Strona główna > Bez kategorii > Syria Real News – 18/19 września 2012 r.

Syria Real News – 18/19 września 2012 r.

źródło: http://worldmathaba.net

25 milionów $ za głowę Assada

Tzw. Syrian free army w imieniu uzbrojonych bandytów zaoferowała 25 mln $ za „głowę” prezydenta Bashara al-Assada. Wg jednego z dowódców bandyckich, płk Ahmeda Hijazi, „Syryjscy biznesmeni wewnątrz kraju i poza jego granicami” gwarantują płatność. Hijazi dodał, że nagroda jest przeznaczona do odbioru przez ludzi z najbliższego kręgu reżimu Assada. „Osoba, która może dostarczyć Assada żywego lub martwego zasługuje na więcej niż 25 mln $. Jednak mamy tylko taką sumę do naszej dyspozycji”.

Izrael z zaskoczenia rozpoczyna manewry wojskowe koło granicy syryjskiej

Link: http://hamsayeh.net/world/2308-israel-launches-a-surprise-drill-near-syrian-border.html

Prezydent al-Assad: bitwa w Syrii obrała sobie za cel metodę oporu

Syryjski prezydent Bashar al-Assad spotkał się we środę z irańskim ministrem MSZ, Ali Akbarem Salihi, w Pałacu Ludowym. Prezydent potwierdził na spotkaniu, że Syria z radością przywita każdą inicjatywę, jaka pomoże jego krajowi, o ile zawarta w niej oferta przewiduje szczerą pracę i szanuje syryjskie kirownictwo oraz naród. Prezydent wskazał, że bitwa w Syrii ma na celu cały system oporu. (…)

Zbiorowiska terrorystów na celowniku, magazyny broni i pojazdy uzbrojone w ciężkie karabiny maszynowe zniszczone w wielu miejscach kraju

Oddział sił zbrojnych przeprowadził w środę wybiórczą operację przeciw terrorystom w Masaken al-Fardous koło Aleppo zadając im ciężkie straty oraz niszcząc magazyny amunicji. Ponadto:

– dwa ładunki wybuchowe eksplodują w  Qudsyeh, wielu cywilów rannych;

– 6 terrorystów zabitych w al-Qseir, Homs

– obszar al-Hajar al-Aswad oczyszczony z terrorystów, 4 robotników uwolnionych

– zapasowe magazyny amunicji i paliwa dla terrorystów zniszczone w Homs

– władze aresztują terrorystów w Daraa (…)

Link: http://208.43.232.81/eng/337/2012/09/19/442368.htm

Armia syryjska zabija poszukiwanego terrorystę w Damaszku

Dziennikarz Breaking News Network w Aleppo doniósł, że oddziały wojska aresztowały dużą grupę terrorystów podczas konfiskaty broni w dzielnicy Saif al-Dawleh oraz na przedmieściach miasta. (…)

Ponadto, w okolicy Damaszku wojsko wdało się w wymianę ognia z uzbrojoną grupą bandytów (al-Zabadani). W rezultacie strzelaniny zabity został jeden z najbardziej poszukiwanych terrorystów w tym rejonie, którego nazwisko jest wciąż utajnione.

Grupy powiązane z al-Kaidą bardzo aktywne w Edlib, Syria

Raport śledczy TV Channel of BBC Arabic ujawnia fakty w sprawie obecności licznych grup powiązanych z al-Kaidą zaangażowanych w walki w Syrii w celu ustanowienia w tym kraju islamskiego państwa. (…)

Link: http://breakingnews.sy/en/article/7263.html

Damaszek odrzuca wszelkie plany Zachodu – to dyktat dla region, mówi syryjski dyplomata

Syryjski ambasador w Teneranie powiedział, że jego kraj zawsze odrzucał wszelkie plnay dyktatu krajów zachodnich i był przeciwny regionalnej obecności globalnych sił arogancji.

“Syria sprzeciwia się obecności globalnych sił arogancji w regionie i zwalczać będzie rzekomo pokojowe, lecz w istocie hegemoniczne plany polityczne reżimu syjonistycznego z izraela”. (…) Hamed Hassan mówi, że Syria wspiera Liban, Palestynę, Iran oraz Hezbollah przeciw izraelowi.

Tureckie sondaże pokazują słabnące wsparcie dla Ankary w sprawie polityki wobec Syrii

Ostatnie wyniki wskazują, że tylko około 18 % Turków popiera politykę swojego rządu w sprawie Syrii oraz opozycji syryjskiej. (…)

Reżimy arabskie rekrutują terrorystów do walk w Syrii

Poinformowane źródła syryjskiej opozycji ujawniły, że niektóre regionalne reżimy arabskie rekrutują pakistańskich i afgańskich terrorystów, aby przeprowadzali akcje sabotażu i ataki samobójcze w Syrii. (…) mówią one również, że zrekrutowano 600 terrorystów z innych azjatyckich krajów.  Źródło mówi, że 80 terrorystów zostało opłaconych do wykonania operacji terrorystycznych w Syrii, mówi też że płaci się im od 100 do 150 tysięcy $ i są oni szkoleni w specjalnych bazach.

Syryjska Grupa Kontaktowa zgadza się na dalsze rozmowy w Nowym Jorku

Grupa Kontaktowa w sprawie Syrii zgodziła się na prowadzenie konsultacji pod koniec miesiąca w Nowym Jorku. Ministrowie spraw zagranicznych Egiptu, Turcji i Iranu omawiali rozwój wypadków w trwającym konflikcie, ale Arabia Saudyjska, która też jest czlonkiem grupy, była nieobecna na spotkaniu. Ministrowie uzgodnili, że następne spotkanie odbędzie się w Nowym Jorku z udziałem przedstawicieli ONZ-tu. (…)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.