Strona główna > Dziennikarstwo śledcze > Szczepionka przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B wywołała nowe przypadki stwardnienia rozsianego we Francji

Szczepionka przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B wywołała nowe przypadki stwardnienia rozsianego we Francji

Istniało duże podejrzenie o związku między szczepionką przeciwko zapaleniu wątroby typu B (WZW) i zachorowaniami na stwardnienie rozsiane (multiple sclerosis = MS).

a

Nowe badanie szczegółowo zanalizowało dane krajowe we Francji po masowych szczepieniach francuskich dorosłych w połowie lat 1990. Stosując się do zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia w 1992 o masowych szczepieniach przeciwko WZW typu B z nadzieją wyeliminowania wirusa, w latach 1994-1997 zaszczepiono 20 mln Francuzów.

W 1998 francuskie media publikowały artykuły o nagłym wzroście liczby zachorowań na SM we Francji, łącząc je z tym masowym programem szczepień. W rezultacie liczba szczepień gwałtownie spadła. Teraz, 20 lat później, patrząc na wszystkie dane z tego okresu, Dominique Le Houezec wykryła solidne powiązanie między tymi szczepieniami i nagłym wzrostem liczby przypadków SM we Francji.

Dane wyraźnie pokazują, że do 1993 liczba nowych przypadków SM we Francji była dość stabilna, 2.500 nowych przypadków rocznie. W następnych latach, a szczególnie od1996, ich liczba gwałtownie wzrosła do 4.500 rocznie i pozostała stabilna na tym poziomie.

Wyjaśnienie tego nie jest całkowicie jasne, ale może być tak, że jedno z białek zawartych w szczepionce jest bardzo podobne do białka w mielinie* [myelin]. Niezależnie od mechanizmu, z powodu tego wyjątkowego wydarzenia w historii szczepień, o tak dużej liczbie ludzi szczepiących się przeciwko WZW typu B w tak krótkim czasie, i wynikającej z tego dramatycznej fali nowych zachorowań, wydaje się wysoce prawdopodobne, że szczepionka ta może wywoływać MS. Autorka tego dokumentu rzeczywiście idzie tak daleko, nazywając to „mimowolnym na bardzo dużą skalę eksperymentem przeprowadzonym na 1 / 3 populacji francuskiej”. Byłoby mądre, by rozważyć tę informację przy podejmowaniu decyzji, czy szczepić członków rodziny przeciwko WZW typu B.

*Mielina – materiał tłuszczowy który pokrywa, chroni i izoluje nerwy, pozwalając na szybą transmisję impulsów pomiędzy mózgiem i innymi częściami organizmu. Mieliny zawierają również białka, które mogą być sterowane przez układ odpornościowy. Mielina pokrywa nerwy, zarówno ośrodkowego jak i obwodowego układu nerwowego, a zniszczenie mieliny w obrębie ośrodkowego układu nerwowego wywołuje wiele objawów SM.

http://www.emedicinehealth.com/myelin_and_the_central_nervous_system/page2_em.htm

http://healthimpactnews.com/2014/new-study-hepatitis-b-vaccination-in-france-sparked-a-wave-of-new-cases-of-multiple-sclerosis

New Study: Hepatitis B Vaccination in France Sparked a Wave of New Cases of Multiple Sclerosis

Źródło: http://www.overcomingmultiplesclerosis.org/News-And-Events/Whats-New-Out-There/Detail/New+study+strongly+suggests+hepatitis+B+vaccination+in+France+sparked+a+wave+of+new+cases+of+MS/

Tłum. Ola Gordon.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *