Strona główna > Świat > Syryjska rebelia w odwrocie – Homs zdobyte!

Syryjska rebelia w odwrocie – Homs zdobyte!

Źródło: http://narodowcy.net/syryjska-rebelia-w-odwrocie/2012/03/02/

Czwarta Dywizja Opancerzona, dowodzona przez Mahera al-Asada, po ponad trzech tygodniach walk zyskała pełną kontrolę nad kluczową twierdzą rebeliantów w centrum Homs, zmuszając ich do wycofania się z miasta.

Zbrojni opozycjoniści z Wolnej Armii Syrii informują, że opuścili dzielnicę Baba Amr w mieście Homs ze względów taktycznych. Tym samym 1 marca 2012 roku padł największy i jeden z ostatnich bastionów uzbrojonych przeciwników prezydenta Baszara al-Asada.

Z doniesień Syryjczyków wracających do Polski z wakacji w Syrii sytuacja absolutnie odbiega od tego co serwują nam demoliberalne media z Gazetą Wyborczą na czele. W miastach takich jak Damaszek czy Latakia ludzie spacerują, siedzą w knajpach, kupują, bawią się – prowadzą normalne życie. Wolne od twardych islamskich zasad wcielonych w życie w Arabii Saudyjskiej czy Bahrajnie. Taki żywot zapewnia im prezydent kraju oraz armia syryjska stojąca w obronie władzy i ludzi.

Dzięki przełomowi w walce z rebelią prawdopodobnie nie dojdzie do masowych prześladowań chrześcijan w Syrii, których to życie mogłoby być naprawdę ciężkie gdyby obalono Al-Asada, a do władzy by doszli fundamentaliści “islamscy” obecni w Wolnej Armii Syryjskiej [wspomaganej przez NATO].

Openos

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=ibVqJEsl9cI]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.