Strona główna > Bez kategorii > Syria Real News – 24 sierpnia 2012 r.

Syria Real News – 24 sierpnia 2012 r.

źródło: http://worldmathaba.net/items/1504-syria-real-news-august-24-round-up

Francja za utworzeniem stref zakazu lotów nad Syrią

Paryż rozważa pomoc w ustanowieniu strefy zakazu lotów nad Syrią, proponowaną wcześniej przez USA, posunięcie jakie dokłada jeszcze więcej nacisku na Damaszek w czasie, gdy wzmaga się ogień retoryki. Minister obrony, Jean-Yves Le Drian zasygnalizował, że należy rozważyć ustanowienie strefy zakazu lotów nad obszarem między turecką granicą a miastem, na jakim skupia się obecnie uwaga, Aleppo.

“Idea strefy, szczególnie nad częścią Syrii, jaką zasugerowała Hillary Clinton, powinna być rozważona” powiedział w wywiadzie dla France24. Le Drian podkreślił, że kryzys syryjski nigdy nie zostanie załatwiony, dopóki prezydent Assad nie ustąpi.

Prezydent Hollande spotyka się z wspieraną przez USA “opozycją”

François Hollande spotkał się z nowym mediatorem spraw syryjskich, Lakhdarem Brahimi, zanim rozpoczął rozmowy z urzędnikami Syryjskiej Rady Narodowej (SNC)…po spotkaniu z Brahimi, Hollande powiedział, że „nie może być żadnego politycznego rozwiązania w Syrii bez odsunięcia od władzy Bashara al-Assada.”

Hollande spotkał się również z emirem Kataru, aby dyskutować o sprawach Syrii. Emir dostarczył ogromnych funduszy i uzbrojenia na rzecz sił przeciwnych Kaddafiemu w wojnie w Libii…a teraz Katar ponownie dostarcza środków na finansowanie wspieranych z zagranicy sił mających za zadanie prowadzenie zamieszek w Syrii.

Mieszkańcy Aleppo świętują oczyszczenie miasta z tureckich terrorystów z FSA

https://www.youtube.com/watch?v=W-ydyIQU6vo&feature=player_embedded

Irański minister obrony: umowa obronna Iran-Syria nadal obowiązuje

Gen. Ahmad Vahidi powiedział, że umowa obronna między Teheranem a Damaszkiem, aby bronić się wzajemnie przeciw wspólnym zagrożeniom jest wciąż w mocy, ale Iran nie zwiększy swej fizycznej pomocy dla Syrii, aby jego sojusznik mógł zwalczać grupy terrorystyczne w kraju.

“Umowa obronna pozostaje w mocy, lecz Syria nie zwróciła się do nas o zwiększenie pomocy w tym zakresie” (…)

Medialne podróbki zdjęć: wizerunki rosyjskich czołgów w południowej Osetii “zamieszczone” w Aleppo

Link: http://www.globalresearch.ca/index.php?context=viewArticle&code=20120823&articleId=32454

USA ma plany zabezpieczenia syryjskiej broni chemicznej

Pentagon przygotował plany na wypadek kryzysu polegające na wysłaniu małych oddziałów specjalnych wojsk operacyjnych do Syrii, jeśli Biały Dom zdecyduje, że należy zabezpieczyć składy broni chemicznej w tej chwili kontrolowane przez siły bezpieczeństwa lojalne wobec prezydenta  Assada, powiedział wyższy ranga urzędnik amerykański.

Prezydent Obama w tym tygodniu ostrzegł, że każda próba Assada ruszenia lub użycia arsenału amunicji chemicznej w konflikcie stanowić będzie naruszenie „czerwonej linii”, i liczyć sie wówczas należy z niezwłoczną interwencją USA.

Lecz planiści Pentagonu są bardziej skupieni na strzeżeniu lub zniszczeniu każdego składowiska syryjskiego, jaki pozostał niestrzeżony albo pomagają, aby dostał się on w ręce uzbrojonych bandytów czy milicji organizowanej przez al-Kaidę, Hezbollah czy inne ugrupowania.

Syria przestrzega Zachód przed próbą zbrojnej interwencji; odrzuca zarzuty o posiadanie broni chemicznej

Rząd syryjski ostrzegł Zachód przed próbą jakiejkolwiek interwencji zbrojnej w kraju. Oświadczenie pojawiło się po tym, jak UK i USA powiedziały, że opracowały plany do bezpiecznego przejęcia syryjskiej broni chemicznej, jeśli ta znajdzie się w sytuacji grożącej dostaniem się jej w ręce terrorystów.

Zostało to zinterpretowane jako zapowiedź tego, że zachodnie jednostki specjalne już teraz działają wewnątrz kraju. (…)

„Wejście do Syrii to nie będzie piknik. Lecz Syria z nikim nie chce wojny”. (…)

„Stwierdzenie Ministerstwa Spraw Zagranicznych zostało opacznie zinterpretowane. Mówiło ono, że gdybyśmy mieli broń chemiczną, to nie użylibyśmy jej. Broń chemiczna tak jak broń jądrowa w Izraelu, nie może być użyta we własnym kraju ani w krajach sąsiednich. To broń odstraszająca. Nigdy nie mówiliśmy, że ją mamy”.

BBC cenzoruje film ukazujący syryjskich rebeliantów zmuszających więźnia do popełnienia „samobójstwa bombowego”

BBC zareagowało czujnie i ocenzurował newsa i film pokazujący syryjskich rebeliantów zmuszających więźnia do stania się samobójcą z bombą, co jest zbrodnią wojenną wg Konwencji Genewskich, uznając że to boleśnie dotknie prezentowany przez media establishmentu wizerunek FSA jako chwalebnych bojowników wolności.

https://www.youtube.com/watch?v=Fbxz6THXsf4&feature=player_embedded

Rzekoma syryjska broń masowego rażenia: Obama grozi Damaszkowi “Operacją wojsk specjalnych” i „Precyzyjnymi atakami lotniczymi”– Prof. Michel Chossudovsky

Wg the Los Angeles Times, Pentagon zamierza wysłać “małe zespoły wojsk sił specjalnych” do Syrii w celu zniszczenia syryjskiej broni masowego rażenia. Te zespoły z kolei miałyby być wspierane przez „precyzyjne ataki z powietrza”, a mianowicie naloty bombowe:

Zabezpieczenie tej akcji prawdopodobnie spowoduje konieczość zastosowania rajdów z ukrycia przez specjalne grupy operacyjne przeszkolone w zakresie posługiwania się bronią chemiczną lub biologiczną, a precyzyjne ataki z powietrza mają na celu obrócenie w popiół magazynów tej broni bez możliwości ich wybuchu, powiedział jeden z urzędników. Amerykańskie satelity i drony już dokonują częściowej obserwacji szpiegowskiej niektórych obszarów.

Amerykańskie agencje szpiegowskie uważają, że Syria przez lata wytworzyła lub kupiła setki ton sarinu oraz gazu musztardowego, środków wywołujących poparzenia, a także starała się produkować VX, straszny w skutkach gaz działający na system nerwowy. Toksyczność pewnych środków chemicznych znacząco zmniejsza się po upływie dłuższego czasu, a zatem nie jest pewne, jak bardzo śmiercionośne są składowiska tych środków w Syrii.(…)

Link: http://globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=32467

Zachód używa Turcji do rozpoczęcia wojny w Syrii– Lawrence Freeman

Jeśli spojrzeć na oświadczenia, jakie wydawane są przez premiera Camerona, a także po analizie oświadczeń pochodzących z urzędu Baracka Obamy, wyraźnie płynie z nich wniosek, że zamierzają oni wykorzystać obecny rozwój wydarzeń i użyć Turcji do wywołania wojny.

Link: http://presstv.com/detail/2012/08/24/257857/west-using-turkey-to-ignite-syria-war/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.