Strona główna > Bez kategorii > SYRYJSKIE MSZ: „CZŁONKOWIE ONZ I RB ONZ POWINNI POTĘPIĆ SPRAWCÓW MASAKRY W ALEPPO”

SYRYJSKIE MSZ: „CZŁONKOWIE ONZ I RB ONZ POWINNI POTĘPIĆ SPRAWCÓW MASAKRY W ALEPPO”

Źródło: http://www.geopolityka.org/komentarze/1999-syryjskie-msz-czlonkowie-onz-i-rb-onz-powinni-potepic-sprawcow-masakry-w-aleppo

Data publikacji: 17.01.2013

syria

 

Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Ministerstwo do Spraw Emigracji Syryjskiej Republiki Arabskiej wysłało dwa identyczne listy przewodniczącemu Rady Bezpieczeństwa ONZ i sekretarzowi generalnemu ONZ, w którym podano, że ofiarami aktu terrorystycznego, jakim był atak na Uniwersytet w Aleppo są studenci, którzy uczestniczyli w zimowej sesji egzaminacyjnej. Cała ich wina polega na tym, że chcieli tylko kontynuować naukę i w dalszym ciągu brać udział w rozwoju swojej ojczyzny i budowaniu jej przyszłości.

MSZ poinformowało, że 15 stycznia 2013 roku w godzinach popołudniowych, terroryści odpalili dwie rakiety, które uderzyły w budynek Uniwersytetu w Aleppo. Rakiety  miały być wystrzelone z dzielnicy Al-Lermon. Rakiety doprowadziły do śmierci 82 studentów, rannych zostały setki obywateli. Zniszczony został również budynek akademika, którego część rząd przeznaczył do zamieszkania przez obywateli zmuszonych porzucić swoje domostwa, przez działania zbrojne rebeliantów  atakujących miasto.

MSZ Syrii dodaje, że odmowa osądzenia  tego aktu terroru wykaże brak woli  dla przeciwdziałania terroryzmowi i zachęci tych, którzy go wspierają, zrodzi również nowe zbrodnie. 

Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Emigracji zaapelowały do państw-członków Rady Bezpieczeństwa ONZ, do samego ONZ o potępienie zbrodni terrorystów, w tym, tego które doprowadziło do tragedii studentów i pracowników Uniwersytetu w Aleppo oraz uchodźców mieszkających w akademiku. Dla krajów, które prowadza politykę podwójnych standardów popierając terror w Syrii i potępiając go w innych regionach świata, nie ma w tej chwili żadnego usprawiedliwienia. W tym samym czasie kiedy niektóre kraje zachodu twierdzą, że walczą z terroryzmem w Mali popierają terroryzm w Syrii i chronią tych, którzy zaopatrują bojowników we wszystko co jest im potrzebne. Tym samym lekceważą oni cierpienia syryjskiego narodu, krew tysięcy poległych, zniszczenia infrastruktury na ogromna skalę. Infrastruktury, którą Syryjczycy budowali wytrwale swoja ciężka pracą, a która jest niszczona w wyniku działań terrorystycznych.

MSZ podkreśliło również, że wiele mediów toczy zażartą kampanię medialną przeciwko Syrii. Kraje zachodnie i kraje regionu Zatoki Perskiej postawiły przed mediami niemoralne zadanie wprowadzenia w błąd Syryjczyków i społeczności międzynarodowej, zniekształcając fakty na temat tego co dzieje się w Syrii. Podkreślono, że żadne zabójstwa nie zmuszą Syrii do tego by zeszła ze swoich patriotycznych pozycji  i zaprzestania ochrony swoich obywateli. Kraj dołoży wszelkich starań, aby zatrzymać terroryzm, podczas wykonywania programu politycznego rozwiązania w oparciu o dialog między wszystkimi segmentami syryjskiego społeczeństwa jako najpewniejszy sposób na wyjście z kryzysu.

Źródło: http://syriasegodnia.livejournal.com/283580.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.