Strona główna > Świat > Szaleństwo pochwyciło zachodni świat

Szaleństwo pochwyciło zachodni świat

Podobnie jak Karol Marks twierdził, że historia wybrała proletariat, neokonserwatyści twierdzą, że historia wybrała Amerykę. Tak jak naziści głosili „Deutschland uber alles” neokonserwatyści głoszą“Ameryka uber alles”. We wrześniu 2013 roku prezydent Obama stanął przed ONZ i oświadczył:„Uważam, że Ameryka jest wyjątkowa.”

a

Niemieccy przywódcy polityczni i ci w Wielkiej Brytanii, Francji i całej Europie, Kanadzie, Australii i Japonii też uważają, że Ameryka jest wyjątkowa, co oznacza, że jest lepsza. Dlatego kraje te są wasalami Waszyngtonu. Akceptują swoją niższość w odniesieniu do wyjątkowego kraju – USA – i podążają za jego przywództwem.

Jest mało prawdopodobne, że Chińczycy uważają, że garstka białych ludzi jest wyjątkowa w czymkolwiek nawet w swej liczbie. Populacje Azji, Afryki i Ameryki Południowej, przyćmiewają imperium Waszyngtonu.

Podobnie Rosjanie nie uważają, że USA jest wyjątkowe. Odpowiedź Putina na słowa Obamy o amerykańskiej wyższości brzmiała: „Bóg stworzył nas równymi.” Putin dodał: „Jest bardzo niebezpiecznym by zachęcić ludzi do tego by widzieli siebie jako wyjątkowych, niezależnie od motywacji”.

Jeśli wszystkie kraje są wyjątkowe to słowo to traci sens. Jeśli Ameryka jest wyjątkowa, to znaczy, że innym krajom brakuje takich przymiotów. Podwładni mają mniej praw i mogą być zastraszani by być uległymi lub mogą być zbombardowani.

Wyjątkowy kraj jest ponad innymi, a więc nie musi się martwić o to jak traktuje innych. Oczywiście, Amerykanie i ich wasale uważają, że Ameryka jest wyjątkowa, podobnie jak miliony zamordowanych, okaleczonych i zmuszonych przez wywołane przez Waszyngton wojny do migracji. Waszyngton który w XXI wieku przeprowadził wojny w ośmiu krajach nie został za to potępiony. Merkel, Hollande, Cameron i marionetki w Kanadzie, Australii i Japonii wciąż podlizują się USA, trzymając się kurczowo Waszyngtonu.

Z drugiej strony Rosja i Iran, kraje, które, w przeciwieństwie do USA, nie są militarnie agresywne przedstawiane są w mediach dla białych ludzi jako zagrożenie i są przeklinane.

Media dla białych twierdzą, i twierdziły od lutego 2014 roku, że w Ukrainie są rosyjskie czołgi i oddziały wojskowe. Putin podkreślił, że jeśli rzeczywiście by tak było to Kijów i Ukraina Zachodnia padłyby pod rosyjską inwazją na początku zeszłego roku. Kijów nie był w stanie pokonać małych separatystycznych republik we wschodniej i południowej Ukrainie i tym bardziej nie miałby szans przeciwko rosyjskiej armii.

Paul Craig Roberts

Za: http://www.prisonplanet.pl/polityka/szalestwo_pochwycilo,p2054798279

Data publikacji: 30.04.2015

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *