospy wietrznej dobrze rośnie w hodowlach komórkowych ludzi i słabo w hodowlach komórkowych zwierząt. Ponadto, ludzkie komórki są lepsze, ponieważ komórki z organów zwierzęcych mogą czasem zawierać niebezpieczne dla ludzi wirusy.   Prawdopodobnie jest to trudniejsze, ale możliwe aby stworzyć szczepionkę antywirusową bez użycia tkanek ludzkich lub zwierzęcych, o czym świadczy przykład szczepionki przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B. Obecnie, do jej produkcji w Stanach Zjednoczonych wykorzystywane są komórki drożdży, a dla niektórych innych szczepionek – zarodki kurze i komórki nerki małpy.

Wyniki najnowszego badania przeprowadzonego przez Urząd Ochrony Środowiska (Environmental Protection Agency, ЕРА) stworzyły podstawę dla powstania założeń dotyczących relacji między wzrostem poziomu nagłego autyzmu w Ameryce i początkiem wykorzystywania zarodkowych komórek macierzystych w branży szczepionek (1988).   W związku z obserwowanymi prawidłowościami, pojawiło się pytanie, czy DNA zarodków może powodować lub przyczyniać się do rozwoju autyzmu u dzieci. Do chwili obecnej żadnej teorii tego mechanizmu nie zaproponowano.

Upowszechnienie informacji na temat pochodzenia wielu szczepionek z hodowli komórek embrionalnych zaszokuje wielu ludzi, którzy są przeciwni aborcji. Biorąc pod uwagę fakt, że około połowa populacji USA składa się z ludzi, identyfikujących się za katolików i ewangelików, jest to liczna grupa ludzi, którzy mogą uniknąć szczepienia, opierając się na zasadach religijnych.

Praktyka stosowania hodowli komórkowych poronionych płodów rozprzestrzeniła się daleko poza produkcję szczepionek. Firmy biotechnologiczne wykorzystują te komórki w swoich badaniach, których celem jest stworzenie szerokiej gamy nowych produktów – od mydła po kremy do skóry. Na przykład, kosmetyczna firma Neocutis Inc. potwierdziła, że kluczowy składnik jej kremów anti-aging do pielęgnacji skóry, PCP (Processed Skin Cell Proteins, przetworzone białko komórek skóry), uzyskano z tkanki poronionych zarodków.

Użycie tkanek płodowych do produkcji kremów przeciwzmarszczkowych, oczywiście, jest poza moralnymi i etycznymi granicami dla większości konsumentów, zwłaszcza gdy producenci ukrywają te informacje.

Komórki poronionych embrionów mogą być również wykorzystane do produkcji środków wzmacniających smak zup i napoi bezalkoholowych. Firmy takie jak Kraft Foods, PepsiCo i Nestle poinformowały, że ich partner, firma biotechnologiczna Senomyx, wykorzystuje ludzkie embrionalne komórki nerki w badaniach mających na celu znalezienie smaku, przyjemnego dla podniebienia. Firma PepsiCo powiedziała, że współpraca z firmą Senomyx jest dla niej niezbędna, aby stworzyć pyszne produkty niskokaloryczne do swoich odbiorców. Czy naprawdę trzeba użyć komórek z ludzkich zarodków, aby zrobić pyszną lemoniadę?

To sprawia, że zastanawiam się, ile jest firm, o których jeszcze nie wiemy, zaangażowanych w tego rodzaju praktyki. Jeśli zrobili to ze szczepionkami, kosmetykami i żywnością, co jeszcze mogą zrobić?

Tłumaczenie z j. ros. Olga Ka

Źródło: http://3rm.info/52994-vakciny-delayut-iz-chelovecheskih-embrionov.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *