Strona główna > Bez kategorii > Syria Real News – 19 sierpnia 2012 r.

Syria Real News – 19 sierpnia 2012 r.

źródło: http://worldmathaba.net/items/1468-syria-real-news-august-19-round-up

zdjęcie z irańskiej ulicy

Syryjskie siły bezpieczeństwa zaatakowały bandytów na granicy z Libanem

Syryjskie siły bezpieczeństwa zaatakowały grupę uzbrojonych buntowników, którzy próbowali dostać się do Syrii przez granicę z Libanem. Wojska syryjskie wiele razy w ciągu ostatnich miesięcy uniemożliwiały takie próby. Armia zadała również ciężkie straty terrorystom w wielu miastach i miasteczkach. W sobotą siły bezpieczeństwa zabiły wielu buntowników w mieście Rityan, ok. 20 km na północ od Aleppo.

Szpiedzy z UK i Niemiec dostarczają danych wywiadowczych dla rebeliantów w Syrii

Pracownicy wywiadu brytyjskiego i niemieckiego szpiegują ruchy wojsk rządowych, a potem dostarczają te dane dla terrorystów, aby pomóc im w przeprowadzaniu ataków na siły armii syryjskiej, ujawniły w niedzielę gazety brytyjskie i niemieckie. Nie wymieniony z nazwiska urzędnik syryjskiej opozycji przyznał, że wywiad brytyjski w sposób tajny pomaga siłom anty-rządowym w Syrii, doniosła Sunday Times.

Brytyjskie władze „wiedzą i aprobują w 100 % dostarczanie danych wywiadu ze swych baz wojskowych na Cyprze, jakie przenikają przez Turcję do wojsk tzw. Free Syrian Army (FSA)”. UK posiada dwie bazy na Cyprze, jedną w Dhekelia, drugą w Akrotiri. (…)

Senator z Nowego Jorku pozuje z bronią w ręku na granicy syryjskiej

syjonistyczny śmieć na zdjęciu po lewej

Senator z Nowego Jorku wziął broń do ręki pozując do zdjęcia w mundurze izraelskiej armii na granicy z Syrią podczas swej oficjalnej wizyty w Izraelu. Sfotografowano go z bronią w ręku i w mundurze armii izraelskiej, po czym zdjęcie znalazło się w sieci 15 sierpnia. Zdjęcie przedstawia senatora Davida Storobina w towarzystwie izraelskich oficerów. Storobin, który walczy obecnie o reelekcję z partii republikańskiej, stoi obok gen. Shculika Olansky’ego, dowodzącego dywizją pancerną na okupowanych Wzgórzach Golan. Na zdjęciu pozuje również jego szef sztabu wyborczego, Paul Gullo. Zdjęcie ma być podobno częścią kampanii wyborczej.

Nowy wysłannik ONZ: Syryjczycy jako jedyni mają prawo wyboru – wojna lub pokój – i nikt więcej

Nowy wysłannik ONZ do Syrii, Lakhdar Brahimi, powiedział że zajmie się szybko sprawą wyjaśnienia, jakiej pomocy Syrii może udzielić ONZ. Powiedział, że gdy przybędzie do Nowego Jorku, zapozna się z metodami organizacyjnymi, rodzajem planu, jaki nalezy wdrożyć w Syrii, typem wsparcia, jakiego może oczekiwać dla spełnienia swej misji. Dodał, że problemy, z jakimi spotkał się Kofi Annan, powodują że on sam musi się dobrze namyślić, zanim podejmie jakieś kroki, a jego misja uzależniona jest od wsparcia, jakie otrzyma od ONZ. Nadmienił, że ma zamiar szybko spotkać się z kierownictwem Syrii oraz opozycją: „Syryjczycy jako jedyni maja prawo wybory, czy chcą wojny czy pokoju, i nikt więcej…Pojadę tam, aby spróbować im pomóc w takim zakresie, w jakim oni będą gotowi zaakceptować naszą pomoc”.

Ta sama stara syjonistyczna śpiewka – inwazja syryjskich sił „broni masowego rażenia”

USA i ich sojusznicy zajmują się omawianiem najgorszych scenariuszy, jakie mogą wymagać zaangażowania dziesiątków tysięcy żołnierzy w konflikt syryjski, aby zabezpieczyć tzw. arsenał broni chemicznej i biologicznej w chwili upadku rządu prezydenta  Bashara al-Assada, donoszą raporty cytujące urzędników amerykańskich i źródła dyplomatyczne.

Kto się kryje za wzorcem dramatu syryjskiego? – Olga Chetverikova

Stało się jasne, że Zachód stosuje poprzednią matrycę wywołania chaosu w Syrii – zamianę  Aleppo w kopię libijskiego Benghazi, punkt zaczepienia do rozpoczęcia ofensywy przeciw siłom rządowym. Lecz ten wzorzec dramatu nieodwracalnie poniósł klęskę. Po aktualnej korekcie swej taktyki, opiekunowie i mentorzy syryjskiej opozycji sterowanej z Paryża, Tel Aviv, Londynu i Waszyngtonu przełączyli pilota sterującego na inną kombinację: 1) nieustanny nacisk oznaczający wpychanie Syrii w jeszcze większy chaos za pomocą aktów terrorystycznych, dywersję, kampanie propagandowe i podsycanie waśni sekciarskich z zewnątrz plus 2) czynienie poważnych działań w kierunku jawnej interwencji przez NATO i grupę ich arabskich wasali.

W obecnej chwili idzie o to, żeby zepchnąć Syrię w nieustanny koszmar, i doprowadzić do kulminacji propagandowej w postaci szokującego epizodu z przejęciem syryjskich magazynów z bronią chemiczną przez marionetkowych terrorystów międzynarodowych, ażeby postawić przysłowiową krokę na „i”, co w ostatecznym rozrachunku dostarczy wiarygodnego uzasadnienia dla użycia międzynarodowych sił wojskowych w celu złamania reżimu Assada.

Syria na łasce i niełasce zachodnich “ministrów ds. teroryzmu” – Finian Cunningham

Ostatnim akordem działań przestępczych na wysokich szczeblach władzy jest apel francuskiego ministra spraw zagranicznych, Laurenta Fabiusa, wzywającego do „zmiecenia” Syrii i zabójstwa jej prezydenta Bashara al-Assada. Słowa takie można wypowiedzieć z krasomówczym talentem i akcentem francuskim, jak w tym wypadku, lecz ich praktyczne brzmienie ma więcej wspólnego z barbarzyńskim zimnokrwistym waleniem kogoś po głowie maczugą niż erudycją.

Można z nich wyczytać upadek w krainę barbarzyństwa i jawnego nawoływania do międzynarodowego bezprawia – a czynia to te same ekipy rządowe, które nadają sobie monopol na uczenie reszty świata zasad demokracji i brzmienia praw człowieka.

Doniesienia i filmy obrazują zbrodnie najemników wspieranych przez Zachód i zebranych w bandy tzw. Free Syrian Army oraz zasilanych przez brygady al-Kaidy i innych ściganych przez prawo terrorystów. To tacy właśnie „ludzie” są witani z ledwie skrywaną radością przez podżegaczy wojennych z Waszyngtonu i innych europejskich stolic.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.