Strona główna > Bez kategorii > Syria Real News – 22 sierpnia 2012 r.

Syria Real News – 22 sierpnia 2012 r.

źródło: http://worldmathaba.net/items/1488-syria-real-news-august-22-round-up

nowy miot sfory podpalaczy świata podczas pobierania „nauki”

Oczyszczanie dystryktów granicznych z bandytów umożliwia ludziom powrót do swych domów w kraju: Syryjczycy wracają do swych domów w przygranicznym mieście Haram, w północnej prowincji Idlib…wg źródeł syryjskich walki między uzbrojonymi bandami a siłami rządowymi zakończyły się w Haram we środę, a do miasta na granicy z Turcją wraca spokój i stabilizacja.

(…)

Armia syryjska pozabijała wielu uzbrojonych bandytów w zachodniosyryjskim mieście Hama….Po wielu dniach walk armia przywróciła kontrolę nad większością Aleppo…Wojska syryjskie zabiły wielu uzbrojonych terrorystów w dzielnicy Naher Aisheh w stolicy państwa.

(…)

Siły rządowe stoczyły walki z rebeliantami o kontrolę nad bazą wojskową i lotniskiem położonym opodal wschodniego miasteczka Albu Kamal, na granicy z Irakiem.

“Toczą się tutaj ciężkie walki między FSA a strażą graniczną o kontrolę nad bazą wojskową, gdzie są czołgi i artyleria, których użyto do bombardowania Albu Kamal”, powiedział Reutersowi Farhan Ftiakhan, burmistrz położonego po drugiej stronie granicy, irackiego miasteczka Qaim.

Bojownicy czeczeńscy dołączają do syryjskich ekstremistów

Bez wątpienia Syria stała się arena walk uzbrojonych gangów, szczególnie al-Kaidy oraz przeróżnej maści ekstremistów z całego świata.

Witryna KavkazCenter opublikowała w środę informacje, że „syn nieżyjącego czeczeńskiego dowódcy wojskowego, który brał udział w dwóch post-sowieckich wojnach przeciw Rosji, został zabity podczas walk z rebeliantami w Syrii”.

Tzw. Russian Islamist, powiązana z “al-Kaidą” ogłosiła, że „Rustam Gelajew, syn Rusłana, wdał się w bitwę z przeważającymi siłami reżimu syryjskiego, prawdopodobnie między 11 a 13 sierpnia”.

“Podczas walki, zginął bohatersko” twierdzi witryna rosyjskich islamistów, jakiej regularnie używają ekstremiści w Rosji do wymiany informacji i przedstawiania raportów z pola walk.

W Syrii nie walczy żaden Czeczen

Nie ma w Syrii po stronie uzbrojonych grup opozycyjnych żadnych obywateli Republiki Czeczeńskiej, oświadczył sekretarz prasowy Ramzana Kadyrowa.

„Tzw. uzbrojona opozycja w Syrii jest hojnie wspomagana przez kraje zachodnie, które ślą jej broń i pieniądze, przekupują polityków, generałów, a jeśli nawet znalazł się tam jakiś pojedynczy ochotnik od nas, nie ma to żadnego wpływu na sytuację w Syrii”, powiedział agencji Interfax  Alvi Karimov, sekretarz prasowy Kadyrowa.

Jednocześnie urzędnik stanowczo zaprzeczył możliwości udziału zorganizowanych grup czeczeńskich po jakiejkolwiek stronie konfliktu w Syrii.

Specjalny wysłannik prezydenta Assada: “Międzynarodowa jedność jest sprawą zasadniczą dla zakończenia kryzysu syryjskiego”

Prawdziwa wola polityczna wszystkich stron potrzebna jest aby zakończyć 18-miesięczny kryzys w Syrii, mówi doradca prezydenta Bashara al-Assada.

W wywiadzie dla Xinhua, Bouthaina Shaaban, wysłannik Assada oraz doradca ds politycznych i mediów, powiedziała że powód wstrzymania ognia na razie nie istnieje, pomimo wysiłków podjętych przez nowego wysłannika ONZ/Ligii Arabskiej, gdyż wciąż brak woli politycznej, szczególnie ze strony krajów zachodnich.

“Siły zachodnie pod wodzą USA mówią, że popierają 6-punktowy plan Kofi Annana, podczas gdy w rzeczywistości wspierają i pozwalają innym państwom wspierać uzbrojone bandy w broń i pieniądze”, mówi Shaaban.

„I tutaj mamy wyraźną sprzeczność”(…)

Broń chemiczna to pretekst dla Zachodu dla interwencji w Syrii

Ostatnie wypowiedzi prezydenta Obamy na temat broni chemicznej i “czerwonej kreski” jest tylko wymówką Zachodu dla dokonania interwencji w wewnętrzne sprawy Syrii.

“Zachód szuka pretekstu dla bezpośredniej interwencji. A jeśli ta na przykład wymówka nie zadziała, będą szukac kolejnej” mówi wicepremier Syrii, Qadri Jamil, na spotkaniu z dziennikarzami po konferencji z ministrem Ławrowem w Moskwie. Komentując poniedziałkowe wystapienie Obamy, że USA podejmie interwencję, jeżeli Syria zacznie rozmieszczać broń chemiczną lub biologiczną, Jamil powiedział, że takie oświadczenia i groźby „powiązane są z kampanią wyborczą w USA”.

Mieszkańcy Aleppo pomagają armii syryjskiej w odnajdywaniu kryjówek terrorystów

https://www.youtube.com/watch?v=NDFmLGWByOo&feature=player_embedded

Premier Francji: Paryż dostarcza uzbrojenie dla tzw. Wolnej Armii w Syrii

Francuski premier, Jean-Marc Ayrault, powiedział we środę, że Paryż dostarcza wsparcia dla rebeliantów w Syrii. Francja zaopatruje siły opozycji w sprzęt komunikacyjny oraz zabezpieczenia. Broń już została dostarczona, to premier przyznał otwarcie. Ayrault również powtórzył wezwanie skierowane do społeczności międzynarodowej, aby naciskała na rezygnację syryjskiego rządu.

Mieszkańcy Golan świętują uwolnienie wieloletniego syryjskiego więźnia, al-Maqt’a

Mieszkańcy okupowanych syryjskich Wzgórz Golan we środę świętowali uwolnienie Symbolu syryjskich i arabskich więźniów, Sudqi al-Maqt, który wyszedł z więzienia izraelskich okupantów po 27 latach. (…)

Przelewy z Europy do tunezyjskich Salafitów, aby rekrutować młodzież do walki w Syrii

Grupy Salafitów w Tunezji otrzymują pieniądze w postaci regularnego żołdu poprzez przekazy pieniężne z Europy na rekrutację bojowników do Syrii, doniosła na swej stronie internetowej gazeta tunezyjska Tunisian Tanit Press. Pieniądze służą rekrutacji młodzieży z Tunezji i Libii, jacy zostaną przetransportowani do Syrii via Turcja, a cała operacja jest koordynowana przez Turcję i front islamski Jabhet al-Nusra, który jest komórką al-Kaidy w Syrii. Raport gazety ujawnia, że  rekruci są wysyłani do obozów szkoleniowych do Libii, a same obozy są opłacane przez ambasadora Kataru.

Syryjska gospodarka wojenna może się utrzymać przy życiu ze wsparciem przyjaciół

Ekonomiści mówią, że gospodarka Syrii wcale nie musi upaść.

„To jest ekonomia przetrwania, wojna gospodarcza, a kraj ten może dawać sobie radę nawet przez dłuższy czas, żyjąc w izolacji i dramatycznie ograniczając swoje potrzeby importowe, może za wyjątkiem broni” powiedział libański bankier.

“Syria może liczyć na Iran i jego sojuszników w sferze pomocy finansowej oraz szukania alternatywnych szlaków handlowych – np. Irak, prawdopodobnie stanie się w jakiejś perspektywie znaczącym partnerem handlowym Syrii” (…)

Stworzenie kryzysu w Syrii jest częścią scenariusza zasłony dymnej dla izraelskich zbrodni

Irański minister spraw wewnętrznych, Mostafa Mohammad Najjar, powiedział że stworzenie sytuacji kryzysowej i napięcia w Syrii jest jednym ze scenariuszy liderów państw hegemonów, jakie mają na celu zasłonę dymną dla przestępstw syjonistycznego bytu w regionie. (…) światowe potęgi szukają sposobu na odciągnięcie uwagi publicznej od brutalnych zbrodni bytu syjonistycznego, a skierowanie uwagi bezpośrednio na Syrię…

Link: http://208.43.232.81/eng/22/2012/08/22/437504.htm

Planuje się syryjską fałszywą flagę?– Stephen Lendman

Nigdy nie rób zakładów co do waszyngtońskich planów imperialistycznych. Zawsze nowa taktyka zastępuje tę, która zawiodła. Wysiłki, aby wysadzić z siodła Assada trwają. Wynajęci zabójcy nie moga zrobić tego w pojedynkę. Nie są w stanie stanąć jak równy z równym w szranki z syryjską armią. (…) Scenariusz Libia 2.0 wydaje się coraz bardziej prawdopodobny. Trwają zabiegi aby nadać mu finezji poprzez ustawienie fałszywej flagi, o jaką oskarży się Assada.

Link: http://sjlendman.blogspot.nl/2012/08/syrian-false-flag-planned.html

„Amerykanie powinni zmusić Obamę do ustąpienia zanim ten rozpocznie wojnę z Syrią”

https://www.youtube.com/watch?v=xdIKMGqJyT8&feature=player_embedded

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.