Strona główna > Świat > Syryjska armia: Izrael dokonuje ataków lotniczych koło Damaszku

Syryjska armia: Izrael dokonuje ataków lotniczych koło Damaszku

Raporty mówią, że izraelskie samoloty celują w magazyny wojskowe położone koło Damaszku [Amir Cohen/Reuters]

Zarzutów tych nie zdementował premier Benjamin Netanyahu pytany przez reporterów we wtorek.

Izraelskie myśliwce ostrzeliwały teren Qutayfeh na płn-wschód od Damaszku z libańskiej strefy powietrznej o 2:40 czasu lokalnego (00:40 GMT), na co armia syryjska odpowiedziała  ‚uderzeniem w jeden z ich samolotów”.

Znajdujący się w Anglii zespół monitorujący, Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka, powiedział, że ataki lotnicze  przeprowadzono na magazyny broni armii syryjskiej i Hezbollah, wywołując „kolejne eksplozje i pożary, i w rezultacie szkody materialne”.

Po tych atakach Izrael wszczął ostrzeliwanie rakietami ze Wzgórz Golan, ale syryjskie wojsko je przechwytywało.

Zapytany o rzekomych atakach na Syrię z okupowanych Wzgórz Golan [occupied Golan Heights], Netanyahu powiedział, że Izrael był gotowy na powstrzymanie dostaw broni dla bojowników Hezbollah w Libanie, którzy wspierają syryjski rząd w prawie 7-letniej wojnie z siłami rebeliantów.

„Mamy długoterminowe zasady zapobiegania transferu broni dla Hezbollah na terytorium Syrii” – powiedział izraelski premier  [Times of Israel].

„Ta polityka nie uległa zmianie. Popieramy ja, jeśli konieczne, działaniami” – powiedział, nie potwierdzając ani nie negując ataków na terytorium Syrii.

Syryjczycy napisali list do RB ONZ domagający się potępienia izraelskich ataków, a syryjski minister spraw zagranicznych oskarżył też Izrael o dokonywanie ataków lotniczych wspierających syryjskich opozycyjnych wojowników.

Agencja informacyjna SANA mówi o bombardowaniach głównie chrześcijańskich terenów Bab Touma….

Tłum. Ola Gordon

Źródło: http://www.aljazeera.com/news/2018/01/syrian-army-israel-launches-air-strikes-damascus-180109180730411.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *