Strona główna > Bez kategorii > Syria Real News – 20 września 2012 r.

Syria Real News – 20 września 2012 r.

źródło: http://worldmathaba.net/items/1675-so-called-friends-of-syria-meet-in-the-netherlands-call-for-further-sanctions

Tak zwani “przyjaciele Syrii” spotykają się w Holandii, wzywają do zaostrzenia sankcji

Grupa o fałszywie brzmiącej nazwie – przyjaciele Syrii – to koalicja krajów zachodnich i arabskich, jakie finansują i wspierają uzbrojonych terrorystów, którzy starają się obalić syryjski rząd. Grupa ta właśnie spotkała się w czwartek w Hadze, aby omówić sprawę zaostrzenia sankcji wobec Syrii.

„holenderski” wróg Syrii – Rosenthal

Przedstawiciele ok. 60 krajów wzięli udział w spotkaniu, którego gospodarzem była Holandia, odbyło się ono na życzenie jednego z głównych architektów syryjskiego kryzysu, jakim jest Katar, a przewodniczył mu holenderski minister spraw zagranicznych, Uri Rosenthal.

„Panie i Panowie, ja również odczuwam rosnącą frustrację, że nie potrafimy ochronić narodu syryjskiego”, powiedział Rosenthal na początku spotkania.

Dodał, że sankcje wymierzone w Syrię powinny być bardziej efektywne, gdyż nawet jeśli Syria „utraciła już 90 % dochodw ze sprzedaży ropy z tytułu sankcji UE, to kraj ten poszukuje sposobności do sprzedaży jej w inne miejsca. Dlatego więcej krajów winno uczestniczyć w polityce embarga i współpracować z partnerami państwowymi i prywatnymi przez dzielenie się informacjami oraz stosowanie kodeksu dobrych praktyk”.

O prezydencie al-Assadzie, Rosenthal wypowiedział się następująco: “Nie stanowi kwestii to, czy on odejdzie, lecz kiedy to nastąpi”, donosi AFP reports. Terroryści tzw. Free Syrian Army ostatnio złożyli obietnicę zapłaty 25 milionów $ za “głowę” syryjskiego prezydenta.

Wkrótce oczekiwane jest oficjalne oświadczenie grupy po zamknięciu jej obrad.

Poprzednie spotkania odbyły się w Tunezji, Stambule i Paryżu. Grupa utworzona została z inicjatywy eks-prezydenta Francji, Nicolasa Sarkozy, który w ubiegłym roku również był „akuszerką” podobnej grupy wspierającej terrorystów o nazwie „przyjaciele Libii”.

Demonstracja

W sobotę grupa ok. 80 osób, zjednoczona w holendersko-belgijską organizację  “Mediawerkgroep Syrië” (Medialna Grupa Robocza na rzecz Syrii) przeprowadziła w Hadze akcję protestacyjną przeciwko spotkaniu tzw. Friends of Syria oraz celem okazania wsparcia narodowi syryjskiemu i prezydentowi al-Assadowi.

Demonstranci nieśli hasła: „Stop rozlewowi krwi, stop popieraniu terrorystów, stop spirali śmierci i nienawiści, stop zagłodzeniu na śmierć poprzez sankcje, stop wrogom Syrii. Syria pozostanie wolna!”

Wskutek policyjnego nakazu tylko 10 osobom zezwolono na protest w pobliżu miejsca, gdzie odbywało się w czwartek spotkanie “Friends of Syria”.

Zdjęcia z sobotniej demonstracji w Hadze  (via nu.nl), pod linkiem:

http://worldmathaba.net/items/1675-so-called-friends-of-syria-meet-in-the-netherlands-call-for-further-sanctions

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.