Strona główna > Bez kategorii > Szatańska wścieklica hula po eFeRji

Szatańska wścieklica hula po eFeRji

Źródło: http://www.3rm.info/27755-predznamenovanie-v-verhneuralskom-rayone-neizvestnye-spilili-tri-poklonnyh-kresta.html

Data publikacji: 26.08.2012

Tłum. RX

Nieznani sprawcy (chyba jednak znani- tłum.) zrąbali Krzyż Pamięci w okręgu Warawino-Faktoria Archangielska, donosi w sobotę służba prasowa MWD regionu Archangielsk. W doniesieniu służby prasowej zauważa się, że o godz. około 4:30 rano w sobotę na policję wpłynęło doniesienie o tym, że dwie nieustalone osoby zrąbały Krzyż Pamięci stojący na wzgórzu naprzeciwko domu nr 64 na Leningradzkim Prospekcie.

„Na miejsce zdarzenia natychmiast przybyła grupa śledczo-operacyjna, jednakże zatrzymanie na gorącym uczynku złoczyńców nie udało się. Obecnie trwa praca policyjna na miejscu”- mówi się w informacji służby prasowej MWD. Jednocześnie prosi się wszystkich, którym cokolwiek jest wiadome na temat powyższego zdarzenia o kontakt z policją.

Zapowiedź?

W rejonie wierchnieuralskim nieznani sprawcy spiłowali trzy Krzyże Pamięci ustawione przy wjeździe do osady Smiełowskij. Jak doniesiono gazecie „Nowyj Region” w centrum prasowym Czelabińskiem eparchii, złoczyńcy działali pod osłoną nocy. Obalone krzyże pocięli na kawałki. Teraz w tej sprawie dochodzenie prowadzi policja.

„Zbezczeszczenie krzyży w metropolii Czelabińskiem ocenia się jako akt wandalizmu i zamach na to co jest drogie i święte dla każdego prawosławnego. To zdarzenie jest w jednym rzędzie z podobnymi świętokradczymi aktami, które wcześniej miały miejsce w Moskwie, Kijowie, Niewinnomyssku i w szeregu innych miast i regionów co nie może nie wywoływać niepokoju i obaw”- pisze się w oświadczeniu Czelabińskiem eparchii. Jutro 26 sierpnia metropolita czelabiński i złatoustowski, Fieofan, zamierza odwiedzić osadę Smiełowskij gdzie miało miejsce świętokradztwo. Tutaj odprawi on liturgię w miejscowej Świątyni Prieobrażenskiej, spotka się z mieszkańcami i odwiedzi miejsce gdzie zdarzył się akt wandalizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.