Strona główna > Bez kategorii > Syria Real News – 31 sierpnia 2012 r.

Syria Real News – 31 sierpnia 2012 r.

źródło: http://worldmathaba.net/items/1541-syria-real-news-august-31-round-up

Terroryści grożą cywilnym liniom lotniczym

Rzecznik tzw. Free Syrian Army ogłosił 31 sierpnia, że FSA zacznie strzelać do cywilnych samolotów, ponieważ wg nich syryjski rząd używa tych samolotów do „działań zbrojnych”. Dodał też, że FSA zebrała dowody na obecność samolotów wojskowych, jakie są rozlokowane poza wielkimi miastami. Celem ataków mają się stać zarówno samoloty wojskowe, jak też cywilne.

Syryjscy terroryści ogłosili formowanie “rady tymczasowej” w Aleppo

Siły rebeliantów w półocnej prownicji Aleppo ogłosili w piątek formowanie Rewolucyjnej Rady Tymczasowej. Nowe ciało „połączy wszystkich pracujących dla rewolucji, cywilów, polityków i wojskowych”, oświadczenie nadała stacja Al Arabiya. Rada ma na celu „tworzenie warunków dla formowania się szerszej narodowej rady tymczasowej, jaka obejmie swym zasięgiem wszystkie prowincje Syrii”. W poniedziałek prezydent Francji, Francois Hollande wezwał opozycję syryjską do utworzenia rządu tymczasowego oraz tworzenia stref buforowych w Syrii.

Francja i UK ostrzegają przed tworzeniem trudności w sprawie powstania stref buforowych w Syrii

…ostrzegły one ONZ, że wysłannicy nie osiągną żadnego porozumienia w sprawie stref buforowych w Syrii. Brytyjski sekretarz spraw zagranicznych, William Hague na wspólnej konferencji prasowej z francuskim odpowiednikiem, Laurent Fabiusem ostrzegli, że są „poważne trudności” w sprawie pomysłu „chronionych enklaw dla cywilów”.

Jednak Hague powiedział, że każda ewentualność wchodzi w grę, ostrzegając że formowanie takich stref wymaga interwencji militarnej, jaka powinna być dokładnie przemyślana. „nie wykluczamy żadnej opcji w przyszłości. Nie wiemy, jak rozwinie się kryzys”.

Khamenei: Syria ma prawo bronić się przeciwko terroryzmowi

Lider Rewolucji Islamskiej, al-Sayyid Ali Khamenei, powiedział że USA, Izrael oraz ci, którzy za nimi podążają odpowiedzialni sa za kryzys w Syrii, jaki ma na celu rozbicie ruchu oporu.

Podcza spotkania z premierem Syrii, Wael al-Halqi, Khamenei podkreślił że Syria ma prawo bronić się i walczyć z terrorystami, utwierdzając opinię publiczną o wsparciu przez Iran syryjskiej walki z terroryzmem, z jakim ten kraj się zmaga.

Irański przywódca powiedział, że niektóre kraje częściowo wywołały z premedytacją wybuch przemocy przeciw narodowi syryjskiemu, podkreślając że jest to nie do zaakceptowania, żeby jakikolwiek kraj na świecie pozostał obojętny w obliczu tragedii i aktów zbrodni, jakie są popełniane przez wspieranych i opłacanych z zagranicy uzbrojonych bandytów.

Nieformalne spotkanie grupy “po-Assad’owskiej” w Rzymie

Spotkanie w sprawach technicznych Syrii pod przewodnictwem Maurizio Massari, trwa od środy w stolicy Włoch, dowiedziały się źródła związane z włoskim MSZ. Na spotkaniu są wysokiej rangi urzędnicy z kilku krajów. Włoski minister, Giulio Terzi oświadczył, że “nieformalna debata w Rzymie dotyczy zbadania spraw międzynarodowego udziału i obowiązków grupy sojuszników i krajów partnerskich w Syrii epoki po Assadzie”.

Premier Iraku przeciw interwencji militarnej w Syrii

Nouri al-Maliki powiedział, że jego kraj jest przeciwny kazdej formie interwencji wojskowej w Syrii, wzywając do pokojowego rozwiązania w trwającym kryzysie.

Przemawiając na 16-tym szczycie NAM w Teheranie, Maliki wskazał, że każda forma interwencji spowoduje wybuch wojny domowej w Syrii i grozić może bezpieczeństwu krajów sąsiednich.

Potępił również przerzut broni dla walczących terrorystów z wojskami rządowymi, mówiąc że powoduje to dodatkowy rozlew krwi.

Syryjscy buntownicy twierdzą, że mają kontrolę nad bronią chemiczną

Najwyższa Rada Wojskowa syryjskich rebeliantów oświadczyła we wtorek, że siły rebelianckie przejęły kontrolę nad bazą rakietową w Damaszku, w której znaleziono 10 gotowych do odpalenia rakiet. Część z nich wg oświadczenia służy do przenoszenia głowic niekonwencjonalnych.

“Podczas udanej operacji członkowie Free Syrian Army odnaleźli dużą liczbę rakiet gotowych do odpalenia, mogących dokonać strasznych zniszczeń, w tym rakiety jakie mogą przenosić ładunki niekonwencjonalne, jakie wypełnione mogą być w głowice chemiczne lub biologiczne”

Minister spraw zagranicznych Algierii: zagraniczna interwencja w Syrii spowoduje tylko wzrost napięcia i dalszej przemocy

Link: http://208.43.232.81/eng/22/2012/08/31/438927.htm

Indie i Azerbejdżan powtarzają dezaprobatę dla zagranicznej interwencji w Syrii

Link: http://208.43.232.81/eng/22/2012/08/31/438807.htm

Uzbrojone bandy atakują syryjską kulturę i historię

Syria to kraj o tradycji 7000 lat, miejsce skupiające uwagę geopolityczną świata zachodniego i wschodniego od początku swej pisanej historii. Rok 2012 jest dla Syrii okresem systematycznego niszczenia jej infrastruktury, a media nazywają tę dewastację rewolucją.

Wspierani z zagranicy uzbrojeni bandyci nie oszczędzili historycznych i religijnych miejsc. 14 czerwca 2012 zamachowiec z bombą zaatakował Sayda Zainab, gdzie spoczywa wnuczka Proroka Mahometa, pogrzebana w świątyni przed 1200 laty, po dwóch dniach od ataku, uzbrojone bandy starały się zdobyć to miejsce siłą. Dla bandytów z bronią w ręku akty wandalizmu wydają się być częścią ich wiary, ich akty zniszczenia nie oszczędziły żadnego kościoła w Homs, żadnej świątyni w Aleppo, ani żadnego meczetu w Damaszku, innymi słowy nie ma dla nich miejsc świętych.

https://www.youtube.com/watch?v=JRa6kVKBMpA&feature=player_embedded

Od bredni o masakrze w Houla do broni chemicznej: oszustwa w sprawie Syrii – James Corbett

Od zupełnie niepotwierdzonych raportów na temat armii syryjskiej bezpardonowo postępującej wobec cywilów aż do rzekomych strasznych zabójstw niewinnych rodzin w Houla, tzw. „przyjaciele Syrii” i ich wierni służący w korporacyjnych mediach rozpoczęli próbę przedstawienia Syrii, jako kraju zasługującego na interwencję zbrojną w celu obalenia zbrodniczego rządu w Damaszku. Gdy kraj pogrążył się w przemocy i rozlewie krwi wskutek atakowania ludzi przez terrorystów, prezydent Obama wyznaczył nową „czerwoną linię”, jaka pozwoli usprawiedliwić natychmiastową odpowiedź społeczności międzynarodowej. Chociaż użycie broni chemicznej w Syrii jest niewątpliwie budzącą troskę mozliwością, obecna panika nad jej możliwym rozmieszczeniem pomija zupełenie kluczowe szczegóły, że największe zagrożenie nie pochodzi od rządu Assada, jaki zupełnie nic nie zyska na użyciu jej wobec swych własnych obywateli, lecz od finansowanej z zagranicy opozycji, jaka ma nie tylko motyw, ale również środki na to, aby przeprowadzić taki atak.

Link: http://www.corbettreport.com/from-the-houla-hoax-to-chemical-weapons-in-syria/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.