Szaleństw Franciszka c.d.: zastąpić Ducha Św. aniołami stróżami?

Biblia nigdzie nie mówi, by ufać aniołom. „Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy – niech będzie przeklęty!” – Ga 1:8.

papa

Papież strzelając w Ducha Świętego powiedział, że „powinniśmy zaufać naszym aniołom stróżom”, by prowadzili nas w każdym aspekcie naszego życia. To jest jasnym przeciwieństwem Biblii, która mówi, że Duch Święty, i tylko On jest naszym pocieszycielem i przewodnikiem.

Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek usłyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe. – J: 16:13.

Watykan, 2 października, 7:37 – w homilii na święto świętych aniołów stróżów powiedział do słuchaczy, by być jak dzieci, które słuchają ich „towarzyszy podróży”.

Wg tradycji Kościoła katolickiego każdy z nas ma anioła stróża. Czasami mamy uczucie: „Powinienem to zrobić. To nie jest dobre. Bądź ostrożny.” To jest „głos” anioła stróża, naszego „towarzysza podróży”.

Papież podczas homilii zadał pytania:

Jaka jest moja relacja z moim aniołem stróżem? Czy słucham go? Czy życzę mu dobrego dnia? Czy mówię mu: „chroń mnie podczas snu”? Czy rozmawiam z nim? Czy proszę go o radę? On jest po mojej stronie. Jaka jest moja relacja z moim aniołem stróżem, którego Bóg zesłał, by mi towarzyszył na mojej drodze i widzi oblicze Boga w niebie.

Źródło: http://www.nowtheendbegins.com/blog/?p=26961

Opracował: Girion

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *