Strona główna > Bez kategorii > Syria Real News – 25/26 sierpnia 2012 r.

Syria Real News – 25/26 sierpnia 2012 r.

źródło: http://worldmathaba.net/items/1509-syria-real-news-august-25-26-round-up

Prezydent al-Assad: Syryjczycy nie pozwolą, aby w kraju wprowadzono obcy schemat

…schemat, jaki obecnie ma miejsce, nie jest skierowany tylko przeciw Syrii, lecz również przeciwko całemu regionowi, a Syria jest w nim kamieniem węgielnym, i to dlatego obce mocarstwa starają się skupić na Syrii wszystkie swe spiski.

Stwierdzenia te padły z ust Assada podczas spotkania z przewodniczącym Irańskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego, Alaeddinem Boroujerdi.

Prezydent Assad potwierdził upór kraju odnośnie kwestii obrony swych legalnych praw narodowych, zwracając uwagę na rozmiar współpracy krajów zachodnich i niektórych państw regionu w zakresie prób zmuszenia Syrii do odejścia od tych spraw zasadniczych.

Podkreślił, że naród syryjski nie pozwoli na to, aby ten schemat się powiódł  i osiągnął swoje cele, niezależnie od kosztów, jakie trzeba będzie ponieść. (…)

Romney gotowy zaatakować Assada

Kandydat na prezydenta USA, Mitt Romney jak echo zawtórował wcześniejszym oświadczeniom Obamy, mówiąc że jest gotowy na zbrojną interwencję w Syrii, jeśli rząd Assada użyje broni chemicznej.

“Sądzę, że musimy być również przygotowani na podjęcie każdej akcji, jaka będzie konieczna, aby mieć gwarancje, że żadna broń WMD nie wpadnie w ręce terrorystów, czy to będzie wymagać użycia wojsk, czy innych działań wespół z naszymi przyjaciółmi i sojusznikami” powiedział Romney w wywiadzie dla CBS News.

Aktualności z oczyszczania Aleppo z terrorystów z FSA

https://www.youtube.com/watch?v=8-QWVlPmR48&feature=player_embedded

Teheran gospodarzem szczytu państw organizacji NAM, jaki skupiony jest na sprawach syryjskich

Przywódcy 120 krajów zgromadzili się w Teheranie na 16-sty szczyt Ruchu Państw Niezaangażowanych. Szczyt debatuje nad nową pokojową rezolucją w sprawie rozwiązania kryzysu w Syrii. Sprawy rozbrojenia atomowego również są na porządku obrad.

(…)

Na szczycie w Teheranie Iran obejmie przewodnictwo w Ruchu NAM z rąk Egiptu na następne 3 lata, co oznacza że prezydent Egiptu, Mohamed Morsi z pewnością poleci do Teheranu w tym tygodniu.

Początek spotkania odbył się w atmosferze wielu kontrowersji. Najważniejszą z nich jest udział sekretarza generalnego ONZ, Ban Ki-moona, którego wizyta spodziewana jest w czasie 6-dniowego szczytu, pomimo protestów ze strony USA i Izraela, jakie wzywały szefa ONZ, aby trzymał się zdala od tego wydarzenia.

Link: http://rt.com/news/non-aligned-movement-summit-tehran-583/

Iran, Egipt będą nadal dyskutować nad rozwiązaniem kryzysu syryjskiego

Rzecznik irańskiego MSZ powiedział, że pokój i stabilność w regionie jest w kręgu najwyższych irańskich priorytetów. „Sądzimy, że niektóre kraje ponadregionalne, jakie starają się wmieszać w wewnętrzne sprawy Syrii, nie są zainteresowane potrzebami ludzkimi i pokojem w regionie, ale dążeniem do osiągnięcia pewnych politycznych projektów”.

Główny dowódca wojsk irańskich gratuluje zwycięstwa w Syrii

Szef irańskich sił zbrojnych, szef sztabu, gen. Hassan Firouzabadi, pogratulował zwycięstwa ruchowi oporu w Syrii, mówiąc że dało to ważną lekcję krajom arabskim i muzułmańskim.

“Zwycięstwo ruchu oporu w Syrii jest wielką lekcją…, aby zrozumieć stanowisko i wartości islamskiego ruchu oporu” (…)

Turcja i USA planują “tarczę wywiadowczą” oraz Syrię „po Assadzie

Oba państwa uzgodniły stworzenie “tarczy wywiadowczej”, aby zabezpieczyć się przed ryzykiem swobodnego przenikania i działania na terytorium tureckim bojowników z Kurdyjskiej Partii Pracy oraz dyskutowano przyszłość „po Assadzie”.

Kształt turecko-amerykańskiej współpracy antyterrorystycznej przewiduje wspólne zbieranie i dzielenie się danymi wywiadowczymi na temat działalności zbrojnej na terytorium Syrii i w tureckich rejonach nadgranicznych, w tym możliwy przerzut broni chemicznej na terenie Syrii. Wg tureckiego kanału NTV “tarcza wywiadowcza” ma być kierowana przez pracowników CIA, jacy już wcześniej działali w Afganistanie i Pakistanie.

Indie przeciwne zbrojnej interwencji zagranicznej w Syrii

Indie stanowczo zaoponowały wobec planów zagranicznej interwencji militarnej w Syrii, podkreślając potrzebę pokojowego rozwiązania kryzysu z udziałem społeczności międzynarodowej. (…)

Wiceprezydent Syrii pokazuje się publiczne, ucinając pogłoski o dezercji

Farouq al-Sharaa odwiedził swoje biuro w stolicy, ucinając plotki działaczy opozycyjnych i niektórych arabskich mediów, że zdezerterował z rządu prezydenta Bashara al-Assada.

(…)

Telewizja syryjska zaprzecza, aby zginął szef wywiadu

Pro-rządowy kanał tv, al-Dunya, zaprzeczył w niedzielę raportom innych mediów, aby Jamil Hassan, szef wywiadu syryjskich sił powietrznych, został zamordowany.

W sobotę, Al-Arabiya, powołując się na źródła spośród syryjskiej opozycji, ogłosiła że szef wywiadu wojsk powietrznych został zastrzelony w swym biurze w Damaszku przez jednego ze swych podwładnych, cichego poplecznika opozycji. Hassan uważany jest za jednego z najbliższych doradców prezydenta Assada.

“Ta informacja o śmierci Jamila Hassana…to zupełna fałszywka”. (…)

Przemoc buntowników w Syrii zwraca ludność kraju przeciwko opozycji

Rosnąca liczba Syryjczyków w pogrążonym w walkach Aleppo, zwraca się z wielką niechęcią przeciw uzbrojonym bandytom, przeciw przemocy niesionej przez FSA, skłaniając wielu uczestników opozycji do snucia podejrzeń, że popełnili błąd w swych kalkulacjach kampanii mającej na celu zdobycie serca i umysłu narodu syryjskiego. (…)

Link: http://news.antiwar.com/2012/08/14/rebel-violence-in-syria-turning-population-firmly-against-the-opposition/

Snajperzy spośród terrorystów syryjskich strzelają do uwięzionych w pułapce chrześcijan

https://www.youtube.com/watch?v=sJRD_8HPOsk&feature=player_embedded

Daily Star Sunday: brytyjskie siły specjalne, CIA, MI6 działają w Syrii

Gazeta Daily Star Sunday opublikowała w niedzielę artykuł, z którego wynika, że ok. 200 żołnierzy brytyjskich sił specjalnych działa na terenie Syrii. Działają tam oni podobno w celu przejęcia „Broni masowego rażenia”. Gazeta potwierdziła, że oddziały brytyjskie penetrują daleko w obszar Syrii. Raport dodaje, że brytyjscy spadochroniarze we współpracy z siłami specjalnymi UK, a także z MI6, CIA oraz służbami wywiadowczymi francusko-amerykańskimi działają z ośrodków na terenie Syrii.

Życie stopniowo wraca do normalności w al-Haffeh; władze odbudowują infrastrukturę

Podobnie do wielu innych miast i miasteczek w Syrii, życie w al-Haffeh, mieście w prowincji Latakia zaczyna wracać do normalności po oczyszczeniu miasta i okolic z terrorystów, którzy zniszczyli tutaj wiele obiektów użyteczności publicznej, budynków i zmusili siłą wielu mieszkańców do opuszczenia domów, w jakich żyli przez wiele lat w pokoju i bezpieczeństwie.

“Setki rodzin wraca do swych domów, aby zacząć nowe życie. Obecnie otwartych jest ponad 50 sklepów, które wcześniej zostały ograbione przez terrorystów”.

Moje doświadczenia z Aleppo – NorthResistance

Gdy pierwszy raz wylądowałem w Aleppo, 22 lipca tego roku, poczułem dreszcz podniecenia, gdy zauważyłem mysliwce stacjonujące na lotnisku. Pojechaliśmy drogą z lotniska, jaka była zupełnie pusta, a po drodze spotkaliśmy pickupa rozbitego ogniem strzałów, z którego unosił się dym. Szybko zawróciliśmy i pojechaliśmy z powrotem na lotnisko, aby inną drogą dotrzeć na miejsce, gdyż droga główna okazała się zbyt niebezpieczna.

Wybraliśmy drogę, która wydawała się podrzędna, lecz taka nie była. Zauważyłem, że FSA zajmują ten teren, gdyż ludzie wyglądali tak, jakby na coś się szkowali i widziałem dużo pickupów wypełnionych uzbrojonymi terrorystami. Zastanawiałem się, czy naprawdę jestem w swym rodzinnym mieście, czy może znalazłem się gdzieś w Afganistanie? Tego nie byłem pewnien, ale tych gości należałoby wsadzić do więzienia. Gdy dojechaliśmy do dzielnicy, w której miałem zamieszkać, sprawy zaczęły wyglądać całkiem inaczej, tak jak je pamiętałem z czasów, gdy mieszkałem w Aleppo – ładnym, historycznym mieście, pełnym spokoju…

Link: http://northresistance.wordpress.com/2012/08/25/my-experiences-in-the-city-of-aleppo/

Gazeta brytyjska twierdzi, że wojska zachodnie są w Syrii– Tony Cartalucci

Daily Star doniosła w swym artykule, „SAS HUNT BIO ARMS,” że “prawie 200 żołnierzy elitarnych oddziałów SAS/SBS jest tu i ówdzie w Syrii w pogoni za bronią masowego rażenia Assada”. The Star również twierdzi, że tym oddziałom towarzyszą inni z MI6, CIA, a także żołnierze amerykańscy i francuscy. A to dzieje się po oświadczeniach Baracka Obamy, że USA rozpocznie interwencję zbrojną, jeśli Syria „ruszy ją [ broń masowego rażenia, jakiej obecności nie potwierdzono] w sposób, który uznamy za zagrożenie”.

Podobnie, jak w Iraku, Zachód nie przedstawił żadnego dowodu, że taka broń w ogóle istnieje, nie mówiąc już o tym, czy w ogóle zastosowano ją albo czy ktoś ma zamiar ją zastosować przeciw terrorystom działającym na terenie Syrii. I podobnie, jak w Iraku, następny fałszywy pretekst zostaje wyciągnięty z kapelusza magika poprzez jakieś przecieki, ograniczone skrawki informacji, wszystko aby podjąć próbę nagięcia opinii publicznej do desperackiej interwencji w celu wspomożenia upadającego frontu terrorystycznego.

Link: http://landdestroyer.blogspot.nl/2012/08/british-paper-claims-western-troops-are.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.