Strona główna > Świat > Syryjscy sojusznicy będą bronić prezydenta Baszara al-Assada przed obaleniem

Syryjscy sojusznicy będą bronić prezydenta Baszara al-Assada przed obaleniem

Za: http://zmianynaziemi.pl/wideo/syryjscy-sojusznicy-beda-bronic-prezydenta-baszara-al-assada-obaleniem

Data publikacji: 1.05.2013

[youtube=http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=zM8gg6dHaEI]

Hassan Nasrallah, przywódca libańskiego Hezbollahu oświadczył wczoraj w przemówieniu telewizyjnym, że sojusznicy Syrii w regionie nie pozwolą na obalenie rządu Assada. Cytując go, powiedział że „Syria ma prawdziwych przyjaciół w regionie i na świecie, którzy nie pozwolą by Syria wpadła w ręce Ameryki, Izraela czy grup Takfiri”.

Lider Hezbollahu podkreślił w przemówieniu, że rebelianci nie posiadają na tyle zdolności by obalić rząd Assada, ale jeśli sytuacja będzie bardziej niebezpieczna to państwa, ruchy oporu i inne siły będą czuły się zobowiązane interweniować. Dodał również, że jeśli Syria ma zostać uratowana, koniecznie należy szukać dialogu politycznego oraz politycznego rozwiązania.

„Można śmiało powiedzieć, że celem tych wszystkich zamieszek w Syrii jest zniszczenie państwa, ludzi, społeczeństwa oraz wojska; żeby państwo syryjskie upadło i nie mogło podejmować decyzji dotyczących jego ropy naftowej, gazu oraz majątku.” – Hassan Nasrallah.

Hezbollah, sojusznik prezydenta Baszara al-Assada jest największą siłą w Libanie, silniejszą militarnie niż armia rządowa. Wspiera syryjskie siły rządowe głównie przy granicy z Libanem w starciach głównie przeciwko sunnickim rebeliantom walczącym by zdetronizować Assada. Przez niektóre państwa uważany jest za organizację terrorystyczną – przede wszystkim przez Stany Zjednoczone, Wielką Brytanię, Izrael i Kanadę.

[youtube=http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=xkfxRSB0JKg]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.