Strona główna > Bez kategorii > Syria Real News 30 lipca 2012

Syria Real News 30 lipca 2012

źródło: http://worldmathaba.net/items/1320-syria-real-news-july-30-round-up

Pojmany fotograf wraca do domu

Holenderski fotoreporter, Jeroen Oerlemans, który został schwytany i przetrzymywany przez tydzień jako zakładnik przez „mówiących z angielskim akcentem dżihadystów” w płn. Syrii, wrócił w poniedziałek do Amsterdamu. Rodzina powiedziała lokalnemu kanałowi telewizyjnemu A5, że Oerlemans wciąż wraca do zdrowia po postrzale i przeżytych doświadczeniach i poprosiła, aby media dały mu na razie spokój.

Niektóre media, a także lider terrorystów z “Armii Wolnej Syrii”(FSA) powiadomiły, że to siły FSA uwolniły fotografa w dniu 26 lipca. Jednak sam Oerlemans stwierdził, że nie jest pewien, kim byli jego wybawcy. (WM)

Syryjska armia czyści dwie dzielnice Aleppo z uzbrojonych band

Syryjskie siły bezpieczeństwa oczyściły okolice Salahuddin i Hamdaniya w płn-zach. rejonie Aleppo z uzbrojonych band sponsorowanych przez zagranicę.

Przedstawiciele wojska oświadczyli w poniedziałek, że większość miasta jest obecnie pod jego kontrolą.  W tym czasie, walki trwają w południowej części, Sokari, oraz w okolicach centrum, Bab al-Hadid. Starcia zbrojne między wojskami syryjskimi i uzbrojonymi bandami w Aleppo trwają już od kilku dni. Armia rozpoczęła w sobotę operację natarcia z płd-zach. granic miasta i stopniowo oczyszcza Aleppo z uzbrojonych bandytów.

W niedzielę, siły bezpieczeństwa zabiły wielu terrorystów próbujących wejść do kraju z sąsiedniej Turcji.

Siły zbrojne czyszczą okolice Aleppo i Damaszku z grup terrorystycznych

Siły zbrojne w niedzielę opanowały dzielnicę Saladin w Aleppo. Oficjalne źródło powiedziało, że armia zadała bardzo duże straty terrorystom, uciekający bandyci będą ścigani, a ich kryjówki odkryte, po czym albo zostaną aresztowani albo nastąpi ich eliminacja. (…)

Syria odczuwa skutki niepokojów wywołanych przez ośrodki zagraniczne, ale poradzi sobie

Wydaje się, że syryjskie siły zbrojne ostatecznie dały sobie radę i wróciły do pełnej sprawności bojowej, co dokumentują wydarzenia w Aleppo, a przewidywalne z góry wycie „wilka” z Waszyngtonu i ze strony tzw. Armii Wolnej Syrii, mało kogo interesuje.

FSA musi przypomnieć sobie “dumę” okazywaną na filmach z Youtube, gdy jej sługusy wyrywali ludziom wnętrzności i zrzucali ich z mostu. Musi sobie przypomnieć „radość” z nieskrępowanych mordów dokonywanych przed kamerami, pamiętać o obcinaniu głów bezbronnym Syryjczykom tylko za to, że mieli swoje sympatie polityczne.

Turcja wysyła nowy konwój na granicę z Syrią

Prawdopodobnie konwój złożony z ok. 20 pojazdów z wojskiem, rakietami i pojazdy opancerzone został wysłany przez Turków na granicę syryjską z bazy Gaziantep.(…)

W zeszłym tygodniu Ankara ostrzegła PKK przed zakładaniem obozów na terenie północnej Syrii. Z drugiej strony, komitety kurdyjskie w Syrii ostrzegły tureckie kierownictwo, że jeśli wojska tureckie wtargną choćby na cal na terytorium Syrii, zetrą z powierzchni ziemi turecką armię wraz z jej dowódcami.

Angielski szpieg zamaskowany jako zagraniczny dziennikarz ujawniony w Aleppo

Syryjskie media ujawniły, że Brytyjka szpiegująca dlaa służby wywiadowczych działa w Aleppo pod przykrywką zagranicznej dziennikarki.

Agencja prasowa, Dam Press, ujawniła że szpieg znany w kręgach FSA jako “Mary” działa obecnie w Aleppo, a wcześniej zdemaskowano ją w Idlib.(…)

W zeszłym miesiącu premier UK, David Cameron, zapytał swych kolegów partyjnych: „Gdzie teraz powinienem atakować? Przecież zrobiłem już Libię”.

„Arabia Saudyjska naciska Jordanię w sprawie pomocy dla rebeliantów”

Arabia Saudyjska prawdopodobnie czyni naciski na Jordanię, aby ta utworzyła strefę zmilitaryzowaną dla uzbrojonych band w rejonie granicy z Syrią.

Zdaniem ogólno-arabskiej gazety, al-Quds al-Arabi, Rijad naciska na Amman, aby Jordania przyłączyła się do wojny, a czyni to poprzez odcięcie pomocy finansowej (od marca b.r.).

Wydawca uważa, że nowy szef wywiadu w kraju Saudów, książę Bandar bin Sultan, chce zmusić Jordanię, aby dała schronienie terrorystom z FSA na swej ziemi w zamian za odblokowanie funduszy.

Urzędnik irański: zadanie trzeciej porażki USA i syjonistom na froncie Oporu w Syrii jest nieuchronne

Generał Massoud Jazayeri, asystent szefa sztabu Irańskich Sił Zbrojnych, powiedział że trzecia klęska USA/Syjonu na wspólnym froncie oporu nieuchronnie się zbliża i dodał, że: „Jesteśmy świadkami, jak Syria przezwycięża kryzys i niweczy spisek wymierzony w nią”.

W oświadczeniu dla al-Alam News TV channel, Jazayeri powiedział, że to co dzieje się w Syrii jest bezpośrednio powiązane ze spiskami przeciwko Libanowi i Gazie w 2006 i 2008 r., których celem było osiągnięcie celów syjonistycznych, aby siać chaos i zdominować cały region.

Chrześcijanie w Syrii celem ataków bojowników anty-Assadowych

Radykalni islamiści sieją terror wśród cywilów w Syrii. Osoby uważane za lojalne wobec Assada, szczególnie chrześcijanie, którzy cieszyli się dużą swobodą w czasach reżimu, stali się celem napadów. Wśród ofiar przemocy z rąk islamistów wg agencji Fides news service, jest wielu chrześcijan z przedmieść Damaszku oraz uchodźcy z Iraku, jacy szukali schronienia w Oujaira i Sada Zanaim.(…)

USA wściekłe z powodu zwycięstwa wojsk syryjskich nad bandytami w Aleppo

U.S. Defense Secretary Leon Panetta oświadczył w niedzielę, że rząd prezydenta Bashara al-Assada stracił wszelką legitymację do rządzenia wskutek ataków na uzbrojone bandy w mieście.

“Jeżeli oni będą kontynuować ten rodzaj tragicznych w skutkach ataków na swych własnych ludzi w  Aleppo, sądzę że będzie to ostateczny gwóźdź do trumny Assada”.

Kolejny przypadek łapówkarski? Syryjski charge d’affaires w UK odchodzi

Charge d’affaires w Londynie rezygnuje na znak protest wobec “agresywnych czynów” reżimu syryjskiego, oświadczył urzędnik British Foreign Office.

Khaled al-Ayoubi poinformował w poniedziałek, że opuszcza swoje stanowisko i dłużej nie ma zamiaru reprezentować reżimu, który „popełnił takie agresywne czyny”.

Algeria odmawia udziału w zagranicznej interwencji w Syrii

Algierski minister spraw zagranicznych, Murad Medelci, podkreślił, że jego kraj nie weźmie udziału w jakiejkolwiek zagranicznej interwencji w wewnętrzne sprawy Syrii.

dodatek zahttp://www.polskawalczaca.com/viewtopic.php?f=4&t=18434

Prawda nr 1

podpis pod zdjęciem: Irakijskie dziecko przeskakuje linie ułożone ze zwłok, jakie wydobyto z masowych grobów odkrytych na pustyni na przedmieściach Al Musayyib, 50 km na południe od Bagdadu – 27 maja 2003 r. (…)

 

 

 

 

 

 

 

 

Kilka lat później – prawda nr 2

„Komsomolskaja Prawda/ BBC News”: Masakra w Houla z 27.05.2012 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.