Strona główna > Zdrowie > Szczepionki nie działają. Oto pomijane fakty

Szczepionki nie działają. Oto pomijane fakty

Oto pomijane fakty.

Szczepionki nie działają. Oto pomijane fakty.

„Kilka tygodni temu widziałam krążąca po sieci infografikę o szczepionkach (*infografika zamieszczona w sieci prawie 2 lata temu. W Polsce tłumaczenie opublikowała strona stostopnop). Twierdzi, że szczepionki działają i obiecuje dać fakty, ale jak czytałam tą długą listę tak zwanych „faktów”, znalazłam się po kolana w dezinformacji.”

„Ta infografika twierdziła, że żyjemy w świecie wolnym od chorób i zawdzięczamy to szczepionkom – wielki postęp medyczny. Przedstawia tylko jednostronną historię powstania pierwszej szczepionki, niedokładnie opisuje kampanię ospy prawdziwej, wychwala nieskuteczne szczepionki przeciw grypie, błędnie interpretuje badanie z czasopisma Lancet, obsmarowuje Wakefielda, oskarża Jenny McCarthy o „ruch anty-szczepionkowy”, który istnieje od około 1800 roku, przypisuje autyzm wszystkiemu byle nie szczepionkom, nieuczciwie twierdzi, że neurotoksyny i odpady niebezpieczne są bezpieczne i mówi, że nie powinniśmy mieć wyboru, czy szczepić czy nie, ponieważ zakłócamy odporność stada, która nie ma zastosowania do szczepionek.

„Wiem. Ręce mi opadły po tym jak to przeczytałam. Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego dzieła nikt nie wyparował z domu, żeby wstrzykiwać coś swoim dzieciom bez sprawdzenia faktów. Mam nadzieję, że nikt nie użył tej infografiki jako „broni” przeciwko tym, którzy nie szczepią, bez przeprowadzenia własnych badań tego tematu, ponieważ to po prostu niefajne (lub inteligentne).”

„Wbrew temu, do czego być może Cię przekonano, jesteś w pełni zdolny do używania swojego mózgu i zadawania pytań, nie wymaga to specjalnych kwalifikacji. Jeśli masz zamiar zaszczepić swoje dziecko to zasługujesz na fakty.

Zaczynajmy…”

Oto pomijane fakty.

Szczepionki nie działają. Oto pomijane fakty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *