Strona główna > Bez kategorii > Syria Real News – 14/15 września 2012 r.

Syria Real News – 14/15 września 2012 r.

źródło: http://worldmathaba.net

Turcja i izrael mają wspólne interesy w Syrii, mówi podżegacz wojenny Netanyahu

Netanyahu wysłał pojednawczy sygnał do Turcji, mówiąc że obydwa kraje mają wspólne interesy w Syrii: „Oba państwa mają granice z Syrią i jestem pewien, że tak samo chcemy stabilnej i pokojowej Syrii”. „To jest nasz wspólny interes. Są również inne wspólne interesy, jakie przychodzą na myśl”.

Prezydent al-Assad wzywa do dialogu między Syryjczykami

Prezydent Syrii wezwał do dialogu między Syryjczykam, aby zakończyć zamieszki w kraju, jednocześnie poprosił wszystkich do wzmożenia nacisków na kraje, jakie wspierają „terrorystów” w Syrii.

“Prawdziwy problem z Syrią polega na tym, że trzeba wziąć pod uwagę wiel różnych wizji politycznych i dołożyć starań, aby je ze sobą poskładać, ale tu, na terenie naszego państwa”.

„Działania polityczne trwają, w szczególności poprzez apel do dialogu między Syryjczykami, jaki oparty będzie na aspiracjach całego narodu”.

Assad poczynił te uwagi podczas sobotniego spotkania ze specjalnym przedstawicielem ONZ/Ligii Arabskiej do Syrii, Lakhdarem Brahimi w Damaszku. Brahimi, były wysłannik ONZ do Afganistanu i Iraku, zastąpił Kofi Annana pod koniec sierpnia.

“Sukces w zakresie działań politycznych uzależniony jest od nacisku na kraje, jakie finansują i szkolą terrorystów, i które przerzucają broń do Syrii, nacisku, który powinien trwać dopóki nie przestaną tego robić” powiedział Assad. Powiedział także, że syryjski rząd będzie „współpracował z każdym, kto dokłada szczerych wysiłków mających na względzie rozwiązanie kryzysu, dopóki te wysiłki są neutralne i niezależne od wpływów zewnętrznych”.

-Wojska syrysjskie zabijają dowódcę bandytów w Aleppo:sekretarz i rzecznik rady wojskowej tzw. Free Syrian Army, Ammar Al Wawi został zabity podczas starć w Aleppo, doniosły lokalne media w sobotę.

-Armia syryjska zniszczyła 5 pojazdów transportujących broń dla terrorystów na głównej drodze prowadzącej z Damaszku do Aleppo. Sobotni rozwój wydarzeń dotyczył głównie walk wojsk syryjskich ze sponsorowanymi przez zagranicę terrorystami w położonym na zachodzie mieście Homs. W starciach zginęło kilkunastu uzbrojnych mężczyzn. (…)

-Saperzy syryjscy rozbroili bombę umieszczoną w świątyni Sayda Zainab w Damaszku. Z Libanu doniesiono, że miejscowa straż graniczna zatrzymała ciężarówkę z bronią i amunicją, która próbowała dostać się na teren Syrii. (…)

Transport morski rakiet przeciwlotniczych SAM-7 płynie z Libii do terrorystów w Syrii

Raporty mediów ujawniły w piątek, że wielki transport broni został wysłany statkiem do Turcji, aby dostarczyć zaopatrzenie dla terrorystów oraz uzbrojonych band w Syrii. „Statek libijski wopzący wielki ładunek broni dla Syrii…zacumował w Turcji” donosi w piątek the Times.

Twórca artykułu, Sheera Frenkel pisze, że …cytując wypowiedzi członka 'Free Army', który sam siebie nazywa Abu Mohammad, statek dostarczył ponad 400 tonowe cargo zawierajace m.in. rakiety przeciwlotnicze ziemia-powietrze SAM-7 oraz granatniki”. (…)

Syria News 15.9.2012: dziennikarz francuski – emir Kataru jest zdrajcą i głównym agentem Mossadu i CIA

https://www.youtube.com/watch?v=T-HPXv0xaHo&feature=player_embedded

Gwałtowny rozwój zamieszek w Antakya, Turcja

Sytuacja w Antakya ciągle gęstnieje. Wczoraj 4 brodatych mężczyzn odmówiło zapłaty za przejazd autobusem, mówiąc żeby fakturę wysłać Erdoganowi, ponieważ to on ich tutaj przysłał. (…) link: http://www.syrianews.cc/

Chrześcijanie chwytają za broń w walce z terrorystami w Aleppo

Wspólnoty chrześcijańskie w Aleppo po raz pierwszy od rozpoczęcia zamieszek w Syrii chwyciły za broń i utworzyły własne uzbrojone milicje, aby walczyć w terrorystami. Do tej pory próbowały unikać opowiadania się po którejkolwiek ze stron konfliktu. (…)

W Hadze protest wobec spotkania tzw. Friends of Syria

 

Irak wesprze każdą inicjatywę, jaka będzie mieć na celu ochronę jedności Syrii

Iracki premier, Nouri al-Maliki potwierdził poparcie swego państwa dla rozwiązań Syryjczyków w poszukiwaniu jedności państwa i zabezpieczenia go przed wybuchem wojny domowej. Wg oświadczenia premiera podczas spotkania z delegacją opozycji syryjskiej, wezwał on, aby wzięli pod uwagę lekcję z historii Iraku. Podkreślił, że jego kraj nie będzie szczędzić wysiłków, aby znaleźć rozwiązanie polityczne wypracowane przez samych Syryjczyków zmierzajace do ocalenia kraju i wyjścia z niezwykle trudnej obecnej sytuacji.

Aleppo, strefa wojny, 14 września – “Voice over”

https://www.youtube.com/watch?v=fFwJ1NQZX5E&feature=player_embedded#!

Wielki Bliski Wschód: wspieranie przez USA od 33 lat terroryzmu i zmian reżimu – Rick Rozoff

Putin powiedział, że przemoc, jakiej obecnie jesteśmy świadkami ma swoje korzenie w roku 1979, gdy USA zaczęło szkolić rebeliantów do walki z wojskami sowieckimi w Afganistanie. Ci bojownicy pod przywództwem Osamy bin Ladena, utworzyli potem al-Kaidę, organizację terrorystów, przed którą Rosja ostrzegała już znacznie wcześniej (…)

Link: http://www.globalresearch.ca/greater-middle-east-33-years-of-u-s-backing-terrorism-regime-change/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.