Strona główna > Bez kategorii > Syria Real News – 21 sierpnia 2012 r.

Syria Real News – 21 sierpnia 2012 r.

źródło: http://worldmathaba.net/items/1484-syria-real-news-august-21-round-up

Jeśli Syria ośmieli się użyć broni chemicznej – zaatakuję!
Jeśli Syria ośmieli się choćby dotknąć broń chemiczną – zaatakuję!
…jeżeli dotknie noża, pistoletu, dmuchawki na groch albo na papierowe kulki – zaatakuję!

4 zabitych, 60 rannych w starciach pomiędzy zwolennikami i przeciwnikami władz Syrii w Libanie

4 osoby zginęły, a 60 zostało rannych w potyczkach między zwolennikami i oponentami rządu syryjskiego w położonym na północy Libanu mieście Tripoli. (…) wiadomość pochodzi z Reutersa, z wtorku.

Zginęło 4 policjantów, a 7 innych doznało ran w wyniku wybuchu w Damaszku

Wybuch bomby, jakiej celem był posterunek sił bezpieczeństwa w Damaszku, spowodował śmierć 4 policjantów i poranienie 7 innych. Do zdarzenia doszło, gdy samochód-pułapka z podczepionymi ładunkami wybuchowymi, przejeżdżał obok posterunku policji i szkoły w dzielnicy al-Mezzeh. Kilka budynków również zostało zniszczonych wskutek ataku.

Uzbrojeni bandyci opuszczają prowincję Dara’a na południu Syrii

Buntownicy wycofali się z południowej prowincji Dara’a po serii zażartych walk z siłami rządowymi, gdy jednocześnie trwają operacje armii syryjskiej czyszczenia Aleppo z uzbrojonych band. Tzw. Free Syrian Army potwierdziła odwrót we wtorek, lecz określiła go jako działanie „taktyczne”.

Wojsko syryjskie zabija 180 bandytów, łapie 30 innych

Wojsko syryjskie zabiło 180 bandytów i wzięło do niewoli 30 innych, w tym 10 snajperów. Jest to wynik wtorkowej operacji wojskowej. Armia czyściła obszar dzielnicy chrześcijańskiej w Aleppo z bandytów wspieranych z zagranicy.

Obama straszy atakiem na Syrię

Prezydent Obama ma dla Syrii srogie ostrzeżenie. W przemówieniu z poniedziałku, głównodowodzący potwierdził, że nie wydał jeszcze rozkazu ataku na Bashara al-Assada i jego reżim. Ale przemawiając z Białego Domu, Obama powiedział, że jeśli Syria zacznie rozmieszczać broń chemiczną lub biologiczną, wtedy USA odpowiedzą na tę groźbę i rozpoczną atak. W odpowiedzi na pytanie – jaka jest obecnie postawa Ameryki wobec Assada, Obama odrzekł, że USA nie będą tolerować żadnych prób Syrii albo innych krajów użycia broni masowego rażenia.

Link: http://rt.com/usa/news/obama-syria-weapons-president-153/

Uwięziony buntownik przyznaje się do obcinania głów żołnierzom syryjskim

Zatrzymany niedawno buntownik przyznał się do obcinania głów żołnierzom armii syryjskiej, jacy złapani zostali podczas walk. W telewizyjnej „spowiedzi” transmitowanej przez państwową tv w poniedziałek wieczór, Jaber Mostafa al-Shahabi powiedział, że on i jego kuzyn uprowadzili kilku syryjskich żołnierzy w rejonie Al-Bab, na przedmieściach Aleppo, po czym ścieli im głowy wykonując rozkaz wydany przez Abu bakr al-Sidiq, przywódcę grupy terrorystycznej Batalion Abu bakr al-Sidiq. Al-Shahabi powiedział, że otrzymywał podczas swej bytności w szeregach grupy terrorystów 700 $ za głowę każdego ściętego żołnierza.

Terroryście płaci się 50 tysięcy lir tureckich za każdego syryjskiego cywila z obciętą głową

https://www.youtube.com/watch?v=2QUrhlmZzQY&feature=player_embedded#!

Nie ma mowy o pokoju, dopóki „na tronie” w Syrii nie zasiądzie nowa marionetka: USA niezadowolone z uwag poczynionych przez emisariusza ONZ do Syrii

Rzecznik departamentu stanu, Victoria Nuland, powiedziała że Prezydent Syrii powinien zrzec się władzy, odrzucając propozycje nowego emisariusza pokojowego ONZ/Ligii Arabskiej do Syrii. „Nie uważamy, że w Syrii zapanuje pokój dopóki Assad nie ustąpi ze swego stanowiska…Damy to jasno do zrozumienia specjalnemu wysłannikowi, Brahimi’emu, gdy się spotkamy”, powiedziała w poniedziałek Nuland.

ASALA grozi Turcji atakami jeżeli ta będzie kontynuować swą “politykę konspiracji i wrogości” wobec Syrii

Tajna Ormiańska Armia Wyzwolenia Armenii (Armenian Secret Army for the Liberation of Armenia (ASALA)), określana mianem “ormiańskiej organizacji terrorystycznej” przez turecką witrynę informacyjną Hurriyet, zagroziła przeprowadzeniem serii ataków na Turcję w razie “bezpośredniego lub pośredniego zagrożenia bezpieczeństwa” społeczności ormiańskiej w Syrii. Wg panarmenian.net., ASALA wydała oświadczenie, że dokona ataków jako “kontr-środki” przeciw Turcji, jeżeli ta nadal prowadzić będzie swą „konspiracyjną i wrogą politykę” wobec Syrii.

Wiceminister spraw zagranicznych Izraela przewiduje, że Syria ulegnie defragmentacji oraz że Liban podzieli jej los

Wiceminister spraw zagranicznych, Danny Ayalon, w piątek zwrócił uwage na to, że świat arabski obecnie przechodzi etap ewolucyjny, jaki przywróci stan regionu sprzed wybuchu I WŚ, donosi izraelskie radio. Przewiduje on również, że Syria rozpadnie się na prowincje, oraz dodaje że Liban w przyszłości czeka ten sam los.

Link: http://www.naharnet.com/stories/en/49652-ayalon-predicts-syria-s-fragmentation-and-for-lebanon-to-suffer-same-fate

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.