Strona główna > Bez kategorii > Syria Real News 31 lipca 2012

Syria Real News 31 lipca 2012

źródło: http://worldmathaba.net/items/1328-syria-real-news-july-31-round-up

“Terroryści zabijają 40 syryjskich policjantów w Aleppo”

Rebelianci we wtorek spustoszyli dwa posterunki policji w handlowej dzielnicy Aleppo, zabijając co najmniej 40 policjantów podczas walk, jakie trwały kilka godzin, powiedziała organizacja Syrian Observatory for Human Rights.

„Setki buntowników atakowało posterunki policji w Salhin i Bab al-Nayrab i zabiły w czasie walk przynajmniej 40 policjantów”.

Uzbrojeni rebelianci popełniają straszliwe zbrodnie wobec cywilów

Rząd syryjski mówi, że uzbrojone bandy wspierane i finansowane przez Arabię Saudyjską, Katar i Turcję popełniają „straszliwe zbrodnie” przeciwko cywilom w Damaszku i Aleppo.

W dwóch listach adresowanych do szefa Rady Bezpieczeństwa ONZ i sekretarza generalnego ONZ, syryjski minister spraw zagranicznych powiedział, że bandyci wspierani przez Arabię Saudyjską, Katar i Turcę używają cywilów w charakterze żywych tarcz w Aleppo i zabijają każdego, kto nie chce pomagać im w ich zbrodniach.

W Aleppo zgromadziły się duże siły najemników, a ich wejście do miasta umozliwiła im bezpośrednio Turcja.

Nawet główne media mainstream przyznają, że w Syrii obecni są zagraniczni bojownicy

Narody, które prowadzą ciągłe wojny nie mogą przetrwać.

Waszyngton wydaje na zbrojenia i wojny imperialne więcej niż reszta świata w sumie. Jednocześnie nie potrafi uporać się z żywotnymi problemami wewnętrznymi.

Ameryka chwieje się na krańcu noża. Któregoś dnia przez to zginie. Może wraz z nią i cała ludzkość.

133 rebeliantów otrzymało amnestię

133 syryjskich rebeliantów otrzymało amnestię po tym, jak złożyli broń, donosi syryjska agencja informacyjna SANA.

Wśród nowo-nawróconych są bojownicy, którzy walczyli przeciw reżimowi Assada w Homs, Idlib i Damaszku.

Nie będzie przeciw nim prowadzone postępowanie karne, ponieważ policja nie znalazła dowodów na ich udział w mordowaniu cywilów i żołnierzy.

Turecki parlamentarzysta: turecka prowincja Hatay stała się centrum szpiegowskim Mossadu i  CIA

Członek tureckiego parlamentu mówi, że prowincja Hatay, leżąca na granicy z Syrią stała się punktem koncentracji grup szpiegowskich z CIA i Mossadu dla swobodnego infiltrowania terytorium Syrii.

Poseł Republikańskiej Partii Pracy, Refik Er-Yilmaz, powiedział że tysiące agentów CIA i Mossadu znajduje się obecnie w tej prowincji i swobodnie przenika nadal na ten teren.

Tureckie media zauważają, że miejscowi mieszkańcy są wzburzeni obecnością obcych.

Turecka Republikańska Partia Pracy wini rządzących za doprowadzenie do niepokojów w Syrii

Oskarża się rządzącą “Partię Sprawiedliwości i Rozwoju” o wzniecanie niepokojów w Syrii, jakie doprowadziły do zabicia tysięcy cywilów: „Przemoc w Syrii nasila się z każym dniem. Sytuacja tego kraju pokazuje nam, że “Partia Sprawiedliwości i Rozwoju” odegrała bardzo ważną rolę w wytworzeniu obecnego stanu zamieszania”.

The Guardian: grupy dżihadystów powiązanych z al-Kaidą wchodzą do Syrii z Turcji

Gazeta brytyjska zawiadamia, że grupy, jakie same siebie nazywają “dżihadystami”, mające związki z al-Kaidą i tę samą ideologię, przenikają do Syrii z Turcji i planują łączyć się z terrorystami w Aleppo.(…)

Cytując syryjskich mieszkańców i tureckiego przemytnika, the Guardian pisze, że “wielu z nich przybywa z Kaukazu, a inni są z Pakistanu, Bangladeszu i krajów z Zatoki Perskiej”.

Iran “nie pozwoli wrogom czynić postępów w Syrii” – źródło wojskowe

Generał Masoud Jazayeri oświadczył we wtorek, że Teheran “nie pozwoli wrogom czynić postępów w Syrii”, lecz dodał że „nie ma potrzeby, aby krąg przyjaciół Syrii angażował się w pełni”(…) Jazayeri również ostrzegł, że Iran jest “bardzo wrażliwy, gdy idzie o naszych przyjaciół”. Natomiast generał Hamid Reza Moqadam-Far mówi, że z buntownikami teraz walczą również syryjscy cywile stojąc ramię w ramię z wojskami reżimu.

Iran ostrzega Turcję przed “zmianą reguł gry” w Syrii

Pro-syryjskie arabskie źródło dyplomatyczne potwierdziło, że Turcja otrzymała w ciągu kilku ostatnich godzin ostre pismo irańskie ostrzegające przed „zmianą reguł gry” w Syrii. (…)

Panetta wie lepiej: “Niech Assad lepiej spada do piekła”

US Defense Sec. Leon Panetta ma radę dla prezydenta Assada: “Jeśli masz zamiar bronić siebie i rodziny, lepiej spadaj stąd do piekła”. Panetta ostrzegł również, że USA nie powtórzą błędów popełnionych w Iraku.

“USA i społeczność międzynarodowa wyraziła to bardzo jasno, mianowicie że jest to zupełnie nie do przyjęcia i wywarła dyplomatyczną i ekonomiczna presję na Syrię, aby ta powstrzymała ten rodzaj przemocy, aby Assad odszedł  i pozwolił na dokonanie przejścia do demokratycznej formy rządów”, powiedział podczas wywiadu dla CNN w trakcie wizyty w Tunezji.

USA z Turcją wiedzą lepiej: pełna zgoda na czynienie wysiłków w celu „przyspieszenia politycznej zmiany” w Syrii

Barack Obama i turecki premier Erdogan przeprowadzili rozmowę telefoniczną “aby skoordynować wysiłki w celu przyspieszenia politycznej zmainy w Syrii”, co zakłada „odejście Bashara al-Assada,” donosi oświadczenie Białego Domu.

Obaj przywódcy wyrazili troskę w sprawie „bezpardonowych ataków syryjskiego reżimu na swych własnych obywateli”, zaś Obama podkreślił turecką wspaniałomyślność wyrażoną w postaci przyjęcia na swoje terytorium tak wielu Syryjczyków „którzy musieli porzucić swoje domy w poszukiwaniu bezpieczeństwa”. (…)

Obalenie Assada się nie udało: szef terrorystów “poprowadzi syryjski rząd na uchodźctwie”

“Postać syryjskiej opozycji”, Haytham al-Maleh, we wtorek powiedział, że otrzymał zadanie sformowania rządu na uchodźctwie z siedzibą w Kairze (sic! przypis.tłum.)

(…)

Niepotwierdzone doniesienie: główny skarbnik al-Kaidy zabity w “ataku pod kierownictwem rządu syryjskiego”

W niedzielę, 29-ego lipca, Voltaire Network zawidomił, że książę Bandar bin Sultan nie żyje. Był on ambasadorem Arabii Saudyjskiej w USA w latach 1983-2005, i ostatnio wysuwano jego kandydaturę na stanowisko szefa wywiadu AS.

Zmarł wskutek ran po wybuchu bomby w dniu 26.07.

Voltaire Network wyjaśnia, że atak był kierowany przez rząd syryjski jako akt odwetu za zbombardowanie wysokiej rangi generałów w Damaszku w dn. 18.07., co było bezpośrednio nadzorowane przez księcia Bandara, znanego również jako Bandar Bush.

Libijski scenariusz wojny informacyjnej obecny teraz w Syrii

Tak samo, jak podczas operacji w Libii, Zachód prowadzi intensywną wojne informacyjną w celu obalenia reżimu w Damaszku. Blogerzy wychwycili w Die Kroner Zeitung “lewą fotografię”.

Die Kronen Zeitung, jedna z głównych gazet w Austrii, dołączyła właśnie do tej wojny informacyjnej. W swej opowieści o wojnie w Syrii, użyła Photoshopa idąc w ślady katarskich studiów filmowych, które tworzyły fałszywe dowody na brutalność reżimu Muammara Kaddafi’ego. Filmy finansowała Arabia Saudyjska.

Hollywoodzki scenariusz w Aleppo w austryjackiej gazecie Kronen Zeitung

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.