Strona główna > Bez kategorii > Syria Real News – 20/21 września 2012 r.

Syria Real News – 20/21 września 2012 r.

źródło: http://worldmathaba.net

100 afgańskich terrorystów zabitych w Aleppo

Siły zbrojne w czwartek przeprowadziły ukierunkowaną operację w dzielnicy Bustan al-Qasr (Aleppo), podczas której zabito ponad 100 afgańskich terrorystów, którzy stacjonowali koło szkoły al-Fidaa al-Arabi. Dziennikarz agencji SANA powiedział, że oddział wojska wziął za cel ośrodki koncentracji grup terrorystycznych w Bustan al-Qasr oraz Hanano, i w wyniku działań zbrojnych zabito lub raniono wielu terrorystów.

Oddział sił zbrojnych przejął kontrolę nad szkołami Suleiman al-Halabi, Mouaz bin Jabal, a także Ahmad Shawqi w Aleppo.

Inny oddział starł się z grupami terrorystów w dzielnicach al-Fatayes i al-Jadideh, wśród których znajdowali się snajperzy. Zabito wielu z nich, a także wyparto bandytów z okolic al-Arqoub. Przejęto magazyny broni. Doszło też do walk w rejonie Qadi Askar, gdzie terrorystom również zadano wielkie straty.

Ponadto:

W okolicach Aleppo zniszczono 15 jeepów wyposażonych w ciężkie karabiny maszynowe,

W piątek armia doniosła, że w całym kraju zniszczono jednego dnia 30 takich pojazdów,

Władze lokalne ścigają grupę terrorystyczną w Sultaniya, okolice Homs,

Centrum koncentracji wojsk bandyckich zniszczone w Homs,

Podczas próby przejścia granicy z Libanem zniszczono grupę terrorystyczną,

Więcej link: http://208.43.232.81/eng/337/2012/09/21/442601.htm

Prowokacja: wojska izraelskie rozpoczęły manewry na granicy z Syrią

Izraelskie wojska zaczęły bez uprzedzenia ćwiczenia wojskowe w północnej części Wzgórz Golna, jakie są syryjskim terytorium pod okupacją izraela. Wojska, jakie dołączyły do okręgów wojskowych Północ i Centrum, zostały zmobilizowane bez uprzedzenia rozkazem szefa sztabu Tsahal (IDF), gen. Benny Gantza. IDF twierdzi, że to rutynowe ćwiczenia, ale z nieznanych przyczyn zostały ukryte przed opinią publiczną dane, ilu żołnierzy i pojazdów wojskowych zaangażowanych jest w te gry wojenne. (…)

Link: http://english.pravda.ru/hotspots/conflicts/21-09-2012/122227-provocation_israel-0/

“Bandyci strącili śmigłowiec w Syrii”

Wspierani przez Zachód bandyci w Syrii mówią, że zestrzelili śmigłowiec we wschodniej części stolicy kraju, Damaszku. Doniesienia mówią, że bandyci zabili załogę w egzekucji po wypadku. Syryjska agencja SANA mówi też, że śmiegłowiec spadł we czwartek w Douma, wschodnia część Damaszku.

Tymczasem ministerstwo informacji podaje, że śmigłowiec spadł wskutek wypadku lotniczego z udziałem samolotu pasażerskiego, link: http://208.43.232.81/eng/21/2012/09/20/442691.htm

Assad wezwał rebeliantów do dialogu

Prezydent Bashar al-Assad powiedział, że uzbrojone grupy opozycyjne skazane są na zagładę w walkach przeciw jego rządowi. Jednak wzywa on swych oponentów, aby rozpoczęli dialog. Prezydent z przekonaniem odniósł siędo możliwości zagranicznej interwencji zbrojnej w Syrii: „Zmiana nie nastąpi w wyniku jakiejkolwiek zagranicznej interwencji”.

Turcji marzy się nowe Imperium Ottomańskie

Prezydent Bashar al-Assad “przejechał się” po Turcji za wspieranie bandytów walczących przeciw jego rządowi, mówiąc że ambicją jego sąsiada jest „nowe imperium Ottomańskie”. Podczas czwartkowego wywiadu dla egipskiej gazety Al-Ahram al-Arabi, jakiego tekst opublikowano w piątkowym wydaniu, Assad powiedział, że Turcja nie okazała najmniejszej troski „o interesy własnego narodu, a skupiła sie wyłącznie na ambicjach, w skład których wchodzi też koncepcja nowego imperium otomańskiego. (…)

Assad wskazał Katar jako kraj “używający potęgi pieniędzy, kraj który orbituje wokół ambicji Zachodu, dostarczający broni i pieniędzy dla terrorystów w celu powtórzenia scenariusza z Libii”. (…)

“Po długim okresie biedy zobaczyli nagle masę pieniędzy, jakie mają w rękach, i pomyśleli, że mogą kupić sobie historię i odgrywać ważną rolę w regionie”. Powiedział, że syryjski rząd ostatecznie rozgromi bandytów „używających terroryzmu przeciw syryjskiemu państwu”, dodając że „nie mają oni żadnego poparcia wśród narodu. W końcu okaże się, że nie mogą odnieść żadnego zwycięstwa”.

Kanał turecki publikuje “taśmę z nagraniem agentów Mossadu w Syrii”

Gazeta Maariv zacytowała turecki kanał syjonistyczny, jaki rzekomo wyemitował taśmę zawierającą nagranie rozmów między agentami Mossadu po hebrajsku w czasie konfliktu w Syrii. Kanał tv przekazał, że taśma pochodzi z meczetu w wiosce Kozlachat koło tureckiej granicy. Rozmowa nie jest zbyt wyraźna, lecz wg dziennikarzy tej tv rozmówcy mówili o statku zawierającym różne rodzaje broni, jaki powinien niebawem dotrzeć do Turcji, a potem cargo miało być przerzucone do Syrii. (…)

Białoruś kwestionuje amerykańskie pomówienia w sprawie sprzedaży broni do Syrii

Białoruś odrzuciła amerykańskie domniemania w sprawie rzekomej sprzedaży uzbrojenia do Syrii. Podkreślono, że celem tych pomówień jest wywarcie nacisku, i dzieje sie tak z powodu twardego wsparcia pokojowej metody rozwiązania kryzysu w Syrii. Rzecznik ministerstwa MSZ, Andriej Sawinicz powiedział, że „wszelkie oskarżenia ze strony USA…nie mają żadnych podstaw i są nieprawdziwe”.

Bandyci kradną antyki z dziedzictwa narodowego Syrii, aby sfinansować tzw. Free Army

Link: http://breakingnews.sy/en/article/7431.html

Desperacja szczurów salaficko-wahabijskich z FSA – podrobione video pokazujące “chrześcijańską brygadę”

“Nie pytacie dlaczego wszyscy ci chłopcy noszą maski? Gdy są tysiące wizerunków twarzy szczurów na filmach…no cóż – dlatego że to kompletny kit! Nie ma żadnej chrześcijańskiej brygady FSA. Noszą maski, aby nie dało się porównać filmów oraz zdjęć terrorystów salafickich i wahabickich i rozpoznać ich na tym video”.

https://www.youtube.com/watch?v=pNeQ_mR6EgI&feature=player_embedded

Syria i śpiew Syren – Timothy Bancroft-Hinchey

Gdy mija czas i z oczywistych dowodów nadchodzących z miejsca walki, staje sie jasne, że to, co dzieje się w Syrii jest czymś diametralnie odmiennym od tego, z czym mieliśmy do czynienia podczas innych kryzysów. Również dla samej Syrii w całej jej długiej i godnej podziwu historii. Jednak, ważne jest powiedzieć, że Syria zawsze stawiała czoła każdemu wyzwaniu i przezwyciężała rzucone jej wyzwania, i zrobi to kolejny raz. Tak, jak to już miało miejsce w historii, ten kryzys ma zewnętrznych inspiratorów i znowu widać wyraźnie modus operandi krajów członkowskich NATO, a w środku pajęczej sieci znajduje się Oś FUKUS (Francja i jej anglosascy przełożeni, UK i US). Ten modus operandi można opisać w dwóch słowach: syreni śpiew. (…)

link: http://english.pravda.ru/opinion/columnists/20-09-2012/122211-syria_siren_song-0/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.