Strona główna > Bez kategorii > Syria Real News – 15-18 sierpnia 2012 Skrót wydarzeń

Syria Real News – 15-18 sierpnia 2012 Skrót wydarzeń

źródło: http://worldmathaba.net

Atak bombowy w stolicy Syrii

Przeprowadzono atak bombowy w centrum stolicy Syrii opodal hotelu, gdzie mieszkają obserwatorzy ONZ. Syryjska telewizja państwowa doniosła, że rannych zostało 5 osób. Bombę podłożono w cysternie paliwowej zaparkowanej w tej okolicy.

Faisal Mekdad, wiceminister spraw zagranicznych, wizytował teren wybuchu i przekazał, że nikt z delegacji ONZ nie doznał uszczerbku. Eksplozja miała miejsce, gdy szefowa misji humanitarnej ONZ, Valerie Amos, odwiedziła syryjską stolicę, lecz jej zespół zakwaterowany jest w innym miejscu.

Mekdad stwierdził, że celem ataku byli obserwatorzy ONZ i wezwał społeczność międzynarodową do zjednoczenia się w celu potępienia tego aktu terrorystycznego.

“To jest akt kryminalny, jaki obrazuje, jakiego rodzaju atakom poddana jest w tej chwili Syria”, „Takie eksplozje nie będą mieć wpływu na życie Syrii…potwierdzam, że jesteśmy tu razem z ONZ i zrobimy wszystko, co można, aby zagwarantować im bezpieczeństwo by mogli wypełnić swoją misję”.

Armia syryjska oczyszcza z bandytów dzielnice miejskie w Idlib, Aleppo i Dara’a

Syryjskie siły zbrojne oczyściły wiele miejsc z buntowników, w tym w miastach Idlib, Dara’a, a także w Aleppo. Żołnierze zabili wielu bandytów w dzielnicy Sabaa Bahrat w Aleppo.

Najemnicy z zagranicy złapani przez armię syryjską (lista dialogowa po angielsku)

https://www.youtube.com/watch?v=UfCMjTlFeOU&feature=player_embedded

Organ syryjskiej opozycji wzywa do dialogu z rządem

Opozycyjny Syryjski Narodowy Komitet Koordynacyjny dla dokonania zmiany demokratycznej wezwał do dialogu z rządem w celu znalezienia rozwiązania trwających od miesięcy zamieszek w kraju. Komitet, pod przewodnictwem Hassana Abdulazima, wydał oświadczenie na konferencji prasowej w Damaszku, wzywając do przerwania ognia przez obie strony konfliktu.

Tureccy demonstranci manifestują w geście poparcia dla Assada w prowincji Hatay

Demonstranci tureccy zorganizowali protest w prowincji Hatay obok syryjskiej granicy, aby okazać swoje poparcie dla rządu syryjskiego. Doniesienia mówią, że protestujący tłum wdał się w starcia z policją. Protest trwał co najmniej od 3 dni i zaczął się od potępienia polityki zagranicznej Turcji wobec Syrii. Wściekli mieszkańcy prowincji mówią, że zamknięcie przez Turcję granic z Syrią spowodowało upadek miejscowego handlu. Wznoszono również okrzyki niezadowolenia wobec zezwolenia, jakiego udziela Ankara dla bandytów przemieszających się swobodnie po tych nadgranicznych terenach.

Syryjski rząd powinien być “szybko zmieciony”, a Assad “nie zasługuje na to, żeby żyć” – francuskie ministerstwo spraw zagranicznych

Minister spraw zagranicznych Francji, Laurent Fabius, oświadczył że rząd syryjskiego prezydenta Bashara al-Assada powinien zostać „szybko zmieciony”. Poszedł nawet dalej mówiąc, że prezydent Assad nie zasługuje na to, żeby żyć. Fabius wypowiedział te uwagi podczas wizyty w obozie uchodźców syryjskich w tureckiej prowincji Kilis.

„Syryjski reżim powinien zostać szybko zmieciony” powiedział Fabius do dziennikarzy na terenie obozu koło przejścia granicznego Oncupinar. Wcześniej odwiedził obozy syryjskie w Jordanii i Libanie.

Libijczycy powracają do domu z Syrii w trumnach

https://www.youtube.com/watch?v=OQsllgfjH_o&feature=player_embedded

Reżim izraelski i Zachód dostają apopleksji na temat Syrii – Webster Tarpley

“USA, Brytyjczycy, Francuzi i oczywiście najbardziej izraelczycy dostają ataków apopleksji” powiedział dr Webster Griffin Tarpley w wywiadzie dla Press TV.

„Dokładnie to widać na przykładzie Fabiusa. Chciałbym zwrócić uwagę na język, gdy zaczyna mówić o tym, że syryjski reżim powinien zostać zmieciony szybko”, dodaje Tarpley, odnosząc się do ostatnich wypowiedzi  Laurenta Fabiusa.

„Takiego języka nie słyszeliśmy w Europie od czasów faszystowskich. To jest język faszystowskiej dyktatury, i może Fabius nie jest jeszcze dokładnie taki sam, ale słysząc go, można to sobie wyobrazić. To idzie dokładnie w tym kierunku” stwierdził  Tarpley.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.